Jump to content

Lasting Service


Rapier
 Share

Postare recomandată

Iar modul cum ajung la ei...am pus la inceputul topicului o schema dar s-a sters atunci cu "updateul la forum" am repus-o tot pe pagina 1 la postul #10.

Legat de vopsirea integrala a elementului pentru "doar" o zgarietura, ti-a raspuns corect blueyed. Orice service care vrea sa faca treaba ca lumea, nu iti va "repara" doar zona respectiva pentru ca nu poate sa potriveasca exact si perfect nuanta (mai sunt aspecte de diferenta intre vopseaua mai veche si cea noua, expunerea la soare, etc). Ideea e ca se observa diferenta daca nu vopseste tot elementul. La fel am avut si eu capota vopsita pentru o ciupitura din coltul dinspre far de 1 mm

blueyed, de lucrat stiu ca au lucreaza cu toate firmele mari de asigurari dar verifica cu Victor (BCR stiu ca era cu decontare directa). Sa ii spui oricum ca esti de pe forum. Programul este oficial pana la ora 18:00 dar se sta si peste program daca au o lucrare si le spune seful. Oricum desi sunt in relatii foarte bune cu Victor, eu le-am lasat de fiecare data baietilor cate ceva, pt ca au stat sa lucreze pana mai tarziu si au facut treaba repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rapier

    38

  • Jacku

    13

  • ezekio

    9

  • drw99

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Victor sau Dl. Victor? :))

Trec azi pe la ei pe la 5 sa vedem ce zic cu problema in fata. Am de ales intre 2 service-uri de pe forum, ambele cu bune si rele.

Lasting ma avantajeaza ca-mi sunt in drum spre/dinspre casa

Va tin la curent..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu spune-i Dl. Sandu (Victor e numele mic si suna aiurea sa ii spui Dl urmat de numele mic)...la mine e alta relatie. :)) Te sfatuiesc sa nu te duci fara sa suni inainte...e mai bine. Sa nu fie ocupati sau plecati. Suna-l pe Dl. Sandu si spune-i ca ai vrea sa treci pe la ei sa-si faca idee despre ce vrei tu sa faci la masina. O sa iti spuna el daca si la cat se poate...

Modificat de Rapier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victor sau Dl. Victor? ;)

Trec azi pe la ei pe la 5 sa vedem ce zic cu problema in fata. Am de ales intre 2 service-uri de pe forum, ambele cu bune si rele.

Lasting ma avantajeaza ca-mi sunt in drum spre/dinspre casa

Va tin la curent..

Well? any news?

O sa vop tot spoiler-ul ca nu vreau "taranisme". ;)

O sa revin cu detalii dupa.

Drive safe all !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baieti azi am fost si eu la lasting cu un g4 1.9 tdi sa schimb distributie discuri placute ulei filtre amortizoare

si oamenii par in regula dar avand in vedere ca la midocar si alte servicuri dura 1 luna sa ma primeasca si aveau niste preturi in ei de era sa fac infard la lasting costa 49 de mil cu piesele lor si cu manopera sa separam ca stiu sa le si monteze oamenii pareau ok le-am lasat masina in grija si maine o sa o iau

sper sa nu ma fi pacalit ca ii strang de gat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ieri mi-am luat masina de la baieti

1 distributie ok

2 discuri frana ok]

3 amortizoare

totul ok

numai ca mai aveam doua bucse care cica trebuie schimbate dar nu le-a dat prin cap sa le faca costa 300 de mii adica 30 ron

pana acum eu zic ca sunt ok pret ok piesele lor si vag com si tot ce vrei FIFI baiatu ala care face deastea straine mi sa parut ok pacat ca eu am masina pe firma si cu spaga nu am avut cum sa dau dar o sa ma mai duc la el pt bucse

ce sa zic timp de intrare in service a doua zi s-au miscat in 2 zile bine deci sunt multumit acum in timp o sa vad eu cum m-au furat daca mi-au schimbat piese sau alte prostii ca nu am avut timp sa merg prea mult oricum daca schimbau si bucsele erau super

