Jump to content

Magazie Cd-uri


doctorul
 Share

Postare recomandată

Nu are. Trebuie sa pui tu cablajele. Dar nu e asa mare branza. Se poate rezolva la un atelier de alarme si audio. Sau daca esti indemanatic de unul singur. Vezi ca daca vrei boxe pe spate trebuie sa pui un Radio Gamma, cu Beta nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bamse

    6

  • Eto

    6

  • pedro12

    5

  • R_a_z_v_a_n

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu are. Trebuie sa pui tu cablajele. Dar nu e asa mare branza. Se poate rezolva la un atelier de alarme si audio. Sau daca esti indemanatic de unul singur. Vezi ca daca vrei boxe pe spate trebuie sa pui un Radio Gamma, cu Beta nu merge.

Nu ma deranjeaza ca beta are 2 iesiri, intentionez sa pun doua difuzoare de 2ohmi in serie pe canal. Ma deranjeaza ca trebuie sa desfac plasticele de pe pe praguri pentru 2 fire care nu le-a pus neamtu din start, bashca fetele de 4 usi si rebobinatul pe 2ohmi. Oricum, Multumesc de ajutor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atentie !!

la difuzoarele pe spate cand le montezi plasa de pe fata de usa nu are acele gaurele mici. Trebuie schimbate si plasele de pe fata de usa.

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rebobinat......mai bine iti cumperi un Gamma - are 4 iesiri si se aude mai binde decat Beta. Cumperi si boxele spate OEM-Sh.....si o sa se auda decent. Asta cu o investitie de 200-250 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca-mi cumpar un Gamma trebuie sa cablez pana sub bord in spate la radio si nu stii peste ce dai la SH, ce bube ascunse mai are, ca nu degeaba a ajuns la sh. Hoti care stiu sa le scoata intregi sunt putini, iar la dezmembrari le gasesti in masini cu dauna totala. Beta merge f. bine si are 15W pe iesire. Pentru un habitaclu de Passat este suficient, vreau doar sa aud sunetul prezent si in spate. Cu Beta imi vibreaza oglinda la 2 x 15W si nu am de gand sa dau muzica in padure. Am fost DJ, stiu ce inseamna sunet HI-FI, am bobinat difuzoare mari pentru trupe , difuzoare care nu aveau voie sa cada in timpul prestatiei. Astea de passat sunt jucarii pentru mine, si daca le gasesc arse investitia va fi minima. Iar gaurile din masca sunt ordonate geometric si le pot face pe un CNC la care am acces. Acum ma documentez si cand voi avea timp liber (care nu prea il am) ma apuc. Daca sunteti curiosi o sa pun poze cu executia.

Dar mai intai , adica maine ma duc sa-mi schimb discurile de frana si ulei, filtre etc.

Modificat de 42miticutza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit ca sunt o gramada de Gamma schimbate de posesori care trec la mp3, dvd, etc. Pana la urma alegerea e a ta, doar ca ai ceva de munca..... Asteptam pozele cu interes.

Il legatura cu plasele de pe fata de usa - eu am facut unele cu flex-u. Pui disc cu hartie abraziva si polizezi cu atentie, pe spatele plasei. Se subtiaza si ramane numai fata....cu gauri perfecte. E adevarat ca se subtiaza tot materialul capacului, dar nu deranjaza, daca nu baga cineva piciorul in boxa.

Spor la treaba !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ideea cu polizatu, ma scuteste de scrisul programului pe CNC si ai dreptate cu cei care-si pun mp3, nu as face schimbarea, nimic nu se potriveste mai bine in bord si in plus am un XCarlink legat in conectorul pentru CD Changer care citeste mp3 de pe stik

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

salut,stiti cumva unde gasesc o magazie de cd pentru passat,am casetofon original si as vrea sa cumpar o magazie de cd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Userul Florin are un prieten ce vinde aşa ceva. Pe el îl ştiu de om serios, nu mi-aş face probleme. În rest, găseşti pe net , dar pot fi şi ţepe..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Va salut

Mi-am cumparat o magazie 6 cd-uri pt porbagaj. Am primit la ea si cablu (din portbagaj pana sub bord). Am pe masina cass gama + player cd cu comanda pt cd changer. Magazia intentionez sa o leg la comanda pt changer, insa aici a aparut o problema, nu imi potriveste mufa cablului de la magazie.

Atasez cateva poze pt exemplificare

Va rog sa ma ajutati cu un sfat, exista ceva adaptor cu care sa conectez cablul la playerul pt cd si control magazie?

