Jump to content

Cate touran-uri sunt pe forum?


Extreme
 Share

Postare recomandată

Salut,

Sunt Lucian, din Constanta, posesor de Touran 2004, cod motor BMM, 103Kw, HIghline, proaspat inmatriculata.  (ex Ibiza 2007 6L, BNM).

Nu pot da mai multe detalii despre el, deoarece nu am nici un istoric la el...de fapt sa va zic cum a fost: 

L-am vazut pe net, mi-a placut, am plecat la Reghin (din Cta), l-am luat si cam asta a fost, fara nici o verificare nimic, dragoste la prima vedere:))...intre timp am aflat ca dupa seria ei de sasiu masina este de fapt manuala, nu automata,  pe tester imi vede alta masina , adica AZV cu alta serie de sasiu (imobilizatorul fiind schimbat), (am ajuns si la politie din aceasta cauza - cei de la VW au crezut ca este furata...poveste lunga). Inca ma intreb de ce sau cine ar face asa modificare, sa schimbe cutia manuala cu automata.

20171009_154426.jpg

20171009_154506.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,

Alex din Bucuresti. Touran T1 din 2008 5 locuri,  2.0l 103kW, motor BKD, cutie automata... dotari destule...geamuri electrice, comenzi volan, incalzire scaune, dublu climatronic, pilot automat...

Il am de cateva luni, sunt super incantat de el... Sunt impatimit VW, dupa cum se observa in poze si fostul meu Golf4 1.6, care din pacate ne-a "ramas mic" odata cu aparitia copiilor... :))))))))

IMAG2998.jpg

IMAG2999.jpg

IMG-20170222-WA0000.jpg

IMG-20170222-WA0001.jpg

IMG-20170222-WA0002.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos ... ceea ce ai tu se numeste 1T2, sus cu el la Masina Mea ca suntem foarte putini pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucur ca "place"

Done si in "masina mea", cu modificarea sesizata de tine!

Merci

Modificat de vdragos
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Constantincatalin

Salut!! Catalin din Prahova!  Am un touran din 2005 motor 2.0 tdi 140 cp cod BKD!! 4 geamuri electrice,  oglinzi electrice , scaune încălzite,  clima,  abs,  esp,  etc!! Îl am de doua săptămâni,  încă nu pot sa spun de cat de mulțumit sunt de el!! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut sunt membru nou detin un touran din 2006 2.0 tdi 140hp 6+1 trepte 7 locuri clima bizonala încălzire în scaune pilot automat comenzi pe volan senzori de parcare trapa jante pe 17 cu cauciucuri 225/45/17

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Mircione Mircea

Salut. 

Eusunt Mircea membru nou pe vwforum și de curând sunt fericitul posesor al unui Touran din 2007 motor 1.9l 77kw 5 locuri cutie 6+1, clima,webasto, 4 geamuri electrice, oglinzi el. C B , Pilot. cu nu foarte multe dotari dar mulțumit de el. Am abia 200km cu el. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Touran 2004 highline 5 locuri motor 2.0 azv 136 cp+ 30 resoftat...

DC6E84B7-AB05-4C47-B3FD-FEDC50087486.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
LIVIU CHIREA

Buna ziua

     Sunt Liviu din Dej, proaspat membru pe forum,  si  posesor de Volkswagen Touran, anul 2008, motorizare 1.9 TDI, 105 CP,  transmisie manuala, 5 locuri, dublu climatronic, webasto, incalzire in scaune, bixenon adaptive, geamuri electrice, comenzi volan,  in curs de inmatriculare. 

20180508_081149.jpg

Modificat de LIVIU CHIREA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare!

posesor de Touran 2009, 2.0 TDI 170 CP , 7 locuri, 6 trepte manual, privacy glass, jante pe 17, climatronic, optic parking system, RCD 510, scaune incalzite, piot automat.

multumit in oarecare masura de el!

1t22.jpeg

1t2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Posesor de Touran 2007, motor 2.0 BMM, 140 CP, 206642 km, 5 locuri  radiocd RNS 300, revin cu poze, dar nu stiu cum se ataseaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutari din Buzau

Touran 2006 1.9 TDI cod BRU, 66KW, 90CP, 251637KM

 

apropos, e cineva in BZ ce ofera servicii de schimbat limba in bord a masinii?

Modificat de zme-ul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare ,

sunt Laurentiu din Galati - am un Touran fabricat 2015 - eu il am de o luna direct propietar Germania ,

 Touran T1 5 locuri,  2.0 l 103 KW, cutie DSG - 

are multe optiuni ca inca incerc sa le deslusesc sa traduc cartea din germana in romana ... si evident ca am multe intrebari ...

intai caut pe aici poate gasesc ceva lamuriri apoi voi reveni la cei mai experimentati poate ma ajuta . 

Modificat de Laur Dante
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Laurențiu sunt , salutare tuturor!

Touran 1T1 din 2004 , AZV motor 2.0 TDI , 7 locuri,  cateva dotari mai importante : tempomat, geamuri electrice,  volan piele , clima,  webasto functional si deosebit de util in perioada mai rece, abs, esp. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Touran 1T3 , 2011 , 2.0 TDI , 7 locuri 

20200206_095622.jpg

Modificat de deplictisol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
  • 2 months later...

Salutari,

 

Proaspat posesor de Touran, 1T, CAYCAF, 2015, 1.6 diesel, manual, 105 cai, 7 locuri.

 

In curs de inmatriculare, programat la inceput de martie.

 

Drumuri bune tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!