Jump to content

Magazie Cd-uri


doctorul
 Share

Postare recomandată

Eu am de bord, prima poza. In portbagaj am cablu o pot adapta pe asta de bord sa o bag in portbagaj?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bamse

    6

  • Eto

    6

  • pedro12

    5

  • R_a_z_v_a_n

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu merge ca am consola mica pentru clima si cass si in locasul ala gol nu prea intra am incercat azi. Trebuie consola mare. Sa ma uit dar e costisitor consola cablu de legatura. Chiar nu stiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai in consola centrala ar trebui sa ai un sertaras. Se scoate ala si se pune in locul lui magazia de cd-uri.
Tu nu ai consola asa? http://img01.mercador.ro/images_mercadorro/8824595_3_644x461_volkswagen-passat-19-tdi-highline-motorina-2002-volkswagen.jpg
 

L.E. M-am lamurit, tu ai consola asa: http://www.kuraoka.org/images/dj-passat-interior.jpg

In cazul asta, ori schimbi consola, ori iei magazie pentru portbagaj.

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da astea sunt solutiile. Sa vand magazia asta si sa cumpar de portbagaj sau sa o pastrez si sa cumpar consola mare (treaba cam migaloasa). Cred ca aleg prima variant. Multumesc pentru pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am un passat 3b3 din 2002 si nu gasesc magazia de cd-uri imi poate spune cineva unde asi putea gasi aceasta magazie .. nu e in stanga in portbagaj unde e trusa de prim ajutor cu siguranta sau poate o fi sub captuseala dar nu cred ... ma puteti ajuta in privinata asta??? .. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori nu ai deloc ori este in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
kosmyn_aurel89

de curand am inlocuit cass-u original gamma de pe masina cu un cd player pioneer. in urma schimbului cd-playerul original a ramas in bord. dar fara sa mai fie luminat cand aprind cd-playeru sau pozitia. prin urmare vreau sa fac ca acea iluminare a cd playerului oem sa functioneze ori pe comanda cd playerului( cu ajutorul firului de "remote") fie pe comanda "pozitie aprins". asadar in spatele magaziei sunt doua manuchiuri de fire : pe primu cu mai multe fire cred ca este iesire audio. iar pe al doilea cu doua fire banuiesc ca se afla alimentare ptr iluminarea butoanelor rotunde ale comenzii de la cd player "select" , llinia rosie de confirmare a cd-ului din ea, si butonul "eject".

in concluzie rog un coleg sa imi confirme daca am dreptate si daca sunteti de alta parere, ori alte idei sunt binevenite. multumesc

Modificat de kosmyn_aurel89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi care sunt firrle de alimentare, le conectezi si ar trebui sa mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

salut

de curand am achizitionat si eu o magazie oem de la cineva si as vrea sa simi explicati si mie cum o pot lega la cass gamma5 magazia arata in felul urmator eu momentan am pe masina cd player si cel de la care am luat magazia mia spus ca este decat plug&play si nu imi mai trebuie nici o mufa in partea stanga mai are inca o mufa pe magazie mai mare si as vrea sa imi spuneti si mie daca mai am nevoie de inca un cablu in afara de cel care vine din magazie o sa va atasez si o poza sa vedeti la care mufa ma refer eu si la ce foloseste aceasta mufa explicati-mi si mie va rog frumos!!!


magazie.jpg

 cred ca merge acuma poza

Va multumesc frumos si astept un raspuns la ce foloseste mufa aceea mare!!!!

Modificat de matrix2005
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mufa neagra cu doi pini, este pentru iluminarea magaziei - trebuie sa o legi la cablajul de iluminare - de la orice buton din apropiere, fir gri/albastru este plus iluminare, maro este masa.

 

doar conectezi mufa albastra in Gamma - eventual codare cu VCDS-ul, dar parca merge si direct.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar pot folosi mufa de la cd playerul care il am acuma pe masina adica aceea neagra pentru iluminare ca din cate am vazut eu sar cam potrivi cea de la cd player la magazie cred!!!Astept raspuns multumes frumos!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare

Ieri la passat-ul meu am găsit din întâmplare un conector în portbagaj. Am aflat de pe acest site ca este de la magazia de cd-uri. Eu pe masina am un radio cd pioner.Azi am fost la dezmembrări și am cumpărat un radio cd + magazia de cd-uri de pe un passat ca al meu. L-am decodat, l-am montat, am băgat cd-uri în magazie și nu se aude nimic. Magazia se aude cum învârte cd-urile, apar pe radio cd-urile, dar nimic. Am atasat cateva poze cu montajul și ce apare pe display. Ce sa aiba?Mulțumesc

20170824_202424.jpg

20170824_202322.jpg

20170824_202145.jpg

20170824_202027.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna . Am si eu o intrebare am acceasta magazie de cd-uri eu asta cred ca este dar nu pot baga mai mult de un cd. Ii magazie sau ce ??2a0iyzb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este doar cd -palyer, cu ajutorul lui poti comada magazia de cd-uri care vine montata in porbagaj, in buzunarul din stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In porbagaj nu am nimica am cautat peste tot.daca pun acolo alta de 6 cd-uri oare functioneaza???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai cablurile de conectare dintre magazie si casetofon atunci va functiona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In porbagaj nu am nici un cablu. Eu zic in loc la cdplayeru acela sa pun magazie de 6 cd-uri ca am vazut ca exista si asa ceva . Merge ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!