Jump to content

Cate touran-uri sunt pe forum?


Extreme
 Share

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

Sambata 10 martie Sala Polivalenta are loc a doua intalnire "Variant Cartel", asa ca mai lansez o invitatie posesorilor de Touran de pe forum care doresc sa ni se alature, mai ales ca si vremea tine cu noi. :D Detalii pe topic :

http://vwforum.ro/index.php?showto...3600&st=320

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Vreau si eu!Unde in Polivalenta si la ce ora?

Se poate sa vina si juniorii??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa postez si eu poze.

Am un Touran din 2004 SH,luat din Olanda.Are 150 TKm si nu are probleme mari dar mici probleme(pacanitul de la climatronic,scartaitul la urcarea pe bordura,portbagajul care se deschide cand vrea el si acum mai nou merge intrarupt la relanti).Masina se misca bine pentru 100CP dar este ajutata din plin de cele 6 trepte.Este necesar un chip mic,dupa parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristy_snacks

Dar cand treci prin gropi mai mari scartaie chederele ? :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate doar aviasol, ca in rest nu am vazut neam de Touran la intilniri de vreun an aproape.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aviasol mi-a spus ca nu poate veni pentru ca nu e in Bucuresti, dar tu kasius ai cum sa vii ? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nop ! Vezi ca sint in partea a doua a locatiei :rolleyes: Desi daca plec acum, ajung cu siguranta la timp miine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti am poze cu Touran-ul meu.Asta datorita faptului ca am fost la intalnirea "Variant cartel",asa ca in afara de Touran o sa-i vedeti si pe ceilalti participanti.

post-10703-1173679311_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai sunt si alte cadre cu Touran-ul lui stefan pe topic la Cartel. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine a fost fotograful ? :D Degetul ala ce marca e ? Si parca era vorba de Variant Cartel ? Si ce cauta 2 doors squad acolo ?

In alta ordine de ide, Stefan, masina arata super. Imi place la nebunie cum vine pe negru. Buna alegere a culorii. O sa ai treaba cu intretinutul, insa cred ca merita osteneala.

Danny: "You hit us, we "trunk" you !!!" LOL ! Moooor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fotograful a fost unknown_web, dar poza aia a fost de proba, este si varianta buna fara "interferente" :D Intalnirea intr-adevar era numai a Cartelului, dar si 2DS sunt bineveniti, plus ca pozele au iesit super in combinatiile dintre masini.

P.S. : Ma bucur ca iti place sloganul nostru :D , data viitoare nu mai scapi vii la intalnire si matale cu Touran-ul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

salut

Touran-ul meu va sosi vineri in romania; este sh din germania, 150.000 km,

136 cp, dublu clima, scaune incalzite, navi mare, multe alte optiuni, argintiu; deja am vorbit la ASPAD pt un cip tuning cu care va ajunge la 166 cp.

de abia astept sa ajunga la mine si va spun primele impresii;

cine mai are motorul asta, poate sa-mi spuna ceva de el ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cam zgomotos :D, e facut mai mult pt. consum si nu pentru fuga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De exact 1 luna sunt posesorul unei asemenea masini si pot spune ca sunt superincintat de ea.

Detalii : 2004, 88000 km, 1,9 tdi, 105 cp., oglinzi incalzite si reglate electric, dublu climatronic, abs, esp, pilot automat, radioCD, 10 air-baguri, 5 locuri s.a., culoare neagra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica are un consum bun ???

cu zgomotul mai toate motoarele vw au aceasta problema; am mers cu vw passat 131 cp si parca eram in camion.

important pt mine este consumul si volumul de bagaje - 2 copii mici.

altcineva mai are pareri despre touran 136 cp ?

deabia astept sa o vad pe a mea; baietii sunt pe drum acum spre romania; zic ca merge ff bine;

m-am tiganit cu handler-ul la telefon azi dimineata; au ajunj baietii la masina (au avut 3 piese absolut la fel din care una a fost vanduta); au gasit o usa zgariata si revopsita numai pe zgarietura (zic baietii ca nici in romania nu se face asa ceva) + o pietricica in parbriz; dupa multe minute de negocieri, nu am cazut la pace si le-am spus baietilor sa plece de acolo ca nu o mai cumpar.

cand au vazut ca pleaca, un neamt de la vanzari a venit la ei si au spus ca ne-o dau cu pretul oferit de noi; ca o curiozitate, seful autohausului era un roman si nu l-a interesat, a zis ca nu scade nimic; un angajat neamt i-a oprit pe baieti sa plece de acolo.

oricum sambata vad masina si o sa fac un drum baia-mare bucuresti dupa care va spun primele impresii.

