Jump to content

Audi A3 Sportback


EPoX
 Share

Postare recomandată

http://www.auto-motor-und-sport.de/d/61020

FRUMUSETEEEEEEEEEEE bijuterie ... o iau la fuga ma duc sa pun un bilet la loto !

01_120.52715.jpg02_120.52717.jpg03_120.52719.jpg04_120.52721.jpg

05_120.52723.jpg06_120.52725.jpg07_120.52727.jpgSportback_120.jpg

3.2 V6: - 250 PS - 320 Nm

2.0T FSI: - 200 PS - 280 Nm

2.0 FSI: - 150 PS - 200 Nm

1.6 FSI: - 115 PS - 155 Nm

1.6 - 102 PS - 148 Nm

2.0 TDI - 140 PS - 320 Nm

1.9 TDI - 105 PS - 250 Nm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi place mai mult modelul in 3 usi..... cu motorul 3,2 V6 de pe R32.... nici nu vreau mult....;-))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda parca e mai frumos ala in 3 usi. Eu ma multumesc si cu noul 2.0T FSI :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se pare superba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai .... de moment ce bmw scoate seria 1 astia d ela audi ce erau sa faca trebuiau sa scoata si ei ceva pe piata ...sinecr stopurile spate nu-mi prea plac parca alealalte la cel din 3 usi era mai simpatic in rest totul e superb cu adevarat superb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai .... de moment ce bmw scoate seria 1 astia d ela audi ce erau sa faca trebuiau sa scoata si ei ceva pe piata ...sinecr stopurile spate nu-mi prea plac parca alealalte la cel din 3 usi era mai simpatic in rest totul e superb cu adevarat superb

n-am inteles nimic. totul e superb foarte superb cu adervarat superb seria 1 a ud i a3 vine superb piata segemt superb plac alelante 3 usi :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Audi defineste un nou segment in clasa premium compacta. Sportback este caracterizat prin eleganta sport a unui coupe si versatilitatea unui autovehicul cu cinci usi, tehnologie sofisticata si dinamici bine definite. Masina este disponibila cu propulsoarele de 4 si 6 cilindri ce dezvolta 250 CP, tractiune pe fata sau integrala permanenta (ca optiune), transmisie DSG, tren de rulare si sasiu ce se ridica la asteptarile impuse de exteriorul sport al acestui vehicul cu cinci usi. Ca

rezultat, A3 2.0 TFSI este capabil de un demaraj de la 0 la 100 km/h in 7.1 secunde si o viteza maxima de 234 km/h.

Audi Sportback isi croieste propriul drum in clasa compacta. Ofera calitati sport semnificative si un stil atletic specifice versiunii cu trei usi. Totodata ofera mai mult spatiu si versatilitate datorita portgabajului, care este cu 83 mm mai lung decat versiunea cu trei usi.

Capacitatea portbagajului este de 370 litri si permite transportarea echipamentelor diferite chiar si pe partile laterale ale acestuia. Rabatarea asimetrica a banchetei reprezinta o dotare standard ce asigura folosirea spatiului conform cerintelor personale ale fiecarui sofer.

Versiunile disponibile pentru acest model sunt: Attraction, Ambition si Ambiente. Suprafata din sticla a plafonului cunoscuta ca "open sky", ce a fost special dezvoltata pentru

Sportback, ofera pasagerilor o panorama superba ce poate fi marita prin deschidere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer masina este SUPERBA .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici ca se putea mai S_U_P_E_R_B_A

(totusi stopurile nu-mi plac)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate ........

bate la distanta pe concurenta s-a BMW Serie 1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi permit sa fiu un pic carcotas: nu-mi place volanul:P In rest n-am ce-i baga de vina :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e misto cel in 3 spite :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Volanul este ca la A6 nou! eu zic ca arata destul de bine. Parca ar fi o masina dintr-o clasa superioara!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Tocmai ce am consultat lista cu preturile masinutei.

Brrrrrrrrr!!!!

E mai scumpa decat MkV bine de tot!!!

Dar e si mai frumoasa....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

imi poate spune cineva ce fel de suspensii are AudiA3 din 1999, 5 usi, TDI 90 CP? (multilink sau mcpherson clasic?)

despre motor nu intreb nimic, am citit doar cuvinte bune la capitolul fiabilitate si consum, iar la performante cred ca se descurca onorabil pe caroserie de A3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un mic repros...nesemnificativ in esenta....seamana la volum mai mult cu un combi decat cu un hatch(din cauza asta arata mai bine zic eu varianta in 3 usi de A3 )...in rest nimic rau de zis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un mic repros...nesemnificativ in esenta....seamana la volum mai mult cu un combi decat cu un hatch(din cauza asta arata mai bine zic eu varianta in 3 usi de A3 )...in rest nimic rau de zis.

Ai dreptate, arata mai bine versiunea scurta, mai ales de cateva luni de cand a preluat grila single frame de la Sportback. Insa avantajul celor doua portiere in plus si 8 cm adaugati la lungime se simt al dracu de tare. Mai mult de atat, nu mi se pare ca-si pierde vreun pic din farmec. ;)

Cat despre faptul ca seamana mai mult cu un combi... nu stiu ce sa zic. Denumirea mi se pare ca pune foarte bine in evidenta tipul caroseriei... sportback.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!