Jump to content

Service-uri in Iasi


ZUZg7
 Share

Postare recomandată

da, lucreaza frumusel baietii, si eu tot la ei imi faceam masina. problema e ca sunt ceva mai scumpi decat sandra si de aceea prefer ca unele lucrari sa le fac la sandra si nu la ei. daca e o lucrare mai mare o fac la ei pt ca pot sta langa masina si stiu ca nu las masina nesupravegheata ca sa patesc diverse lucruri neplacute cum se aud povesti legate de sandra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

orice ... remapari la masinile VW e mare lucru ... :)

In nepriceperea mea nu as incerca totusi o remapare aici ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pricep destul de bine. cam tot ce e opel, vw si e adus din afara pt iasi trece prin service-ul ala pt diverse "ajustari"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand si eu Coso Garaj , am fost la ei,sunt ok ,singura problema e ca sunt aglomerati si cam astepti ...celelalte cel putin dpdv mecanic nu au raportul pret calitate optim.Am avut probleme la Moldotrans la tinichigerie...lucreaza foarte prost .Nu mai spun de cei de la Open Service care m-au tinut aproape 1 luna sa-mi vopseasca o portiera + ca le-au cam plecat oamenii de la tinichigerie,de asemeni mi-au stricat manerul de la portiera in concluzie am renuntat la garantiae.Nu vreau sa fac reclama la Coso dar sunt bunicei deocamdata fata de Open Service care te rupe de bani si nici nu-ti fac treaba.

Modificat de ccc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cateva probleme rezolvate rapid si destul de convenabil ca pret, recomand cu caldura:

S.C. Robby Car S.R.L. str. aurel vlaicu, nr 54 iasi, tel 0740066824

Baietii se misca repede si se pricep la masini VAG ;)

Eu am avut de schimbat un rulment fata dreapta care huruia tare ... cei de la Sandra au spus ca ambii rulmenti de pe fata huruie si tb schimbati :D , pe cand real doar cel dreapta era problematic. Dupa schimbare, totul ok ... am avut deja un drum mai lung si masina merge super.

:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Am fost zilele trecute prin service, la SERMECOM, sa-mi vadmasina lasata acolo de vreo luna! Am avut ceva avarii in partea din fata, care au necesitat schimbarea capotei, aripei si a spoilerului! Era prafuita saraca intr-un colt al parcarii, dezmembrata toata, ziceai ca o duc astia la fiare vechi! Dupa ce am dat cu mana pe capota sa iau putin praful am ramas masca! Vopseua arata impecabil!!! Avea un luciu incredibil si o nuanta asa de ...vw originala :)! Cred ca aia era culoarea originala a masinii dar va fi putina diferenta intre elementele vopsite acum si cele vechi! Dau nota 10 celor de la Sermecom pt lucrarea asta! In schimb, cand eu m-am dus sa-mi iau masina, ei mi-au spus ca am agatat si galeria de evacuare in accidentul cu pricina (am incalecat o bordura) si baietii asteptau sa vin eu acolo sa ma intrebe daca vreau sa mi-o schimbe, PE CASCO!!! Poate aveau ei un mers cu cei de la asigurari sau nu stiu... aici au lasat de dorit! Mi-au schimbat radiatorul si radiatorul de AC dar galeria s-au gandit ei ca o las pe-aia fisurata! Acum mai astept 2 saptamani sa comande galeria! In orice caz...sunt multumit de cum a iesit masina chiar daca am asteptat atat! Recomand Sermecom, dar va sfatuiesc sa-i hartuiti oleak!

PS: am vopsit masina si la sandra odata si nu a iesit asa bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut. Nu am avut timp sa citesc toate reply-urile dinaintea mea, dar, intreb si eu ca tot omul.. Si-a remapat cineva motorul la un service din Iasi si mi l-ar putea recomanda si mie? Problema mea e ca am un Sharan 1.9 TDI-PD, 90 CP, si e si slab si consuma mult. Am auzit ca remaparea ar diminua consumu si in primul rand ar mari puterea ( am citit undeva ca ar ajunge la 124 CP, cod motor ANU ).