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am fost cu masina sa se uite la ea..sa vedem de ce mi s-a exfoliat vopseaua de pe bara...( in locul unde a fost atinsa bara pe o portiune de 0.5 mm latime si 1.5 cm lungime) acum de la zona aia am o portiune de 3*4 cm de vopsea exfoliata de pe bara. Mi s-a spus ca vopseaua s-a luat din cauza spalarii cu jet... si cat despre nepotrivirea culorii si petele de vopsea de pe usa din spate ( pe care a vazut-o si cristin, si mai multi de pe forum la intalniri), mi-au zis ca de abia se vede...si ca diferentele de vopsea sunt din cauza ca masina mea are vopseaua originala care era diluata cu solvent..si dupa 1 ianuarie 2007 ( masina a fost revopsita in februarie 2007) vopselurile sunt dizolvabile in apa. Si de aia nu s-au potrivit nuantele..si a iesit un pic patata( chiar daca el nu a vazut unde). Cam asta e experienta mea cu lastin service...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost cu masina sa se uite la ea..sa vedem de ce mi s-a exfoliat vopseaua de pe bara...( in locul unde a fost atinsa bara pe o portiune de 0.5 mm latime si 1.5 cm lungime) acum de la zona aia am o portiune de 3*4 cm de vopsea exfoliata de pe bara. Mi s-a spus ca vopseaua s-a luat din cauza spalarii cu jet... si cat despre nepotrivirea culorii si petele de vopsea de pe usa din spate ( pe care a vazut-o si cristin, si mai multi de pe forum la intalniri), mi-au zis ca de abia se vede...si ca diferentele de vopsea sunt din cauza ca masina mea are vopseaua originala care era diluata cu solvent..si dupa 1 ianuarie 2007 ( masina a fost revopsita in februarie 2007) vopselurile sunt dizolvabile in apa. Si de aia nu s-au potrivit nuantele..si a iesit un pic patata( chiar daca el nu a vazut unde). Cam asta e experienta mea cu lastin service...

salut jaku'

...mie imi e sa nu fie de la primer (adica sa nu fie dat) sau nu au degresat bara inainte de aplicarea vopselei pe bara daca zici ca s-a exfoliat.

daca tot s-a exfoliat uita-te daca sub vopsea este un strat alb (primer) si apoi este plasticul de la bara.

...poate cu ocazia asta ii propunem vreunui admin sa deschida un topic legat de procesele tehnologice comune pe care le "indura" masina in service...descrise pe intelesul tuturor fara sa ne "dam mari" si sa ne pierdem in detalii, dar ca sa stie si omul ce ii se face la masina pentru ca nu prea am intalnit oameni la service sa-ti spuna ce-ti fac la masina pas cu pas - mai ales daca o faci pe CASCO/RCA

...citeam mai sus ca cineva s-a dus la un service si baietii i-au "reglat" inchizatoarea de la capota cu niste lovituri de ciocan...omu s-a mirat, dar daca de ex la topicul cu tinichigerie/reglari capote, usi etc scriem ca la Skoda capota se regleaza din suruburi (eventual uite si o poza)stie omu sa le zica.

...de ex. eu stiu ca la vopsit parti de plastic trebuie dat cu primer pe plastic, (dupa ce a fost indreptat la cald si nu are adancituri mai mari de 3-4 mm, chituit x2, slefuit x2, - daca este cazul de accident si DEGRESAT/CURATAT). Dupa primer trebuie iarasi obligatoriu o SLEFUIRE/CURATARE/DEGRESARE, si apoi vopsea data in cel putin 2 straturi, apoi lac x2. Dupa uscare se intampla sa mai ramana gunoaie in lac care TREBUIE reparate de SERVICE deoarece poti refuza lucrarea pe acest motiv. ESTE DATORIA LOR sa iasa impecabil (se slefuieste fin cu smirghel de 2000 si apoi cu un polish de granularitate mica se da iarasi luciu) este incredibil cat de repede poate fi facuta aceasta operatie, care are o singura problema: trebuie facuta dupa uscarea in profunzime a lacului (2-3 zile) si de obicei se mizeaza pe faptul ca trebuie sa vii ulterior si-ti bagi piciorul si nu mai vii dar ATENTIE poti sa refuzi lucrarea si sa chemi OPC-ul peste ei daca se incapataneaza.

