Jump to content

Cazare Viena (sau imprejurimi)


criserb
 Share

Postare recomandată

Eu as recomanda Ibis Mariahilfer Strasse. Are parcare supraterana (11.8 Euro/noapte), este chiar linga metrou Westbanhof (Gara de Vest) si exact unde incepe marea artera de cumparaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • criserb

    4

  • Mama Omide

    3

  • Radu-tim

    3

  • assilein

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dragi colegi de forum, acum 5 zile m-am intors dintr-o excursie in Austria si Ungaria care bineinteles ca a cuprins si Parndorf....am ramas dezamagit de Parndorf dar am gasit o alternativa perfecta la el.....Premier Outlet Center din Budapesta (il stie si Ioana sau Marcel de la IGo). Preturile de aici sunt cu aproximativ 15-20% mai mici decat la Parndorf, iar magazinele sunt mai mari si au marfa mai multa si mai variata. In plus de asta, este mult mai putina lume.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Premier Outlet Center din Budapesta am fost si eu,recomand tot pentru preturi mai mici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut!

As vrea sa plec impreuna cu 3 prieteni la Viena in Septembrie. Stie cineva vreun loc de cazare ieftin? Cu cat mai ieftin cu atat mai bine nu am nicio pretentie.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am venit si eu de la Viena..si recunoscand cu parere de rau acum ca nu am citit aici pe forum sa caut ceva adrese de hoteluri si preturi va informez ca m-a costat 80e o noapte (habar n-am cum se chema hotelul)...asta dupa ce am negociat de la 140e.Ca sfatul unui om care a mers prima data in Viena..sa aveti bani la voi si sa incercati sa rezervati din tara ceva poate iesiti mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
Caut si eu o cazare decenta, si nu f scumpa, la Viena, sau prin imprejurimi, nu conteaza asa de mult nr de km. Idea e ca vreau sa ma duc la shoping undeva pe langa Viena, Semering parca asa ii zice.

Avetzi idee, pe unde ash putea sa ma cazez? Si daca se poate si adresa Shoping Centerului... ca nici aia nu o stiu exact.

Va multumesc.

Locul ideal pentru toti turistii ROM

Modificat de assilein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Assilein!

Care sunt preturile pentru cazare la hotelul de langa Parndorf? M-ar interesa pentru duminica aceasta o camera dubla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar .o camera 77 euro /zi/ 2 pers. cu parcare pazita , mic dejun continental ,masa de pranz la 5,90 euro

6 camere 66 euro / zi / 12 pers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) www.cazare-austria.ro .

sau www.pannoniatower.at

Modificat de assilein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok si in afara de reclama ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Are cineva feedback de la pensiunea www.cazare-austria.ro? E ok? Pe mine ma intereseaza cazare pentru 2 nopti acolo (1 la dus si una la intors dintr-o excursie pana in italia).

Ce alte pensiuni/hoteluri de tranzit puteti recomanda in zona Vienei? (sa nu fie foarte scumpe)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce alte pensiuni/hoteluri de tranzit puteti recomanda in zona Vienei? (sa nu fie foarte scumpe)

Paprika sau Madara 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am fost in Viena in februarie. Aci am stat.

DESTINATION : Vienna

HOTEL : Austria Trend Albatros Hotel

CHECK-IN DATE : Feb 3, 2009

CHECK-OUT DATE : Feb 6, 2009

ROOM TYPE : Double Room

MEAL PLAN : Bed and American Buffet

TOTAL PRICE : 142 EUR Taxes and service fees included in room rate.

The total amount for this reservation has been authenticated and charged. Charges will appear on your credit card bill under the name Gtahotels.com

Plata s-a facut de pe un card valabil, parcarea am platit-o la sfarsitul celor 3 zile parca vreo 25 de euro. Recomand de asemeni Shoping City Sud si Pandorf-ul cate o zi fiecare pentru cumparaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Are cineva feedback de la pensiunea www.cazare-austria.ro? E ok?

Am fost eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut rama

poti sa-mi dai detalii despre parcarile gratuite din viena si unde se afla ?, am auzit ca in weekend parcarile sunt gratuite sti cumva la care se refera ?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sustin si eu ce a zis colegul Rama. In Viena si eu am parcat masina gratis. Sambata seara, la aprox. 10 minute de mers pe jos de Teatrul din Viena, in fata unei banci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parcari gratuite se gasesc in Viena in special pe strazile secundare. Sambata si Duminica parcarea e gratuita aproape peste tot. Problema mare e in zilele lucratoare in intrevalul 8 - 17 cand e destul de dificil de gasit un loc de parcare gratis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o intrebare pentru cei care au mai facut plati online la Ibis sau la alt hotel. Am facut rezervare la mai multe hoteluri din Ungaria, Germania, Franta, Luxemburg in valoare totale de vreo 500 euro in reteau Accor, IBIS, prin programul lor Flex- (adica in care scrie clar ca se trage sau se indisponibilizeza toata suma in avans, fara posibilitate de a schimba datele cazarii.) Problema este ca mie hotelurile nu mi-au tras toti banii respectiv cei aprox 500 euro ci doar vreo 320 euro, cu toate ca am confirmarea ca rezervarea este efectuata si am codul respectiv. Se poate sa nu se efectueze plata si sa se plateasca cash, adica se face doar rezervare si platesc cand ajung acolo? Sau plata se face online de pe card in ziua cazarii?

Multumesc.

O zi buna la toata lumea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Stie cineva daca trebuie sa pun anvelopele de iarna daca plec weekend-ul viitor la Viena?De la ce data se intra in sezonul de iarna?

Sa iau si lanturile in portbagaj? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,lamurit.Da' cred ca tot le schimb cu alea de iarna ca am ajuns cu uzura la semn si poate iau vreo amenda de ma lasa fara banii de "shopping" :D

De altfel si aici am gasit cateva informatii interesante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!