Jump to content

Coduri de login


adihor
 Share

Postare recomandată

oare problema sa fie ca am o versiune de vag mai veche , 311,cu care pot sa accesez numai modulul engine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • draganuta

    11

  • terrabyt

    11

  • F l o r i n

    9

  • Spawn b93rlf

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma poate ajuta si pe mine sa inteleg cum pot afla daca am immo 2 sau 3,unde scrie pe cheie W sau W2?? as vrea sa imi pun si aceasta functie cat mai merg cu motorina din rezervor si vreau sa stiu daca se poate,multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e vb de masina din semnatura, este 100% immo3. Ca sa verifici asta, cel mai usor, daca nu ai VCDS.... vezi unde apare martorul imobilizatorului - masinuta cu cheie - daca e in vitezometru, e immo3.

Cele immo2, au martorul in turometru.

Doar bordurile VD0 si RB8 suporta activarea functiei. Cele BOO nu suporta - asta verifici doar cu VCDS ul sau ceasurile jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Din pacate nu se accepta asemenea solicitari .

icccc.txt

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut andrei . ai mai reusit sa activezi iluminatul bordului si activarea mesajului "welcome" la golf-ul prietenului tau ? daca da cum ai facut ? multumesc anticipat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceste activari se realizeaza prin modificarea dump-ului eepromului. Se pot realiza la ceasurile immo3 - VDO si RB8. Welcome merge doar la maxidot immo3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha . multumesc de raspuns . am mai incercat si am reusit sa activez la bordul meu functia range , iluminatul acelor si ecranele la punerea contactului , am activat mesajul welcome si martorul centuri de siguranta . bordul meu este VDO V13 si le-am activat toate cu vag eeprom v1.9g si un cablu vag 409.1 pe usb . nu a fost deloc greu doar ca la inceput nu stiam ce parametri sa modific , dar citind mesajele pe care le-au mai lasat alti utilizatori am reusit sa fac totul de unul singur . mi-a fost de foarte mare ajutor acest forum si bineinteles si membri care m-au ajutat cu obtinerea programelor .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna seara , colegi am si eu nevoie de ajutor si anume unde si ce anume trebuie sa modific la un bord de skoda superb  cod 3U0920841A vdo v06 immo3 ca sa activez lumina cand pun contactu si mesaju de welcome pe bord ca am cautat la adresele din topic si nu face nimika,sau la acest tip de bord nu se pot activa acele functii?Daca este nevoie am si fisierul cu dumpul bordului multumesc mult si sper sa se poata rezolva .

Modificat de rares1987
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

cine este din piatra neamt sau botosani care se ocupa cu codari la ce a facut DRAGANUTA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la golfu din semnatura codul de la instrument 17 care este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, chiar asa, care este ?  :icon_geek:

 

George - ca sa il citesti, trebuie citit dump-ul ceasurilor si scos din el, codul pin - daca pe acesta il vrei. Altfel nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cum as putea face treaba asta florin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

citind dump-ul - asa cum dezbatem in topicul cu celalalte posturi - citit cu o interfata sa program -vag eep, vag tacho, comander, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut . Cum aflu codul de logare la masina , am un Golf 4 1.6 16V 2001 AZD .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista un cod de logare la masina....  coduri de login, pentru diferite module și diferite proceduri/adaptari/setări.... Multe și diferite. 

Dacă îți trebuie pentru ceasuri... Adaptarea acestora.... Etc.... S-a dezbătut problema în sute de posturi. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Merge și la benzinare activata funcția să-ți arate kilometrii pana la pompa ? De exemplu mașina mea Golf 4 1.6 16V  din 2001.Asta bine dacă as avea immo 3? Încă o întrebare merg ceasurile cu immo 3 de la un golf 4 diesel la un golf 4 benzina

Modificat de iulyiceman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@F l o r i n, te-am rugat frumos sa NU mai raspunzi posturilor off topic!

E ultima oara cand trec cu vederea asta.

Primul reply de acest fel va fi sanctionat alaturi de cel caruia i-ai raspuns!
Multumesc pentru intelegere!

 

Marian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

cu o interfata HEX+CAN Dual-K&CAN -USB INTERFACE FOR VCDS SE POATE PUNE FUNCTIA RANGE LA GOLF 4 AN 2003 ALH ?

CUM INTRU SA VAD ADRESA 0X416 SA MODIFIC DIN C1 IN E1 ? MULTUMESC MULT DACA MA POATE AJUTA CINEVA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Trebuie sa citești eepromul. Nu merge cu vcds. Citește topicul dedicat, s-a scris de sute de ori cu ce... Și cum. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Buzau este cineva care mi-ar putea activa functia range pe alh-ul meu? Am immo3. Atasez si o poza. Multumesc.

20190903_162753.jpg

Modificat de Cryys.Cryss
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutari

Cum pot sa aflu codurile de acces in VCDS pt a, activa anumite functii pt un golf 4 2002 1.6 16V cu ceasuri VDO immo 2?


Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ce sa activezi la immo 2....si nici nu te ajuta la nimic,  coduri de login.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lavibogo, daca nu am fost clar, ma repet...nu ai ce sa activezi la Golf 4, la care sa ai nevoie de login code.

 

Vorbim de o platforma veche de 24 ani... sunt N topic-uri si sute de pagini, despre cum se activeaza si ce se poate. Aloca un pic de timp si munca si citeste ce am scris noi....de 10 ani pana in prezent, despre acest subiect. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!