Jump to content

Roll up/down windows din cheie - Inchidere/deschidere automata a geamurilor din cheie/telecomanda


BogMW
 Share

Postare recomandată

Salut @benilika. Ai PM. :ceuameni:

Modificat de cniky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la unul din urmatorii colegi :

Iasi MANIACUV6 Cristi Surubaru 0740.345.322

Iasi 4abc Alexandru Balan 0746.831.249

Iasi docalucian Lucian Doca 0743.427.989

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu reusesti in Iasi fa o plimbare de 100 km pana in Botosani si sigur te ajuta cuiuda .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am aceasta functie dar as vrea sa o dezactivez.Se poate?Am un golf 3 din 1996.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie facut acelasi lucru ca si la activare , adica rescrierea unor adrese , dar trebuie sa sti valorile initiale .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta daca nu are instalata alarma after market... si atunci trebuie dezactivata din alarma :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa gasesti un coleg din zona ta care stie sa faca operatiunea asta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex Iasi

Explica-ne exact ce se intampla cand apesi butoanele de inchidere/ deschidere [care presupun eu ca sunt ale telecomenzii de la alarma]

Stiu ca la G3 nu exista aceasta optiune !!!

Daca totusi ai asa ceva , dar ma indoiesc - pune un VCDS pe masina si posteaza-ne MODULUL DE CONFORT :P

Te asteptam ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare la toata lumea,

masina skoda octavia tour 2008, inchidere centralizata - cheie briceag, fara alarma, geamurile se inchid/deschid cu cheia bagata dar as vrea sa se inchida prin apasarea butoanelor de pe telecomanda.

va rog sa-mi spuneti cum se poate face asta? cu ce program si de ce scule am nevoie.oare la dealer skoda se poate face asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am spus nu am telecomanda..am inchidere centralizata din cheie.Daca vreau sa inchid masina si geamurile si trapa sunt deschise,cand invart prelungit cheia in yala se inchid toate geamurile si trapa.Acelasi lucru cand deschid masina..daca rotesc cheia prelungit la deschidere,se deschid geamurile.Problema e ca iarna trecuta am patit-o cand a dat inghetul...am deschis geamurile si nu am putut sa le inchid o perioada pana s-a mai incalzit masina...si nu as vrea sa am astfel de incidente si la iarna.@pt turbocip: sa stii ca nu ma pricep ce e un VCDS,banui ca e o mufa,dar te rog sa-mi explici mai amanuntit.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ati rezolva problema , cum ti-am spus mai sus : cauta pe cineva din zona ta care are sculele necesare , care se pricepe si te va rezolva. VCDS este un program cu ajutorul caruia se rescriu valori din anumite adrese din modulul confort .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aurelian08, cred ca din cauza grabei le-ai incurcat putin.

Pentru a nu exista confuzii:

-VDS PRO este un program cu ajutorul caruia se rescriu valori din anumite adrese din modulul confort .

-VCDS este programul de diagnoza si adaptari pentru masinile din grupul VAG, urmasul VagCom-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

imi poate spune cineva daca la masina mea merge activata functia de deschidere a geamurilor din cheie?

Este vorba de un VW LUPO din 2001, are inchidere centralizata fara telecomanda si merge sa inchid geamurile din cheie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@johnyBOY - daca nu ai inchidere centralizata din cheie ( telecomanda ), nici o sansa fara a schimba modulul confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe modulul acestui Touareg credeti ca reusim sa facem ceva ?

Cu VDS Pro nu se conecteaza / In LC nu am nimic despre rollup/down.

Daca are cineva o alta idee , v-as ruga sa postati !

vvv_Touareg2.rtf

daca nu merge rulat attach-ul - dupa descarcare modificati extensia in .rtf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Touareg nu foloseste protocolul CAN ?

In cazul in care ai o interfata seriala 409 , nu vad cum ar putea sa se conecteze la modulul Touareg-ului.

Vorbesc din perspectiva faptului ca eu am un 409 serial pt vds , si un 805 pt scanari.M-am gandit ca si tu procedezi la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@turbocip - ai incercat sa schimbi baud rate la VDS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm - am uitat de chestia asta Cniky

da-mi si mie pe PM cum se face schimbarea - sincer am uitat

Touareg nu foloseste protocolul CAN ?

In cazul in care ai o interfata seriala 409 , nu vad cum ar putea sa se conecteze la modulul Touareg-ului.

Vorbesc din perspectiva faptului ca eu am un 409 serial pt vds , si un 805 pt scanari.M-am gandit ca si tu procedezi la fel.

Am incercat si cu VCDS 908 [originalul de la Ross-Tech]- nu merge !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm - am uitat de chestia asta Cniky

da-mi si mie pe PM cum se face schimbarea - sincer am uitat

sau aici sa stim si noi, doar de aia e forum :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!