Multumesc

 

post-15333-0-30705600-1361474631_thumb.j

post-15333-0-17482200-1361474640_thumb.j

post-15333-0-67492600-1361474652_thumb.j

post-15333-0-99006900-1361474663_thumb.j

post-15333-0-20038800-1361474671_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce vad eu acolo (greu, de altfel) ai doar cablul din portbagaj pana la stalpul stanga fata. De acolo trebuie inca un cablu pana in bord. Se poate confectiona daca ai mufele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, deci mai trebuie un cablu pana in cdplayer. Ce zici, daca ii modific mufa de la capat la cablul pe care il am, o sa imi ajunga cablul asta din bord panala cdplayer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o bogata colectie de mufe din stalpi. Poate gasim perechea la mufa ta sa poti confectiona continuarea cablului. Daca vrei, da un semn sa vedem cum ne sincronizam. E free mufa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Buna seara. Am o problema careia nu ii dau de cap, dar mai intai sa incep povestea..... recent am achizitionat un passat 1.9 tdi ( este la rubrica de vanzare de cateva zile ) si cand am ajuns cu masina in tara, am dus-o la electrician si mecanic ( chiar daca avea tuv) sa vad ce parere au. la electrician nu am avut nici o eroare pe nici un modul si la mecanic era in stare perfecta. bun.... singura treaba ce nu imi convenea, era ca nu recunostea cd-urile in magazie ( ceva banal.... ), si citind pe forum, m-am hotarat sa curat capul laser la magazie. Pana aici toate bune si frumoase.....cand sa dau jos magazia.... SOC si GROAZA... un manunchi de fire cat degetul mic de la mana.... TAIAT + inca un cablu cu 2 fire......din cate observ ... merg in spatele masini si nu am acces sa vad exact unde merg, oar daca desfac tot portbagajul. mentinez ca sunt taiate in dreptul magaziei si a amplificatorului..... am si carlig la masina....dar nu stiu daca functioneaza ( priza) ... Atasez si 2 poze, poate cunoasteti firele si imi spunet si mie la ce folosesc...si oare de ce au fost taiate..... MS

PS: eu le-am izolat

post-40717-0-29720200-1378755437_thumb.j

post-40717-0-33439000-1378755447_thumb.j

Modificat de C o s m i n
mutat in topic corespunzator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea sunt cablurile de la magazie si cele 2 fire sunt de la iluminarea ei. Liteste-le conform culorilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intradevar magazia nu este iluminata..... dar functioneaza. unde mai bag manunchiul ala de fire in magazie ??? in magazie ca sa functioneze , intra o mufa cu aproximativ 6 fire.....

Modificat de matzocu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toti:)

Am si eu o problema cu magazia de cd-uri sau cu casetofonul....

E un casetofon original gamma cu magazia de cd-uri in portbagaj,cateodata imi merg cd-urile iar in rest imi arata no cd....ce as putea face?...mentionez ca mergea inainte totul bine fara probleme...va multumesc!!!

Cadmiel Iclodean

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa iti face cu toate cd-urile? Detaliaza mai bine cum se manifesta. Mie, uneori, imi mai face figuri sa nu vada cate un cd din cele 6 si atunci scot cartusul cu cd-urile si il bag iar in magazie, ori ii scot mufa din magazie si o bag la loc. Isi revine dupa una din astea 2 manevre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am cablu de magazie cd tras pana in portbagaj si la ambele capete are mufa asta http://www.directorproduse.ro/oferte/cablu-magazie-cd-8-pini/ Intrebarea este, unde se conecteazala casetofon(casetofonul original) sau daca a avut un adaptor,ceva...? as vrea sa cumpar si sa montez o magazie de cd dar majoritatea p care le-am vazut,sunt fara cablu... si nu stiu ce e cu acel cablu... mie, in spatele casetofonului mi-ar trebui cam asa ceva http://www.okazii.ro/recomandate/sisteme-audio-auto/magazie-cd/cablu-pentru-magazie-cd-carmate-cd-blaupunkt-mini-iso-din-13-pini-5-5-m-interfata-inclusa-7607596511-a119456682

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Sunt nou posesor de B5 si am cumparat o magazie de cd. Eu am un cablu pana in portbagaj cu o mufa cu 9 pini(mama). Magazia cumparata e de bord si are mufa tot mama cu 8 pini. Ce pot face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ori cablul, ori magazia nu e de care iti trebuie. Ce forma are mufa mama a magaziei? Dreptunghiulara sau rotunda?

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa magaziei e dreptunghiulara. Din ce vad pe aici eu am cumparat magazine de bord sau torpedo si mie imi trebuie de portbagaj. Cred??!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa arata cea pentru bord/torpedou si asa arata cea pentru portbagaj. Tu de care ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!