Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

fiind in toiul unei conv. telefonice si atent la interlocutor, am auzit la radio ca or sa inchida drumul pe la Bascov, acum nu am retinut daca in intregime, parca de la noapte.

Se poate verifica starea drumurilor si pe site-ul CNADNR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De vineri noaptea de la ora 23.00 si pana duminica dupa-amiaza la ora 14.00, Drumul National 7 intre Pitesti si Ramnicu Valcea va fi blocat pentru efectuarea de reparatii la podurile afectate de recentele precipitatii abundente. 
 

 

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-17792262-noapte-7-intre-pitesti-ramnicu-valcea-inchis.htm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am de facut Luni un drum Arad-Bucuresti. In conditiile mai de sus, e mai indicat prin sud ( Timi-Drobeta-Craiova-Buc) sau Deva-Sibiu-Rm.Valcea-Buc ?

 

Prin sud tot am fost, dar cu noile autostrazi parca as merge pe prima varianta dar imi este frica ca drumul va fi in lucrari datorita ploilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă e în lucru, de la SB mergi spre BV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S.a anuntat ca in acest weekend Rm. Valcea - Pitesti este inchis. Ruta ocolitoare este Rm Valcea - Curtea de Arges - Pitesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Aveti idee daca sunt probleme dinspre Vatra Dornei spre Cluj legat de inundatii ? Am vazut ceva cod de avertizare in Bistrita pe Somes parca ...

Sent from my SGH-I897 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Somesul n-are nicio treaba cu Bistrita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva in ce stare mai e drumul de la Tulcea - Mahmudia - Dunavatu de Jos ?

 

Acum vreo 3 ani Mahmudia - Dunavatu de Jos era drum de pamant.... A fost cineva recent ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Multumesc de raspuns. Asa stiam si eu dar am zis sa intreb.

In concluzie se circula fara probleme de la Vatra Dornei spre Cluj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.

Somesul trece pe langa Dej si Beclean, totusi, dar n-am auzit sa fie probleme. Din anii 70 nu cred ca au mai fost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In weekendul am fost pana in Padis....Oradea - Beius- Rieni este in lucru cu fff multe semafoare....insa partea care incepe dinSudrigu - Pietroasa - Platoul Padis este perfecta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti da mai multe detalii despre Padis ? Cazare, trasee, niste poze ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! Stie cineva cum se prezinta drumul DJ 582 (Trans-Semenic) care leaga localitatea Slatina Timis de Valiug? As vrea sa merg la camping...si/sau daca stiti locuri misto de campare in zona 3 ape as dori niste detalii...mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum este drumul Comanesti-Miercurea Ciuc-Odorheiu Secuiesc-Sighisoara?

As vrea sa merg de la Piatra Neamt la Sighisoara si drumul prin Cheile Bicazului ar iesi din calcul pentru ca este in stare foarte proasta, din cate stiu eu. Am vazut pe harta ca drumul scris mai sus ar fi o alternativa, dar nu stiu cum se prezinta.

 

LE: Ma uit aici http://i.imgur.com/XuPiKAS.png si sunt contrariat. Cica Lacu Rosu-Gheorgieni e bun (verde)? Si imi arata Comanesti-Miercurea Ciuc ca fiind prost. 

Eu pot spune ca Roman-Iasi nu este demn de albastru, ci de verde; Roman-Hanu Ancutei nu albastru, ci galben, Hanu Ancutei-Girov l-as pune albastru si nu verde; Girov-Piatra Neamt albastru si nu galben. Asa ca mie nu mi se pare corecta harta respectiva...

A fost reparat recent drumul prin Cheile Bicazului spre Gheorghieni?

Modificat de psebi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu Utiu

Comanesti-Miercurea Ciuc foarte prost, peticit dar si cu gropi multe. Miercurea Ciuc-Odorhei e bun drumul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la Cristuriul Secuiesc la Vanatori nu e grozav drumul, denivelari, petice si cate o groapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Laurentiu, deci se cam duce varianta Comanesti-Miercurea Ciuc.

Imi poate spune cineva cum se prezinta Bicaz-Gheorghieni prin Lacul Rosu? Alta varianta din Piatra Neamt pana in Sighisoara nu mai vad...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bicaz-lacu Roșu e ok, nu perfect (au asfaltat cheile), dar e bine. Mai departe nu stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Maine plec din Baile Felix spre casa si as vrea sa merg prin Beius- Varfurile -Brad- Deva ca sa vedem si Pestera Ursilor dar doamna de la pensiune spune ca se lucreaza si e infernal drumul. Stie cineva ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva aum de curand pe Pitesti - Rm Valcea? cum e drumul dupa inundatii? Traficul o fi ingreunat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se circula bine, am fost pe weekend. Sunt cateva portiuni unde e rupta o banda, se circula ingreunat pe portiunile dar nu sunt "blocaje". Nu-mi amintesc sa fi facut mai mult de 40 min pe acest drum.

Modificat de vioc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ok. O singura zona de vreo 10 m decopertata dar e circulabila

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine stie drumul Ploiesti Urziceni Slobozia Harsova cum se prezinta?

Mulțumesc

Modificat de Sookie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua colegi,

 

Am planificat pentru saptamana viitoare (01.09) o excursie la Iasi cu plecare din Ploiesti. Intrebarile mele pentru voi sunt legate de ruta pe care sa o aleg pentru a ajunge la destinatie, tinand cont de cateva aspecte.

 

1. Drumul cel mai scurt pe care il ofera Google Maps este pe ruta:

Ploiesti - Buzau - Focsani - Vaslui - Iasi : drum despre care nu stiu nimic incepand de la Focsani catre Iasi.

 

2. Drumul pe care am fost anul trecut la Iasi si pe care il cunosc este pe ruta:

Ploiesti - Buzau - Focsani - Bacau - Roman - Targu frumos - Iasi : drum despre care stiu ca este sigur, dar cu multe radare.

 

3. Drumul pe care as vrea sa il incerc fie la dus, fie la intors si despre care nu stiu absolut nimic, este pe ruta:

Ploiesti - Buzau - Braila - Galati - Barlad - Vaslui - Iasi : drum/zona pe/in care nu am mers niciodata.

 

Aspectele de care as vrea sa tin cont sunt in primul rand calitatea asfaltului, cea a zonelor rurale prin care se trece si nu in ultimul rand, daca merita sa fac ocolul pe la Galati/Braila pentru PEISAJE. Pe primul drum nu am mers mai departe de Focsani, intotdeauna alegand varianta a doua, iar pe al treilea as merge doar daca ma veti sfatui ca merita ocolul pentru a vizita (din masina) si zona Dobrogei si Moldovei de sud. La prima strigare tind sa merg pe drumul nr. 2, cel pe care il stiu si care in afara radarelor numeroase dintre Buzau si Bacau, imi place destul de mult, dar astept si parerile voastre.

 

Va multumesc anticipat pentru sugestii!

Raluca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar prin. Buzau Bacau...

Cumpara o statie ieftina si radarele vor fi mai putin deranjante...

E mai lejer de condus, viteza medie buna, mai putina adrenalina in depasiri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!