Jump to content

Alarma AM - probleme


kador
 Share

Postare recomandată

De ce te complici cu alarme montate aftermarket ? LA masina ta se poate adapta foarte usor o telecomanda originala.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    14

  • stofarius

    13

  • andrei_221

    10

  • Cata BOSS

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Masina asa am luat-o SH in 2014. Propunerea ta are o problema potentiala si una clara. 
a. (Aia potentiala) Stim sigur ca se rezolva problema adaptand o telecomanda originala? E de vina alarma/firele sau poate fi o componenta din inchiderea centralizata originala?  
b. (Aia sigura) De unde iau eu pe cineva in Cluj sa puna o telecomanda originala? Exista in Cluj un singur service mare pe alarme, cei de acolo nu stau sa le spun eu ce sa faca, ei fac ce stiu ei (pun o alarma/modul nou, ceea ce au vrut sa faca si la incidentul de mai demult). 
Asta nu inseamna ca nu e buna sugestia ta... ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru a fi sigur ca nu e o problema cu componentele din instalatia aoriginala fa o diagnoza si vezi daca sunt erori.

oricine are un vcds si stie sa-l foloseasca poate sa te ajute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Un update la problema de mai sus. La o scanare a iesit la iveala eroarea Central Locking Overheating Protection.

Scanarea nu a fost cu VCDS, ca asa-i la noi (- Caut pe cineva care are VCDS... - Te ajut eu... uite eroarea. - Codul? - Nu stiu ca asta nu e VCDS -?!)
E adevarat ca am chinuit de test butonul inchide/deschide de langa schimbator pana cand lua el o pauza, dar banuiesc ca nu la aia se refera.
De asemenea nici cu temperatura de afara, mi s-a intamplat si noaptea pe racoare.
Rog cunoscatorii sa traduca, sa vedem ce e de facut in continuare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimic. stergi eroarea si nu te mai joci la inchiderea centralizata.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!