Jump to content

Scule ( chei, etc.) profesionale sau semiprofesionale


ManiacuV6
 Share

Postare recomandată

tocmai am primit de la YATO trusele din imagine.

par destul de rezistente, clichetii bine facuti, cel de 1/2 pare ca poate rupe suruburi.

bitii, de asemeni f rezistenti.

 

abia astept sa le pun la treaba

 

@rayn, mai vazusem ideea asta undeva, tubulara care sa accepte diverse capete de surub. nu stiu cum se comporta la cuplu mare,  in cazul suruburilor blocate si dintr-un aliaj slab (unde pt desfacere conteaza suprafata de contact maxima intre cheie si surub pt a nu il rotunji)

ce pret are trusa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta de 1/4 este pentru surubareala usoara la 1/2 e alta mincare de peste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Muale poti sa pui un link cu trusa de unde ai cumparat-o...cat ai dat?

Modificat de ASLAN_B4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta "Yato YT-1269" pt mai multe detalii.

A fost vreo 400lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Laurentiu_LWR

Se pare ca nici Yato nu mai sunt ce au fost...acum ceva timp mi-am luat trusa aceasta de biti

post-14266-0-41130500-1394016886_thumb.j post-14266-0-26024200-1394016885_thumb.j

Arata foarte bine...eram foarte entuziasmat si azi m-am hotarat sa o pun la treaba sa demontez o pompa tandem...

Am ajuns la pasul acesta...

post-14266-0-48944500-1394016986_thumb.jpost-14266-0-14085100-1394016985_thumb.j

Primul surub a mers...dupa care la al 2-lea s-a intamplat...

post-14266-0-23185800-1394017046_thumb.jpost-14266-0-11316900-1394017047_thumb.j

Suruburile sunt foarte stranse din cate observ...dar bitul nu trebuia sa rupa capul?el a ales sa se indoaie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate...

"Toate produsule au garantie 24 luni mai putin consumabilele (biti, burghie, etc) dar si acestea daca sunt defecte clar din vina producatorului si nu a utilizatorului sau modului de utilizare se inlocuiesc fara probleme. Aceasta trusa, care contine predominant biti, are garantie doar in conditiile de mai sus."

 

Daca vrei incercam inlocuierea pe garantie.

Asa tare e strans surubul ala?! deci acum trebuie si extractor ca sa il scoti?

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Putem incerca...dar tind sa cred ca sunt proaste si nu surubul este de vina...de fapt este foarte strans dar am incercat cu un alt bit si s-a rotunjit capul si bit-ul este intreg...

Extractoare cred ca imi iau oricum...ca am nevoie la fuzeta...si daca e incerc si pe surubul acesta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei pasionati recomand KS-TOOLS - raport calitate/pret cred ca sunt cei mai OK. Yato merge de hobby (IN CEL MAI BUN CAZ) - am avut o trusa asemanatoare la service, dar a tinut foarte putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hazet sunt foarte bune...dar e deranj mare la buzunar.

O trusa de genul asta costa undeva la 280 lei.

Parca sa zic ca mecanicii din reprezentantele Bmw lucreaza cu Hazet.

 

Laure ce-ai facut nenicule ai omorat inbusurili ? :lol:

Yato sunt pentru ,,lucru manual'' sau ,,traforaj''.

post-64586-0-95841400-1394022118_thumb.j

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil nu sunt calite cum trebuie...trebuie sa fie dure, casante nu elastice. 

la cuplu mare se rup.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Mda...mi-am permis nesimtirea sa indoi un T20...cum zicea si @Muale...ma asteptam sa pocneasca...nu sa se indoaie...:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze pentru reclama - noi suntem si distribuitori KS-TOOLS. Cine doreste cataloage sa imi trimita pe PM a adresa si pot sa trimit prin posta...sau in format electronic se poate incerca pe mail. 

Se poate sterge acest reply - daca considerati ca am facut recalama

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pina la urma mi-am cumparat trusa de la wurth multi 1/4 care are 34 de piese in loc de 32, astazi am pus-o la treaba si sint multumit momentan si mai am o trusa de biti de la draper de rezerva si completare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

O am eu de vreo 2 ani. La lucrul acasa e ok, pentru treaba intensa sigur nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trusa asta contine 170 si ceva de piese - eu zic ca iti faci treaba cu ea. Sunt foarte cautate.

post-13869-0-42197700-1394042322_thumb.j

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SergiuD

E foarte buna.Eu am una de 5-7 ani si e foarte rezistenta.Nu se compara cu ks-tools care sunt mai fragile .

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va recomand Hazet, am doi asistenti de care ma folosesc zilnic si care fac fata cam la orice.

 

4000896157303.jpg

 

 

2736150501_6448b2be0d.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze ca poate suna a "reclama" dar avand in vedere ca in service folosim ks-tools, hazet si gedore si ne ocupam printre altele si de vanzari de scule - deci nu vorbesc in necunostinta de cauza. - dupa parerea mea comparatia de mai sus nu are sens, cele doua brand-uri joaca in total alta liga (kst si mannesmann). Si draper e muuult peste mannesmann - dupa pararea mea.

 

Dupa cum spune si domnul Calin78 Hazet e pe primul loc - dar si pretul este pe masura

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hazet,draper,beta sunt scule de TOP .Orice lucru de calitate nu se realizaeaza din materiale ieftine.

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incercati sa cumparati in fc de necesitati. doar pt desfacut cateva suruburi si piulite nu merita sa cheltuiti mii de lei pe scule (decat daca taticul este öm de afaceri")

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!