Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Multumesc Moog, va conduce sotul meu si nu e mare vitezoman, doar ca ruta aceea e chiar frustranta cand te obliga sa reduci viteza din 5 in 5 km... pentru cate 5 km. :)

 

Ideea era sa vad ce are de oferit si zona Dobrogei, daca intr-adevar as avea ceva de vazut, repet, din masina.

 

Mai astept si colegii de la Dunare cu sfaturi. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost eu pe ruta focsani vaslui iasi. E de vis. Cu cel putin 30 min mai rapida decat pe bacau roman din Bucuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recent am facut 2 ture si pe Vaslui(prin Scanteia parca, e si mai scurt, asfalt nou)-Focsani...asfalt curat dar si pe acolo sant localitati destul de multe...depinde de ora , chiar aglomerate...

Peisaj iesit din comun nu e...

Eu unul prefer 2 benzi , vreau sa depasesc o fac, nu stau in spatele camioanelor, "italienilor" etc...

Aici depinde si de gusturi...daca vrei sa o calci constant in limita sigurantei bineinteles, condus fara stres recomand E85...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai ce peisaje de dobrogea sa vezi prin braila-galati.. numai daca tranversezi bacul la galati si te duci spre tulcea :)

 

iar prin tisita-tecuci-barlad-vaslui-iasi nu prea ai ce vedea, e o zona foarte saraca, de fapt vaslului si nordul galatiului impreuna cu teleorman si mehedinti reprezinta cele mai sarace zone din romania, case din chirpici, unele chiar cu acoperis din stuf :) combinat cu relieful de podis si clima uscata, cel putin acum e numai uscaciune, in afara de copaci, nimic nu mai e verde.

 

stiu zona bine, parintii mei se trag din galati (cosmesti-tecuci si oancea-cahul) si toata copilaria mea am tranversat vasluiul si galatiul.

 

cel mai lejer e pe E85, buzau-focsani-bacau-tg.frumos-iasi

 

dupa focsani/tisita se elibereaza drumul si devine chiar liber pana pe la tg.frumos, unde se aglomereaza rau pana la iasi

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult, soila! Cred ca acesta va fi drumul pe care voi merge (E85), cel pe care il cunosc.

 

:Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa Roman/castelul de apa poti opri la Castelul lui Sturza, si la Trei Iazuri si daca iti place pestele sa mancati acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aș dori să fac o excursie pe ruta: Lugoj - Timișoara - Arad - Oradea - Aleșd - Nușfalău - Băile Boghiș și vreau să știu cum sunt drumurile pe această rută (asfalt, aglomerație). În special pe ultimele două secțiuni de drum. Vă mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,
Care mai este stadiul lucrarilor de reabilitare a drumului pe ruta Craiova-Alexandria-Giurgiu (termenul final ar fi noiembrie 2014) ?
Daca se circula greu, semafoare etc... poate ma ajutati cu o ruta ocolitoare. Astept pareri.
Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, stie cineva cum mai este drumul de la Rasnov la Fagaras prin Poiana Marului (73A)?

 

Multumesc!

 

post-106557-0-08265900-1409293503_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

Conform hartii de pe prima pagina din forumul de mai jos

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1381215

DN-ul respectiv e in cea mai mare parte galben adica acceptabil. Poti cauta info despre drumul asta chiar acolo pe thread cu un simplu search.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Știe cineva în ce stare se mai află DN2C, între Slobozia și Buzău ? Ultima oară când am circulat pe acolo, acum vreo 2 ani, era într-o stare jalnică.

Modificat de G.I.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, stie cineva cum mai este drumul de la Rasnov la Fagaras prin Poiana Marului (73A)?

 

Multumesc!

 

attachicon.gifCapture.PNG

 

e mai bun cel prin Codlea, am trecut vara asta pe acolo in concediul nostru prin tara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mai drumul pri Poiana Marului, era.....ok cu o tenta de nu usoara.

Se vedea ca s-a lucrat la inlocuirea podețelor si nu mai erau la acelasi nivel cu asfaltul. Daca nu eram atent cam sareai prin masina. Acum poate au refacut si asfaltul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A fost cineva aum de curand pe Pitesti - Rm Valcea? cum e drumul dupa inundatii? Traficul o fi ingreunat?

 

Acum 2 week-end-uri, vineri seara (ora 20) s-a stat o ora la semafor pe sensul catre Rm. Valcea, iar pe celalalt sens, evident, nu era nimeni. In ultima duminica din august, se astepta 30-40 min la semafor (ora 20), de data asta pe ambele sensuri, parca ceva mai mult spre Pitesti.

Ocolirea prin Curtea de Arges este rentabila in acest caz?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E rentabil pentru ca nu stai oprit, dar drumul e destul de valurit si nu numai, unde mai pui ca acum cred ca e si mai aglomerat, inclusiv camioane.

 

A fost cineva recent la Paltinis? care o mai fi starea drumului?

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E rentabil pentru ca nu stai oprit, dar drumul e destul de valurit si nu numai, unde mai pui ca acum cred ca e si mai aglomerat, inclusiv camioane.

cind au lucrat acum 2 sau 3 ani la calea ferata, de nevoie am luat-o pe acolo si din pacate mai bine stateam si jucam bambilici pe telefon, ca tot atit am facut...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa ajung de la Timisoara la Bucuresti folosind noile autostrazi ( asa mici , cum sant ) ; ce traseu sa aleg ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucuresti-Severin Drumul foarte bun,3 ore jumate fac eu pana la bucuresti de la severin,dar sa ai grija pe partea de MH unde mai stau radarele prin sate. Dupa Drumul Severin-Timisoara iarasi e bun,doar ca pe acolo nu prea poti depasiri,viteza etc...drumul e foarte bun fara gropi,dar sincer eu nu prea il agreez,e mai aglomerat ca Severin-Bucuresti.Din cate stiu eu asta e cel mai scurt,poate gresesc!Doar o autostrada si restul centuri ale oraselor unde treci usor de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As fi vrut sa probez noile bucati de autostrada , sa merg pe Buc - Pitesti si apoi Sibiu ... pana Timisoara .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum se prezinta: Murfatlar - Adamclisi - Ostrov - Calarasi ? 

 

Trecerea cu bacul e ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Laurentiu: foarte bun, multumesc.

 

Am verificat informatia si am vazut ca "notele" acordate diverselor segmente sunt in concordanta cu ce am gasit la fata locului

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E actualizata in fiecare luna aceasta harta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum mai e trecerea cu bacul la Calarasi ? Sunt in Ostrov zilele astea si nu sunt convins daca sa trec cu bacul spre Calarasi, sau sa ma intorc prin Ion Corvin - A2.

 

Auzisem povesti de groaza cu spart scuturi la urcarea pe bac din cauza rampei accentuate. La 2.8m ampatament ai Superbului, nu as vrea sa-l ating pe burta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!