Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

eu am fost saptamana trecuta Tg Mures _ Balauseri_Sovata_Miercurea Ciuc_Baile Tusnad_etajul trei hotel OLT si am ramas chiar surprins de cat de ok era drumu, cu exceptia, normal, a soselelor din localitati.

cat despre dej - bistrita, am auzit ca e un pic mai bun decta dej - cluj.

Eu am ajuns la sovata dar nu prin balauseri, am trecut de tg. mures si in drumul spre reghin e un alt drum ce mere' la sovata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee drumul 66A care face legatura intre Baile Herculane si Lupeni in ce stare e? (cel care trece prin retezat)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie, ocolitoarea orasului Tg Mures, dintre Acatari si Ungheni e DEZASTRU!!! Nu mergeti pe acolo, un drum de 12 km il faceti in 30 de minute. Luati-o mai degraba prin oras, prin centru, fiindca si centura e varza. Culmea ironiei este, ca traficul greu nu mai are voie prin Tg Mures. Asa ca pe cei 12 km dinamitati se plimba si camioane de 20t... Fara cuvinte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este starea drumului Bicaz - Lacu Rosu in momentul acesta? Dar Borsec - Poiana Largului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Borsec - Poiana Largului era destul de bun pe 21 mai.

Bicaz - Lacu Rosu il voi testa in a acest week-end ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Borsec - Poiana Largului era destul de bun pe 21 mai.

Bicaz - Lacu Rosu il voi testa in a acest week-end ...

vezi ca de la Bicaz in orice directie drumurile sunt rele rau....deci....atentie marita si viteze mici :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Satu Mare - Carei nota 5 spre 6. La tot Satu Mare dam nota 4 SM e Varza..... Satu Mare - Baia Mare nota 6 spre 7. Iar Satu Mare - Zalau- Cluj - Alba nota 10. In Alba Iulia iar injuram si le dam nota 3. Alba iulia sibiu nota 10. Si pana la Bucuresti nota 10. Cu exceptia "Autostrazii". Dupa 1650 km sunt fericit ca am ajuns iar la drumurile noastre bune din Bucuresti.

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ceva de Teius-Blaj-Copsa Mica-Sibiu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ceva de Teius-Blaj-Copsa Mica-Sibiu?

Teius-Blaj- Copsa Mica (atentie mare in Blaj, daca imi aduc bine aminte), oricum pe portiunea asta mergeti cu atentie. Imi pare rau, dar in jud. Alba primarii si ceilalti oficiali sunt de o nesimtire crasa in ceea ce priveste drumurile.

Copsa Mica-Sibiu: nota 10, chiar ieri am fost la Sibiu. Mergeti fara griji (doar a radarului :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fac si eu o rugaminte, pentru toti cei care sunt la curent cu starea ACTUALA a drumului Tg Secuiesc - Lepsa, im vederea stabilirii itinerarului pentru intalnirea de vara, sa posteze aici.

poate sint mai multi interesati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

drum neasfaltat dar practicabil foooooarte incet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si oare in conditii de precipitatii masive cum ar arata ??

intreb asta tinand cont de conditiile climatice actuale.

ce inseamna fooooarte incet ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumul Tg secuiesc - Lepsa prin Ojdula are o portiune de 20 Km neasfaltata si cu multe gropi, media orara cam de 10 Km/h :), si mult stres.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce alta varianta cu drum mai bun ar fi ??

dar in limite rezonabile in privinta km in plus. ma intereseaza pentru mine (Bistrita), dar si pentru eventualii clujeni sau targmureseni care vor participa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si dinspre Marasesti sau Focsani spre Lepsa ... :)

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumul Tg secuiesc - Lepsa prin Ojdula are o portiune de 20 Km neasfaltata si cu multe gropi, media orara cam de 10 Km/h :D, si mult stres.

aia inseamna aproximativ 2 ore...imens, tinand cont ca de la baile tusnad la bistrita am facut 3 ore juma, la care se mai adauga drumul de la baile tusnad la ojdula (via TG Secuiesc). deci 6 ore in total...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ar mai interesa si ruta piatra fantanele-vatra dornei-bicaz-piatra neamt-bacau-adjud, o varianta cat de cat ok.

decat ca stiam ca piatra fantanele - vatra dornei este extrem de prost, dar se lucreaza la el...

Modificat de oaspetele
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Timisoara-Tg-Jiu stie careva cum e?

Vreau sa merg in weekend (Timisoara - Lugoj - Caransebes - Hateg - Petrosani - Tg-Jiu)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piatra Fantanele - Vatra Dornei - sunt necesare alte opinii, de auzit si aici se aude ca e foarte rau.

Vatra Dornei – Poiana Largului e destul de prost dar se poate merge ~ 4- 5 in opinia unui prieten … dar e oricum mult mai bun decat Vatra Dornei – Campulung.

Poiana Largului - Bicaz ~ 6;

Bicaz – Piatra Neamt ~ 8;

Piatra Neamt – Bacau – nu stiu dar nu am auzit sa fie rau; sunt necesare alte opinii;

Bacau – Adjud 9-10.

@ oaspetele Daca te intereseaza pentru Lepsa, ar fi mai bine de traversat muntii in Moldova pe la Toplita – Borsec – Poiana Largului, unde drumul e destul de bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la adjud e musai sa mergi prin focsani pentru a ajunge la lepsa ?? vad ca ar fi o ruta mai scurta, dar nu stiu cat de ok.

@razdan, da, pentru lepsa. probabil ca varianta ta e mai buna, dar astept informatii referitoare la deda=toplita, zona de care stiam ca e ca dupa un asediu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: M-am gandit la "problema" Deda-Toplita dar din cate stiu de la un prieten care merge des pe acolo si nu numai, e oricum o varianta mult mai buna decat cea pe la Vatra Dornei.

De la Adjud, se merge mai aproape prin Marasesti - Panciu, dar inca mai astept raspuns si eu un feed-back referitor la calitatea drumului, despre care intrebam in postul #64

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piatra Neamt – Bacau = NOTA 9

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dinspre Marasesti sau Focsani spre Lepsa ambele variante sunt acceptabile, cel putin asa erau anul trecut in vara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, dar ... cam cat de acceptabile, cam ce nota ar merita oare, mai ales acum ...

Mai asteptam raspunsuri ... sigur mai sunt galateni cu case la Lepsa ... :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care dintre aceste 2 trasee este cel mai bine de urmat avand in vedere starea jalnica a drumurilor?

1. Cluj Napoca-Dej-Bistrita-Vatra Dornei-Campulung-Suceava-Dorohoi-Darabani

2. Cluj Napoca-Turda-Targu Mures-Piatra Neamt-Suceava-Dorohoi-Darabani

Va multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!