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica are un consum bun ???

cu zgomotul mai toate motoarele vw au aceasta problema; am mers cu vw passat 131 cp si parca eram in camion.

important pt mine este consumul si volumul de bagaje - 2 copii mici.

altcineva mai are pareri despre touran 136 cp ?

deabia astept sa o vad pe a mea; baietii sunt pe drum acum spre romania; zic ca merge ff bine;

m-am tiganit cu handler-ul la telefon azi dimineata; au ajunj baietii la masina (au avut 3 piese absolut la fel din care una a fost vanduta); au gasit o usa zgariata si revopsita numai pe zgarietura (zic baietii ca nici in romania nu se face asa ceva) + o pietricica in parbriz; dupa multe minute de negocieri, nu am cazut la pace si le-am spus baietilor sa plece de acolo ca nu o mai cumpar.

cand au vazut ca pleaca, un neamt de la vanzari a venit la ei si au spus ca ne-o dau cu pretul oferit de noi; ca o curiozitate, seful autohausului era un roman si nu l-a interesat, a zis ca nu scade nimic; un angajat neamt i-a oprit pe baieti sa plece de acolo.

oricum sambata vad masina si o sa fac un drum baia-mare bucuresti dupa care va spun primele impresii.

numai bine

Pentru 2 copii mici + bagaje masina este mai mult decit incapatoare; eu am unul singur dar am si o soacra care este nedeslipita de noi asa ca iti spun din proprie experienta. Cit despre consumul la 136 cp. banuiesc ca este un pic mai mult decit la cel de 101 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Cai in plus nu inseamna neaparat consum mai mare.Doar ca trebuie sa ai grija de turbina.Adik dupa "talpa" sa o lasi sa se raceasca la relanti,sa nu o opresti imediat.

adica are un consum bun ???

cu zgomotul mai toate motoarele vw au aceasta problema; am mers cu vw passat 131 cp si parca eram in camion.

Consumul pentru Touran este super ok.Cat despre zgomot,depinde de cate sute de km are.Oricum din proprie cunostiinta Passatul este mai putin izolat ca Touran-ul.Nu te uita la bord.Pe masura ce motorul se uzeaza este mai zgomotos datorita injectiei si sta si mai turat la relanti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si horia ! Te rugam nu mai da quote la postul de dinaintea ta. E imens si plus de asta nu arata bine deloc. Daca apesi direct pe reply nu mai apare acel citat.

Consumul la 2.0 e usor mai mare decit la 1.9 de 101cp. Dar nu cu mult. Cit priveste zgomotul, asta e. La inceput nu e si apoi apare incet incet. Nu zic ca m-am obisnuit, insa sint resemnat putin. Daca ai si sase viteze o sa iti poti permite sa mergi mai relax. In viteza a sasea pe la 3000rpm nu e chiar atit de deranjant si eu am si o viteza aproape de 140 pe bord. La drum lung e chiar atit de rau ;)

Daca ai grija de motor si te mai uiti pe aci nu o sa ai probleme cu el.

La mine a inceput sa scirtie un amortizor sau vreo bucsa ceva plus din cind in cind un ventilator. Da masina e trecuta prin multe gropi si pe multe drumuri nu tocmai ortodoxe ;) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kasius,scartaitul este de la pivot.Care face cu precadere cand este mai cald afara,nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A inceput sa faca asa de cind am luat masina de la ai mei. Au mers ei o vreme ca eu fusei plecat. Banuiesc ca cineva nu a fost chiar atit de grijuliu, insa e de inteles, sau poate ca a stat prea mult pe dreapta. O sa mai investighez. Face asa la hopuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am un touran de la inceputul lunii februarie, are deja 11,000 km acum - am luat-o de noua, model 2007, 1,9 TDI 100 CP- 7 locuri - climatronic, 8 airbag, pilot automat, sa - argintie. Se misca super. Fata de Bora care am avut-o in trecut e un pas inainte. Din pacate nu are roata de rezerva ( pt care are 2 randuri de scaune in portbagaj). Consumul este super - fata de BORA care are 1,9TDI 90CP - consuma numai 1,5 litri in plus - adica consuma 6,5 l/100km in medie. Un singur lucru nu imi place - la plecarea dupa loc in viteza 1 - trepideaza de fiecare data - de parca ambreajul ar avea probleme. Un prieten de la Porsche mi-a spus ca e din cauza pompelor duze - si ca asta duce in timp la distrugerea volantei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori ii faci o scanare si vezi. O problema la pompele duse cred ca s-ar vedea sigur, celu putin la fluxul de motorina injectat care nu ar trebui sa fie in regula.

Insa de la problema la duse pina la urmarea de a distruge ambreiajul cred ca este cale destul de lunga. Da eu tot zic ca ar fi cazul sa facem un Jurnal de Bord sa vedem care ce si cum. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!