Deci, mai pe scurt, pot sa fac remaparea pe undeva prin Iasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RECOMAND SERMECOM! Mi-am ridicat masina de la ei! Pe langa faptul ca am negociat pretul final si am mai scazut 100 RON, cu o zi inainte m-am dus acolo si le-am spus ca trebuia pus ceva pe tapiserie daca mtot mi-au tinut masina o luna(se adunase praful); azi am fost si am gasit masina cu tapiseria luna, interiorul la fel, spalata si polisata pe-afara:)! Sunt super multumit! Cu toate ca e distribuitor Daewoo in curte majoritatea masinilor sunt VW! Oamenii sunt seriosi si mie mi-au lasat impresia de profesionalism raspunzandu-mi competent la orice intrebare:), singurul aspect e sa va interesati si voi de masina atat timp cat o aveti la ei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va rog sa-mi recomandati un service / meserias din Iasi pentru o problema legata de un geam electric (care a picat pur si simplu si nu se mai ridica) la un Golf IV. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand cu caldura Coso Garaj in Miroslava.

Suni la nr acesta:0726733239 si eventual iti faci programare ca sunt foarte aglomerati...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru raspuns. Am citit mai sus parerile voastre bune despre Coso Garaj, insa aveam senzatia ca se ocupa doar de partea mecanica nu si de electricitate. Stii cumva daca au si piese de schimb acolo? Sau merg intai la o constatare si apoi imi comand singur?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca lumea are in gereal o parere buna despre Coso Garaj....eu am tot incercat sa dau de ei, dar la telefon mi-a fost imposibil. Am incercat si pe mobil, si pe fix. Nu raspunde nimeni...Asa ca acum o luna m-am dus eu pe la ei.

Aveam o problema la AC, si am intrebat de d-nul Florin (am inteles ca el se ocupa cu asta). Nu era, dar l-a sunat cineva de acolo si mi-a dat sa vorbesc cu el. Foarte amabil, mi-a spus sa las datele acolo, ca ma suna el inapoi cat de repede (cand are timp). Am lasat datele (masina, problema, numar de telefon) si ... bineinteles ca nu am primit nici un raspuns.

Cred ca am dat zeci de telefoane de atunci, dar acelasi rezultat. Am fost si pe la ei, dar era inainte de 9 si probabil ca lumea dormea, ca era totul inchis.

Pana la urma mi-am rezolvat problema la Autocenter langa autogara....de fapt chiar va recomand sa margeti acolo daca aveti probleme cu AC-ul.

Au un intrument foarte bun de detectare a pierderilor de froen, nu cel cu lampa ci e ceva cu un senzor sensibil la freon. (daca e vreun por prin spatele radiatorului sau in alt loc ascuns (in bord de ex.) nu se poate vedea cu lampa.

In concluzie, eu unul m-am lamurit cu cei de la Coso Garaj. Poate tu vei avea mai mult noroc....

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca ai dreptate: incerc de cateva zile pe numarul celor de la Coso garaj si nimic; nu raspunde nimeni. Or fi in vacanta! Din pacate, intre timp m-am procopsit cu o noua problema: nu se mai sting martorii ABS si ESP. Si nici cei de la Sandra nu se inghesuie sa raspunda la telefon: am sunat pe numarul de pe site, a raspuns o duduie si mi-a dat doua numere de la receptie, insa de raspuns ... pauza. Nu stiu ce sa mai cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la AutoCenter...sau la orice service unde iti poti face o diagnoza cu VAGCOM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare sincer rau de ce ai patit.Incercam sa ii obisnuim pe clienti cu telefonul fix pentru ca la noi se intelege greu ca daca ai o problema la masina duminica la 10 dimineata nu suni la service ci la o platforma.La telefonul fix raspunde un baiat care lucreaza partial pentru ca are scoala si uneori lipseste si mai raspundem si noi dar e greu cind ai de lucru...Imi pare rau .Cit despre program e afisat la intrare:dupa 10(seara plecam tirziu).Sa stii ca la AUTOCENTER au un baiat bun si se pricepe.De obicei nu scriu pe forum pentru a evita polemici inutile dar chestiunea cu telefoanele e o problema reala la noi pentru ca sintem foarte aglomerati.Cu respect FLORIN