ma gandesc ca este de datoria noastra de a nu face ca silcos care "ii era prea...nu stiu cum... ca sa le mai zica ceva"...ce sa-ti fie frate ? daca ti-au venit banii de la taticu sau de la vreo smecherie te doare-n sapca si "ti-e nu stiu cum sa zici ceva" ...parca nu-ti vine sa spui, dar ia sa fi muncit tu pentru fiecare banut in parte si sa fi mancat paine cu mustar 2 luni (Ionut stie :) mori cu ei de gat...

parerea mea... :P

Modificat de AlexA6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sub stratul de vopsea este fix bara neagra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sub stratul de vopsea este fix bara neagra

...pai intreaba-i de ce nu e dat primer si sa-ti dea in scris cu stampila daca iti zic ca nu se da primer pe bara de plastic, ca sa ai un document la mana.

eu unul asa as face...

iar pentru deranjul tau ar trebui sa-ti ofere ceva pentru ca ti-a luat timp si benzina ca sa te tot fatzai la service si inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar nu mai am putere sa ma mai cert... o sa ma duc la politie...o declar lovita in parcare ( ceea ce a fost si bucatica aia mica de la care a plecat toata treaba) si ma duc sa o vopsesc din nou pe casco....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jaku, nu te grabi...cu cine ai vorbit la Lasting? Daca e exfoliata, indiferent ca de la jet sau altceva (doar nu trebuie ca toate masinile vopsite sa se cojeasca la spalatorie) si a fost vopsita la ei, ai garantie 18 luni...cel putin asa stiu. Vorbeste cu Dl. Sandu si expune-i problema. Ai telefonul lui, suna-l si vorbeste calm si vezi ce se poate face. Chiar daca ai atins bara, nu mi se pare normal sa se cojeasca mai departe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cum dau de dl sandu? ca eu cand am ajuns acolo era doar bogdan, cel care preia masinile si el mi-a zis ce am scris mai sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jaku, numarul de mobil trecut in primul meu post din topic (si reluat cred chiar pe pagina anterioara) este nr Dl-ui Sandu. Stiu ca era in concediu acum cateva zile. Suna si vezi daca iti raspunde el. Daca nu, probabil nu a venit inca dar stiu ca trebuia sa soseasca. Bogdan e si el de inteles, ai incercat sa-i explici linistit problema? Stiu cum e cand apar chestii din asta... Vroiam doar sa stiu daca ati vorbit frumos unul cu celalalt sau v-ati luat la cearta pe tema asta. Stii cum e, tu esti nervos ca s-a intamplat, poti expune problema mai "dur" si el iti raspunde la fel...si uite asa se ajunge la discutii. Intreb ca sa stiu cum sta situatia. Eu ma am in relatii foarte bune cu toti de acolo, dar nu imi place sa intervin si nici nu imi pare corect. Daca totusi vorbesc cu ei, nu as vrea sa imi spuna ca v-ati luat la cearta sau chestii din astea...stii tu, daca intri la mijloc e neplacut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am certat...ca ne cunosteam din vedere oarecum..eu ma dusesem sa vorbesc cu vali ca el ma stia. Bogdan mi-a zis ca sa ma duc sa declar ala la politie sa mi-l fac pe casco...ca sa nu plateasca vopsitorul toata treaba..asa imi mai pune pentru asta mie la casco cateva mii...eu am zis..asta e..si cam asa a descurs discutia. nu m-am certat cu nimeni...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK...in cazul asta, daca a spus ca sa faci asta "ca sa nu plateasca vopsitorul..." inseamna ca ei au fost OK si au recunoscut ca e vopsit gresit. Si daca chiar insistai, sunt sigur ca o vopseau gratis dar il taxa pe vopsitor la sigur... Acum tu hotarasti...probabil si eu as face ca tine. Baietii aia (vopsitorii si mecanicii) sunt chiar OK. De gresit mai greseste oricine...ideea este ca si tu si eu si altii vom mai avea nevoie poate si alta data de ei. Iar daca te porti numai "corect" si "regulamentar" (pana la urma e dreptul tau si banul tau, corect) probabil ca vei fi servit pe masura...dar nu in acelasi mod in care ai fi servit in calitate de client cumsecade. Stii ce vreau sa spun. De pus in plus la CASCO nu iti pune...doar ca nu vei beneficia de reducere la anul cand reinoiesti polita. Dar daca ai mai folosit CASCO-ul, ORICUM nu vei mai avea reducere deci nu e nici un dezavantaj.

