Jump to content

Scule ( chei, etc.) profesionale sau semiprofesionale


ManiacuV6
 Share

Postare recomandată

Multumesc de informatii maniacuV6. Am citit mai sus pe undeva ca s-ar produce la Iasi Connex-ul sau poate doar o parte din repere. Stii ceva despre asta? Nu ar fi nimic rau in asta, ci chiar bine pentru noi ca suntem in stare sa facem calitatea ceruta de nemti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. vreau sa-mi achizitionez un slefuitor orbital pt utilizare ocazionala. Pe net am gasit RediPower RP3614 la 563 ron si nu stiu nimic despre marca asta. O mai foloseste cineva? ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am tot intrat pe siturile de mai sus si, cunoscand preturile a catorva repere, mi s-au parut enorme in comparatie cu cele de pe unde am mai cumparat eu: Un reper e 76 de lei pe un site de mai sus, iar eu l-am luat din Bucuresti cu 40 de lei ). Enorm!!!

Va recomand http://www.louis.de/_2047b007ade3b6adf028ec8ddd50eb8a14/index.php?topic=rubrik&menu_rubrik=3

Eu am mai comandat de la ei tot felul de produse ( rucsac, briceag, echipament moto, ulei de motor, trusa scule Rothewald )

Cu un google gasiti si persoane care fac comenzi si fara a aplica comision, produsele ajungand la dumneavoastra fara a mai plati ceva in plus fata de preturile afisate in euro.

Recomand acel site pentru ca au produse de calitate la preturi foarte ok, fara a beneficia in vreun fel de pe urma acestui post. Rog a nu se considera reclama, ci ajutor pentru cei interesati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara a se considera reclama,vreau sa cer un sfat daca a auzit cineva de firma urmatoare.as vrea sa achizitiomez o trusa de scule.nu este destinata folosirii profesionale,ci doar asa de ''mesterit'' pe la masina.presupun ca datorita pretului nu este ceva de foarte mare calitate,dar nici nu as vrea sa o iau sa o folosesc de 2 ori si sa cedeze clichetii sau stiu eu ce altceva.

asta este trusa care i-mi face cu ochii.o parere ar fi bine primita.

http://www.scule-lincos.ro/set-chei.trusa-tubulare-1-2-1-4-110-buc-dk-121110.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trusa arata ok, insa eu zic sa cauti sa o vezi "live" sa iti dai seam daca e ok sau nu...poti sa o folosesti ocazional si atunci un cap torx sa cedeze.sunt putin mai scumpe insa eu recomand Connex cu caldura.am asa ceva de 5 ani zile, abuzata la maxim si nu am avut nicio problema. parerea mea "proprie si personala"- la cum este compartimentata cutia cred ca sunt ceva anonime luate vrac si brand-uite cu firma Lincos. la fel sunt prezentate majoritatea truselor pe care le gasesti la pret bomba prin targuri si pe net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, pentru joaca sunt ok, durabilitate nu are cum sa aibe, la banii astia - din pacate.

Da, Connex merg. Oricum, eu incerc sa-mi cumpar majoritatea sculelor, de la Unior - recent mi-am mai cumparat vreo 3 clesti de la ei - diversi - cu varf ascutit, de dezizolat fire, etc - calitate foarte buna, finisaj bun - pret....cam 80 lei fiecare clestisor....dar zici ca "lucreaza" singur....

Inainte cumparam Draper - dar in ultima perioada, au foarte multe produse China, branduite.... asa ca scump si prost, din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, pentru scule cu un raport bun calitate pret incercati : "www.ineditgrup.ro".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

de wurth ati auzit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am auzit - eu am o trusa mare de la ei - foarte bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presupun ca ai dat ceva banii pe ele, eu am avut ocazia sa lucrez o luna intr-un service auto de 5 stele cand eram la scoala, am ramas uimit de acele chei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, a costat ceva... oricum, merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

saharaboy_69u

Salut,

Eu ma ocup de acest site si produsele sunt bune. Suntem importatori la tot ce se vede pe site, de aici si preturile scazute. Adica NU mai trec pe la 2-3 intermediari.

