Jump to content

Probleme Si Rezolvari Rapide


GRooVe
 Share

Postare recomandată

Buna seara

 

Am o problema cu usa spate dreapta. Daca inchid masina, apoi o deschid, usa spate dreapta ramane blocata, daca o deschid din interior merge, apoi pot sa o deschid si din exterior pana ce inchid iar masina. Daca ma poate ajuta cineva

 

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    116

  • pronet

    86

  • Al Bundy

    75

  • cridaia

    60

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trebuie verificat - poate sa fie din cablul de actionare sau chiar din yala - trebuie sa desfaci, ca sa vezi de unde este problema.

 

Eu merg pe ideea yalei.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, multumesc foarte mult, am curatat EGR-ul, problema nu mai apare, fuge mai bine, relanti-ul este la 0,5/h,... este OK. o zi buna, all. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am la relati consum de 0.8-0.9 l/h este ok? am fost la un mecani si am verificat avansul si a zis ca e ok. am schimbat distributia acum 2 luni. 


relanti* corectez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu este ok.... daca vb fara consumatori, motor cald, etc..., un 0.5-0.6l/h era ok....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am la relati consum de 0.8-0.9 l/h este ok? am fost la un mecani si am verificat avansul si a zis ca e ok. am schimbat distributia acum 2 luni. 

relanti* corectez

Verifica avansul si vezi cantitatea de motorina injectata pe rotatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna All,

 

Sunt nou pe acest forum si sper sa ma ajutati la unele probleme ,actuale sau viitoare...:))

 

1-butonu de handbrake functioneaza perfect (cupleaza si decupleaza la timp), dar pe bord tot palpaie acel bec de P taiat indiferent de pozitia butonului.

 

2- cand stau pe loc nu pot accelera masina mai mult de 3000 ture, in rest merge perfect(cand e in viteza)...am vb cu cineva si zicea ca e de la protectia turbinei

 

 

 

Masina e un B6 2009 2.0tdi 4motion H.

 

 

Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. o scanare ar ajuta in rezolvarea problemei.

2. este din cauza ESP-ului.............decupleaza-l si vei reusi sa o accelerezi.

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 - fa o scanare sa vedem ce erori ai stocate pe 53 - parking brake.

2 - e normal - decupleaza ESP-ul (de fapt apasa-l si va decupla TCS-ul) si o sa vezi ca se va tura pe loc, peste 3000 rpm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.

 

Mersi mult.

 

Am achizitionat masina recent si imi era frica la pct 2 sa nu fie dusa turbina.-nu am eu treaba sa accelerez asa aiureah pe loc, dar era un test dc scoate fum negru ..:)

Incep sa raman dator cu beri. :))

Modificat de makavellu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are filtru de particule, nu mai scoate fum.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog un sfat la erorile:

 

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
        P1570 - 35-10 - - - Intermittent
18048 - Internal Control Module: EEPROM Error
        P1640 - 35-00
Readiness: 0110 0101

 

  S-a intamplat sa nu recunoasca cheia.   Martorul "Check engine" este aprins in bord. Daca sterg eroarea, martorul se reaprinde dupa un timp.

Modificat de gh3pard
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e prea bine cu eroarea asta... fa un scan complet la masina sa vedem toate erorile care au aparut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe climatronic as putea sa verific avansul si cantitatea de motorina injectata?Daca da pe ce canal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe niciunul..... cu VCDS-ul doar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si inca o intrebare. Am observat ca am cablaj pentru presiune in roti dar nu am buton si nici jante cu senzori de presiune.Daca mi-as cumpara buton as putea sa imi activez cumva aceasta functie chiar daca nu am jante?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jante trebuie sa ai..... :D , senzori presiune iti trebuie.

 

daca ai cablajul - pana la buton, mufa albastra - mai mult ca sigur nu o sa iti mearga.... deoarece cablajul este pentru masinile cu TPMS via senzori presiune roti - si te va costa destul de mult .....

 

poti incerca sa codezi pompa de ABS sa vezi daca suporta TMPS via ABS.... dar nu cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...m-am exprimat gresit cu jantele  :D Am jante. Am cablajul cu mufa albastra. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu... ala il gasesti la unele B6... incearca sa recodezi pompa ABS pentru TPMS via ABS.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca nimeni nu mai foloseste functia search si prefera sa posteze aici, acest topic se va inchide!

 

post-6376-0-14297300-1383222692_thumb.pn

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Administrator

Topicul acesta a ajuns un talmes-balmes.

Are 90 de pagini in care se discuta despre tot si despre toate amestecand informatiile utile cu cele fara importanta.

Topic closed!

 

Va rog postati in topicurile destinate fiecarei probleme, in asa fel incat informatia sa fie usor de gasit de catre cei care au nevoie de ea, fara a fi nevoie sa deschida un nou topic sau sa intrebe in n topicuri despre o anumita problema.

 

Va multumesc pentru intelegere! :)

 

Regulament

 

11. Daca te-ai decis sa deschizi un topic nou, ai grija ca titlul sa fie scris citet si sa reflecte pe cât posibil subiectul abordat. Asadar, titlul "Problema cu ambreiajul" este de preferat celui "Am o problema".
Titlurile de genul: "Am o problema!", "Help!", "Probleme grave" si altele asemenea vor fi sanctionate cu avertisment verbal, iar in cazul repetarii cu warning.
Este strict interzisa deschiderea unui topic nou in care sunt tratate doua sau mai multe probleme. Fiecare problema va fi tratata separat intr-un topic nou sau daca s-a mai discutat deja, in topicul dedicat respectivei probleme. Nerespectarea acestui paragraf duce automat la sanctionarea cu warning.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!