Jump to content

Cu ce stergeti bordul?


AdiG
 Share

Postare recomandată

ms.de raspuns.pe unde se poate gasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e vb de sarea din apa, in prima faza incearca o laveta uda cu apa, treci de cateva ori pt a dizolva sarea.

Produsele de curatare le gasesti aici sau dincolo .

mai poti folosi MaFra Pulimax

P.S. Google poate fi prietenul tau.

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum cateva ore mi-am montat plasticele pe masina, vin maine cu poze. Pur si simplu apa, perie si sapun am frecat de iesea un jeg si tot siliconul de mama focului, nebunie si a iesit ca noua. Recomand de acum inainte la toti apa si sapun nu toate prostiile care ce fac, preseaza praful mai bine pe plastice, bord etc. Ne da doar impresia ca e frumos dar nu este deloc asa incercati cu unghia pe plastic si daca se ia mizeira e clar este jeg intarit pentru ca si logic in timp intra in plastic. Pulimax am folosit pot spune ca da cei de la ma-fra sunt the best dar de cat sa dai 13 lei mai bine 2 lei pe un sapun :) si este acelasi lucru.

Modificat de mvictor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam greu sa le speli cand sunt la locul lor montate.

Daca le desfaci, da...le bagi in cada.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta trebuie mai am cotiera si consola de la frana de mana oribile sunt in comparatie cu ce am facut dar btw cum se da maneta de la frna de mana ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna ziua, m-am tot uitat si nu am observat (poate din neatentie) o solutie/spray bun pentru inlaturarea zgarieturilor albicioase si petelor albicioase de pe plasticul bordului. Eu am masina de prin luna martie si m-am tot interesat si nu am gasit ceva care sa aiba efect, asa ca am decis sa va intreb si pe voi. In zona torpedoului am ca niste pete albicioase si zgarieturi (nu adanci) seamana mai degraba cu niste stersaturi la fel si pe usa soferului, care nu se duc daca sterg cu o carpa. Trebuie oare un polish pentru plastice ? Si, are efectul dorit polisharea ? E umpic inestetic mai ales pe torpedou unde iti sare in ochi. Multumesc, si imi cer scuze daca am postat in locul nepotrivit. O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai nevoie de o solutie de curatat, nu de un polish. Eu personal folosesc CG Green Cleen la interior si e super. Inlatura orice pata de orice fel, oricat de veche ar fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gaseste si in supermarket ? Sau comand de pe net ? O sa revin si cu o poza dupa ce vin de la facultate sa vedeti ce fel de pete sunt,

Modificat de DClaudiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca poti sa cumperi orice produs pentru curatat interiorul masinii, sunt o multime. Cauta pe unul din site-urile de detailing. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat o solutie de la Nigrin din Dedeman.Este cu pulverizator in recipient negru.Nu lasa bordul uleios si curata foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta pe google Sonax Solutie Curatat Suprafete Plastic e foarte bun pt șters urmele albe și cele de la încălțări de pe fetele de uși. Nu lasă nici un fel de aspect însă are o capacitate foarte buna de curățare. Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, o sa ma gandesc. Dupa cum am spus am venit si cu doua poze. Nu sunt exagerate dar vreau sa o fac impecabila :D

 

Clau633.jpg

Clau634.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am vazut la cineva weekend ul trecut o lustruire a bordului si plasticelor interioare cu MA-FRA 3 in 1 , solutie in recipient tip pulverizator de culoare bej.se aplica pe un burete moale si se da pe plastice.vreau sa spun ca a iesit perfect.plasticul si-a recapatat culoarea semi-mata si arata ca nou.poza in postul #521

Modificat de iuliu1984
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit eu pe cineva ca o curata pe bord cu WD-40 :)) :tuktuk: Eu folosesc Sonax Dressing Plastic Satinat.

Modificat de iulianb2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu opinii despre ma-fra luni.am comandat un set cu mai multe produse de la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.azi mi-a venit pachetul de la ma-fra si vreau sa zic ca au niste produse super.recipientele vin cu sigiliu iar calitatea deosebita.am dat pe bord cu 3 in 1 si am ramas super impresionat.mi+am luat un recipient 3in 1 de interior,un recupient diamond plastik de bandouri de exterior(care are mai multe intrebuintari),un recipient pentru intertinere piele,unul de dezghet si o laveta microfibra de interior.toate cu 87,22 lei cu tot cu transport gratuit prin posta.comanda minima pe site trebuie sa fie de 85 de lei pentru a beneficia de transport gratuit.sunt produse profesionale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diamant plast e ok, il folosesc pe contra-aripi, plasticul de sub stergatoare si prelungirea fata-spate.

ce ai luat pt piele? eu am incercat vreo 2 de la ei dar nu am fost prea multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, o am si pe aia , pt intretinere e ok dar pe pielea murdara (deschisa la culoare) nu face mare lucru.

plus ca mie nu imi place mirosul dar asta e chestie subiectiva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa scoti petele de pe pielea murdara deschisa la culoare nu stiu daca nu aparatele alea cu abur de la cei care fac curatari profesioanale le pot scoate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Bordul il curat cu solutie de la VW, cumparat la un pret decent (http://shop.ahw-shop.de/vw-cockpitpflege-000096307b?c=1543), scoate toate petele alea ca 'arsura' (obicei obicei apar in zona torpedoului), am incercat cu ceva luat din MOL (nu-mi aduc aminte cum se numea, si parca l-a ars).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru curăţat bordul şi suprafeţele de plastic din interiorul autoturismului vă recomand Sonax Profiline , capacitate de curăţare şi dressing totodată ! Vine în ambalaj de 1 litru , preţ decent , aprox. 40 lei , vine sub forma de lichidă , vine aplicat pe o microfibra cu care stergeţi bordul şi suprafete de plastic

post-124524-0-91374600-1394706689_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ramane lucios dupa ce stergi cu Sonax?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are cum sa ramana lucios. Produsul acesta doar curata. Nu ofera aspect mat sau lucios. Scrie si in poza este plastic cleaner

Modificat de colin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!