Jump to content

Proiectoare Golf V


lile
 Share

Postare recomandată

Buna colegi

 

Imi puteti spune daca Centrala electrica 3C0 937-049 AH suporta montarea unor proiectoare? Golf 5 variant 2008.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    45

  • F l o r i n

    30

  • 4abc

    18

  • WooZie

    17

Este Highline, deci suporta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat si eu pe ceva site nemtesc si am gasit ca este Medium Line si ca nu suporta proiectoare.Astept pareri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai scris pe forum, incearca sa o codezi cu proiectoare si daca da eroare de bec ars ai sanse mari sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat azi sa vad ce poate Centrale,war Nu gasesc nicaieri fog light Active......gasesc doar fog light via DRL....cum trebuie sa aparat bitul unde se activeaza proiectoarele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa fie Byte 0, Bit 0. Daca nu ai pe nicaieri optiunea Front fog lights installed, inseamna ca nu suporta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu scrie nicaieri pe niciun Byte Front fog lights

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta un AJ atunci. Asta ar trebui sa suporte proiectoare, daca vrei sa le treci prin BCM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna colegi

Am cumparat centrala electrica 3c0 937 049 AJ si doresc sa o schimba pe actuala.Ce pasi trebuie urmati.Doar plug & play?Cum se codeaza cu VCDS?de la vechea centrala copiez ceva?

Modificat de rabanne2014
Greseala
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu noutati...Am montat si codat centrala,totul ok.Acum imitrebuie in cod pentru proiectoare HB4 sau H11?Care este diferenta?Cod grile?Golf 5 Combi an 2008

Modificat de rabanne2014
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna colegi.Am reusit sa montez proiectoarele si sa schimb CECM.Multumesc pentru informatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Am un golf 5 la care vreau sa schimb becurile la proiectoare. Problema este ca nu stiu ce becuri sa comand, din cate am vazut pe net, s-au montat din fabrica 2 tipuri de becuri, HB4 si H11. Poate sa-mi spuna cineva ce becuri am pe masina dupa seria de sasiu? Seria este WVWZZZ1KZ7P080255. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa sune rautacios, dar e asa de complicat sa demontezi becul si sa vezi ce scrie pe el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercam sa evit sa umblu de doua ori acolo. Stiu ca mai au unii pe aici programe de decodare instalate prin calculatoare si ar fi fost mai simplu pentru mine, sa arunce o privire acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai HB4.

H11 e la proiectoarele cu lupă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salutare , 

Am o nedumerire ,suporta sau nu suporta centrala mea proiectoare .

Verificat fizic am gasit codul de piesa : 1k0 937 049 T

VCDS: Labels 3C0-937-049-23-H   (am citit undeva ca ar fi highline si ca ar suporta ) 

           Part No: 1k0 937 049 T       HW: 1k0 937 049 T 

Bordnetz-SG 1.0 H30 0704

Detin un cablaj cu releu si mufe gata facut ....dar totusi as merge pe varianta OEM cu fire legate in centrala .

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi daca in printre primii bytes ai optiunea de front fog lights, sa o poti bifa. Daca da, suportă, daca nu...nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , 

Am optiunea de "Front Fog Lights Instaled " am si codat si accepta codarea dar citeam pe aici ca ar trebuii sa dea eroare de bec ars ....in cazul meu nu da .

Mai am o intrebare legata de cablaj : pe unde este ruta acestuia intre cele doua proiectoare ? Eu ma gandeam sa merg oarecum in paralel cu furtunul de la spalatoarele de far dar in asa fel incat sa mai reusesc sa dau bara fata jos fara sa rupt ceva . ..

PS:Multumesc de ajutor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este ok, daca o ai si merge bifata, suporta.

este ok asa cum ai ales tu, atata timp cat matisezi cablajul cu banda panzata de exterior, il protejezi bine, il prinzi cu soricei sau ce ai tu, sa stea cum trebuie, sa nu atarne, sa nu se frece de alte componente

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
horinceanu daniel

Salutare , am un vw jetta 2006 . Nu mai functioneaza proiectoarele , sigurantele sunt bune , se pot arde amandoua becurile odata ? Ce e de facut?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai martor de bec ars in bord ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/13/2023 at 12:57 PM, horinceanu daniel said:

Salutare , am un vw jetta 2006 . Nu mai functioneaza proiectoarele , sigurantele sunt bune , se pot arde amandoua becurile odata ? Ce e de facut?

 

Nu prea. Daca nu ai eroare de bec ars in bord, e posibil sa fie butonul defect, de la luminii.  Verifica cu vcds ul sau probează  cu altul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

horinceanu daniel

nu arata bec ars in bord , am comandat alt bloc de lumini , va spun ce am rezolvat dupa ce il montez ,multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu cumperi si schimbi piese fara a face o diagnoza ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

horinceanu daniel

da , eram prea sigur ca e de la bloc dar  nu e de la el , o sa-l dau retur , diagnoza nu am facut pentru ca nu am timp sa caut pe cineva care ma poate ajuta dar cred ca trebuie sa-mi fac , multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!