Jump to content

Service-uri in Iasi


ZUZg7
 Share

Postare recomandată

Bras este reprezentanta Renault, lucreaza bine pe tinichigerie/vopsitorie.

Incearca si la Auto Hunter, vis a vis de Antibiotice, foarte seriosi si fac treaba buna. Stiu ca lucreaza cu orice societate de asigurari.

Am reparat la ei si auto de serviciu, si auto personal, am fost foarte multumit.

Bafta

 

 

Modificat de Oli M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma am dus-o la auto Hunter. Am citit destule păreri bune, sper sa scriu si eu de bine de ei după ce fac reparația. 

Multumesc mult pentru sfaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Imi puteti recomanda un service pentru schimbarea unui lant de distributie la o skoda fabia ? Am intrebat la vreo 3 pana acum si toti o dadeau cotita, ba ca lantul nu se schimba, ba ca are 2 axe cu came si e greu,etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

49 minutes ago, diablo2000 said:

Imi puteti recomanda un service pentru schimbarea unui lant de distributie la o skoda fabia ? Am intrebat la vreo 3 pana acum si toti o dadeau cotita, ba ca lantul nu se schimba, ba ca are 2 axe cu came si e greu,etc

Incearca la Robby Car, e destul de bun. S-a mutat langa Ispal, cum intri la spalatoria self service La jetoane, mergi tot inainte si apoi pe stanga, in spatele cladirii. Incearca si la Moldotrans pe Bd. Primaverii, 0232 233 277.

Modificat de vasead
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , ce parere aveti de mecanicul Marius din curtea de la COMAT?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat pana la urma la electro diesel in valea adanca..recomand. Om profi si f atent la detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Ce recomandari aveti de un service unde sa fac unghiurile la roti? E vorba de un Passat B7 variant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi pe str Ion Creanga, Tatarasi, chiar vis-a-vis de cabinetele medicale, are o reclama ceva cu galben.

Mi-am facut acolo unghiurile la un golf 6, si la un passat B7. 

Foarte bine, cel putin pentru Golf am fost si in alte service-uri, dar nu au stiut ce sa-i faca.

Vezi ca-i cu programare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Sebastian.Gabriel.91

Salut, imi poate recomanda cineva un service bun pentru a face reparatii la un DSG?

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru DSG recomand COSO Garage. Vad ca mai exista oameni nemultumiti de ei, dar eu unul am plecat multumit. Pe dl Florin il intereseaza mai degraba sa-si vada clientul fericit la final, deci isi da silinta sa rezolve orice problema, in orice mod. M-am dus cu o tigaie la ei si mi-au dat o masina care merge. Schimbat distributie pe lant + reparat DSG cu problema de comunicare si mecatronic +probleme de cablaj + schimbat ambreiaj. Costuri destul de maricele la final, dar a fost si FOARTE mult de lucru. In alta parte o fi mai ieftin, dar nu am vrut sa fac rabat la calitate pentru o diferenta de 10, 15%. Mi-au dat si garantie un an/10k km. Un impediment ar fi durata FOARTE mare a lucrarii ( 3 luni de zile ), datorata atat faptului ca masina dadea dintr-o problema in alta, reparau ceva se strica altceva, cat si de faptul ca sunt aglomerati (semn ca sunt buni zic eu) si ca se prioritizeaza masinile care pot fi reparate mai rapid, pentru a nu se bloca o parcare intreaga din cauza unei tigai (caz personal...).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Imi puteti recomanda un service unde pot schimba o distributie la un Golf 4 AXR ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare.

Mi-a spus cineva la un moment dat de un meserias bun pe motoare VAG in Oras Harlau (Iasi) la care a rezolvat problema consumului de ulei la 1.8 TSI prin schimbarea segmentilor cu unii mai grosi, il cunoaste cineva pe acest mecanic? 

Modificat de SuperNiculae
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Xng cat a costat lucrarea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La final, 2k euro, in conditiile in care s-au schimbat ambreiaj, distributie, calculator dsg + reparatii la dsg, diversi senzori, cablaj sia late probleme + manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vladutz1995Vlad

AM si eu probleme cu frana. Se apasa greu si nu prea tine. Unde sa ma duc in iasi sa schimb lichidul si eventual daca nunse rezolva problema sa o mai verifice? Nu as vrea sa coste enorm tho.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
micuzzu_marius

Bună seara. Ce service recomandati în Iași pentru schimb ulei cutie Stronic Audi q5, 2016? În afara de reprezentanta. Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
micuzzu_marius

Cred ca la ei o sa încerc. Am auzit păreri bune. Asa e? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, lumea e mulțumită. Atat ca se ocupa numai cu masini mai noi de 10 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

Mulțumesc mult . La ei o sa merg, întra în concediu în curând și vor redeschide în septembrie, dar e ok în septembrie pt mine. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
On 10/16/2019 at 6:25 PM, criss_is said:

NU RECOMAND coso garaj !!!

Dar de ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

 

Buna ziua,

Am un Passat din 2006, 2.0TDI cod motor BMP

Cunoasteti un service in Iasi unde se poate face trecerea la pompa de ulei  1.9TDI?

Mu;tumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua,

Păreri actualizate despre OPEN auto center de pe Calea Chișinăului? Am văzut ca sunt de curând service autorizat VW. Ma interesează pt revizia de 4 ani Golf 7 1.2 TSI. In teorie implica și schimb bujii..

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!