Jump to content

Noul TT 2.0 TFSI QUATTRO...


Golf TDI
 Share

Postare recomandată

Chiar ma gandeam ca, desi este destul de scump, noul TT arata foarte, foarte bine.

Dar avand in vedere ca la cel V6 consumul, pretul de achizitie si restul taxelor fiind imense, tare bine ar merge la un 2.0 TFSI tractiunea integrala. Nu stiti cand apare? Si cam cu cat va fi mai scump decat cel cu tractiune pe fata? Consumul oare va fi asemanator cu cel al GTI-ului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

REferitor la consum trebuie luata in calcul greutatea masinii , precum si tractiunea QUATTRO care contribuie cu un litru la suta in plus :)).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar arata foarte bine dar are si aspecte nepractice.Am mers atat cu motorul V6 de pe R32 cat si cu 2.0TFSI (cu ala merg zilnic:)) si sincer daca TFSI-ul are si 4 motion nu mi se pare ca merita diferenta de bani pana la V6, decat in cazul in care motoarele aspirate sunt vreo pasiune speciala.

Ce mi se pare interesant e ca am citit ca va aparea si motor de 3,6 V6 350cp intr-un viitor nu prea indepartat...cred ca va fi o fiara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am cautat informatii despre o viitoare versiune quattro dar nu am gasit nimic

V6-ele este scump nu f performant si gurmand...alternativele dn clasa sa sunt mult mai tentante

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stateam acum si ma gandeam... probabil va aparea, pentru ca si la vechiul TT au fost in paralel si 1.8T 225 CP Quattro si V6-le... asa ca daca merg pe acelasi principiu ar trebui sa apara. (chiar daca la primul TT motorul V6 a fost pus mai spre sfarsitul vietii)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit cam peste tot despre posibila varianta a 2.0 TFSI-ului cu quattro. Nimic concret. Insa avand in vedere filozofia modelului, restrictionata doar de posibilitatea montarii unui motor diesel, cu siguranta va exista si versiunea quattro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!