Jump to content

Becuri rezerva Fabia


bebeko
 Share

Postare recomandată

mersi, vreau sa comand de la chinezi becuri xenon si nu stiam de care trebuie exact. D2s am gasit la 18 dolari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Salut, stie cineva daca in plafoniera la Fabia 1 (6Y2) din 2002, cu 1.4 16 V 75CP  intra 3 becuri de 41mm sau 2 ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jie613.jpg

Modificat de Carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

vad ca nu e de actualitate dar incerc . Este vreo diferenta intre becurile cu un singur filament si cele cu doua filamente ? Nu am gasit nicaieri un raspuns concret ... Sper sa nu fi deranjat pe nimeni , intrebarea mea ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca exista, nu se potrivesc unul în locul celuilalt. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fabia poate nu dar am pus p21 cu dublu filament in locul unuia cu un singur filament . Au la pini la fel ... ma refer ca intensitate luminoasa daca e diferenta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CUm sa fie pinii la fel, cand unul are un plot central si celalalt 2 mai distantati ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

51 minutes ago, Nenciu Victor said:

La fabia poate nu dar am pus p21 cu dublu filament in locul unuia cu un singur filament . Au la pini la fel ... ma refer ca intensitate luminoasa daca e diferenta ?

Pinii.. Pe lateral poate, cei de ghidaj , dar te-ai uitat unde fac contact, cum arata? Dacă nu.. Încearcă sa te uiți și vei vedea diferența 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da cel cu un singur filament are un pin si cel cu doua are doi pini , la baza , nu in lateral , nu pot sa vad unde fac contact ... dar am vazut in carrefour la fel si cel cu un pin are 10 w iar celalt cu doi are 5x2 w ... dar in fine ... multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

cel cu un filament, P21W, are 21W

cel cu 2 filamente e in 2 variante : 21w cu 4w si 21w cu 5w

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!