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost cu sharanu la moldotrans sa-mi rezolve clima, meseriasi de nu se mai poate... aveau un robot de incarcare o panarama, mi-au pus mai mult freon decat trebuia , 1000g in loc de 700g.. mi-au zis ca trebuie sa schimb nu mai stiu ce conducta, ba ca e si un senzor de presiiune,

total gresit... senzorul le dadea eroare ca era prea mult freon, si din cauza asta cupla si decupla compresorul

imi pare rau dar nu am ramas cu o parere buna despree ei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca ceva pentru colegii din Oradea , <<este un service specializat pe clime>> bun de evitat e in drumul spre arad pe dreapta Casa moto parca se numeste numa gogosi iti baga ca iti pierde freon pe la radiator, ba ca pe la senzor, si ce fac iti comanda piesa si daca nu e rezolvata problema zice: nu am cum sa-ti dau banii inapoi pt ca piesa e buna functioneaza alta e problema si uite asa dai banii de pomana.

eu am patit-o sper sa nu mai umble multi p'acolo, am rezolvat problema mea la clima (asa zisa problema prea mult freon) la un maghiar tot acolo in satul ala nu mai retin cum se numeste dar oricum la sensul giratoriu cum iesi in drumu spre arad pe partea stanga este un drum cam rau de pamant cu piatra si acolo pe ulita aia pe dreapta e un baiat de nota 10...

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am o intrebare... nu stiti unde pot suda niste tipsuri model gti pt un golf v? am tipsurile, am masina ..:) nu stiu unde sa le sudez ...

nu stiam unde in alta parte sa postez

ms ..:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Coso.....Hmmm......Dureaza mult, stai dupa ei, si daca Florin pleaka undeva, se alege praful de tot. aia nu fac nimik fara el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am rezolvat problemele cu ajutorul celor de la COSO garaj. Sunt ok, desi o parte din minusurile subliniate mai sus nu sunt departe de adevar.

Si pentru ca s-a pus problema programarilor, iata si numarul lor de fix (eu as fi sunat pe un numar de fix, din pacate insa pe forum nu era decat cel de mobil): 0232-233.239.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

31RZV: incearca sa le sudezi la open service dealer skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pentru inceput as vrea sa va salut pe toti membrii si moderatorii forumului, fiind la primul meu post. Cu toate ca sunt inscris de cca 1an, am preferat sa citesc cele scrise de voi, gasind raspunsuri la majoritatea problemelor (putine) intalnite la masina. Acum insa am o rugaminte la membrii ieseni. Spuneti-mi va rog un service unde pot face geometria la roti. De citeva zile mi-am pus cauciucurile de iarna si am constatat ca cele de vara pe spate prezinta o uzura neuniforma in sensul ca cel de pe dreapta are o uzura mai pronuntata pe exterior. Asadar trebuie neaparat sa verific geometria rotilor, mai ales ca anul trecut am schimbat amortizoarele spate si nu am verificat si geometria. Nu stiu daca asta este cauza, dar cert este ca trebuie facuta acum. Asa ca astept recomandarile voastre, numai in IASI. Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din podul de fier, mergi spre iesirea de sculeni, si cam la 100-200m de intersectia semaforizata , pe partea stanga e un magazin de anvelope si au acolo reglaj directie si tot ce trebuie. cu o alta masina am fost la ei si am plecat destul de multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un tehnician bun in geometrie roti cu un stand relativ performant gasesti pe strada Ion Creanga (Tatarasi), undeva pe partea dreapta cum mergi spre Venetia. Trebuie programare, de regula de pe o zi pe urmatoare; eu am facut acolo geometria la un VW Vento acum aproximativ un an si ma declar multumit. Daca dau de cartea de vizita, revin cu detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vwspezial, am gasit eu cartea de vizita inaintea ta. Sper sa nu te superi :D. In poza de mai jos aveti datele de contact ale tehnicianului de care spunea vwspezial.

31102008069ns7.th.jpgthpix.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!