Recomand sa se citeasca informatiile despre garantie, post-garantie, returnarea produselor, etc.

SE POATE SA GASESC SI EU CAP DE PLANETARA PENTRU AUDI A6 2.5 QUATTRO 99' FATA DREAPTA DA UN SEMN 0761543567

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e mai usor sa cauti in aria care trebuie? aici se vorbeste despre scule nu piese. cauta in aria dedicata vanzarilor sau"oferte exclusiv pentru membrii" si gasesti n useri care comercializeaza piese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt fan "BETA" dar in ultimul timp m-au facut sa-mi cam pierd apetitul pt produsele lor (calitatea ultimelor achizitii cam lasa de dorit si multe etichete "made in china" cu preturi NU pe masura etichetelor ) .Mai am niste scule lowcost BGS (Germania), dar, care inca nu am reusit sa stric nici una (mint ,bitii torx mici din cauza uzului inadecvat si neadaptarii marimii ciocanului  :D ) desi le folosesc in uz service de cam 4ani .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma un magazin in Iasi unde sa gasesc o trusa de scula cat de cat de calitate pot sa gasesc?

Am inteles de la un coleg ca in Iasi se fabrica scule CONEX care sunt destul de bunicele...

Ce parere aveti despre produsele de pe acest site:

http://www.sculesiechipamente.ro/default.aspx

Mie mi se par foarte bune preturile dar ma tem de calitatea produselor.

 

Salut, vad ca esti din Iasi. Poti merge in bazar la Nicolina, mi-am luat eu de acolo o trusa de scule YATO mare, in jur la 400 lei si merge si in ziua de azi.

Toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incercati sa evitati sa cumparati scule de pe net,am cumparat eu o dita mai trusa cu 160 de scule.din pacate calitatea lasa de dorit,o am de un an si jumatate,tubulara de 13 s-a tocit,o fixa de 19 s-a rupt.scule profesionale bune sunt la sute de euro pret,documentati-va sa nu patiti k mine,pe trusa am dat 400 lei + curier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce marca este?Sa stim sa ne ferim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitat sa spun de surubelnite,imbusuri tocite, pana si trusa de buna ce era s-a dezmembrat,

post-61401-0-04908400-1362894914_thumb.j

post-61401-0-38173300-1362894923_thumb.j

post-61401-0-86914900-1362894937_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trusele LUX Tools cum sunt? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut in OBI, trusele de tubulare si clichet par taiwaneze, deci calitate medie. Doar ca mi se par cam scumpe. Multisystem/Topas din Hornbach sunt mai ieftine, la o calitate similara.

 

Sculele bune de la Lux Tools sunt in gama Profi Plus, fabricate in Germania si provin de la firme consacrate (surubelnite/biti Felo, clesti NWS/Will, ciocane Habero/Gedore etc). Tubulare insa n-am vazut la noi din aceasta gama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu tot ce scrie "made in germany" este si adevarat,turcii au o comunitate numeroasa in germania si se pricep foarte bine la copiat ,credeti-ma am lucrat la ei 6 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Am si eu ceva de la LUX Tools...arata foarte bine si par bine lucrate...doar ca inevitabilul s-a produs :(

post-14266-0-15014100-1362917348_thumb.j post-14266-0-97005900-1362917346_thumb.j

cred ca a fost si greseala mea...dar totusi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea au cheie dinamometrică încorporată: când strângi mai tare de 20 Nm se sparg direct :10[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Culmea...a fost pe desfacere...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa nu va mire.... chiar si cu scule mai scumpe se intampla asa ceva.

 

Oricum, la cele ieftine - toate sansele sa patesti asa ceva... eu din acesta cauza nu-mi cumpar scule ieftine - nu reusesti nici sa-ti faci treaba cu ele.....

 

P,.S - au aparut in Hornbach - scule de la Knipex - clestisori, etc... super

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!