Referitor la vopselurile pe baza de apa are dreptate. Sunt obligati sa le foloseasca in toate service-urile conf. normelor Uniunii Europene. Si mie mi-au vopsit masina cu acelasi tip de vopsea...si daca te uiti foarte atent, se observa diferente din cauza asta. "Perfect" insa este un tel nu o realitate. Poti fi mai mult sau mai putin multumit, data viitoare vei alege alt service...iar cei de care ai fost nemultumit, vor pierde un client...si data urmatoare inca un client...si in final isi vor schimba atitudinea sau calitatea lucrarilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa ziceam si eu..o sa ma duc la casco...si asta e. problema e usa aia care a iesit cu pete...dar...ma rog. Sambata m-am programat la maniac detailing pentru curatare tapiterie plus polish exterior...si sper sa o mai scoata la lumina. cat despre bara...asta este. O sa ma duc tot la ei sa mi-o faca din nou. Mai ales ca bogdan a zis ca imi face el constatarea pentru omniasig( probabil e agent constatator pentru omniasig...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul Rapier are foarte mare dreptate in ceea ce spune. Din pacate insa nu stiu cati dintre noi se mai intorc pentru o revopsire la acelasi service. Zic eu, o atitudine corecta fata de sictirul generalizat al angajatilor din service. De cele mai multe ori daca mergi sa reclami ceva, se gaseste o scuza sau culmea o vina a proprietarului masinii.

Intrebarea ar suna cam asa.

De ce unii beneficiaza de tratament preferential si altii de dezinteres ?

Iar aici cu siguranta are un cuvant de spus patronul unitatii.

Daca tot vrei sa faci masina pe CASCO iti recomand BRADY pe Iuliu MANIU. Eu unul nu prea am auzit reclamatii la adresa lorm, am vopsit si cateva repere la ei si au iesit foarte bine, comparativ cu alte vopsitorii.

Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK...in cazul asta, daca a spus ca sa faci asta "ca sa nu plateasca vopsitorul..." inseamna ca ei au fost OK si au recunoscut ca e vopsit gresit. Si daca chiar insistai, sunt sigur ca o vopseau gratis dar il taxa pe vopsitor la sigur... Acum tu hotarasti...probabil si eu as face ca tine. Baietii aia (vopsitorii si mecanicii) sunt chiar OK. De gresit mai greseste oricine...ideea este ca si tu si eu si altii vom mai avea nevoie poate si alta data de ei. Iar daca te porti numai "corect" si "regulamentar" (pana la urma e dreptul tau si banul tau, corect) probabil ca vei fi servit pe masura...dar nu in acelasi mod in care ai fi servit in calitate de client cumsecade. Stii ce vreau sa spun. De pus in plus la CASCO nu iti pune...doar ca nu vei beneficia de reducere la anul cand reinoiesti polita. Dar daca ai mai folosit CASCO-ul, ORICUM nu vei mai avea reducere deci nu e nici un dezavantaj.

Referitor la vopselurile pe baza de apa are dreptate. Sunt obligati sa le foloseasca in toate service-urile conf. normelor Uniunii Europene. Si mie mi-au vopsit masina cu acelasi tip de vopsea...si daca te uiti foarte atent, se observa diferente din cauza asta. "Perfect" insa este un tel nu o realitate. Poti fi mai mult sau mai putin multumit, data viitoare vei alege alt service...iar cei de care ai fost nemultumit, vor pierde un client...si data urmatoare inca un client...si in final isi vor schimba atitudinea sau calitatea lucrarilor

Salut Rapier,

imi pare rau dar trebuie sa spun ca de la "De gresit mai greseste oricine...ideea este ca si tu si eu si altii vom mai avea nevoie poate si alta data de ei." pana la a trece cu vederea nerespectarea procesului tehnologic de vopsire e cale lunga. Eu unul n-as mai "avea nevoie" cel putin de acelasi vopsitor, care cu primerul si cu vopseaua decontata de CASCO (pe banii tai) face o spaga la vreun smecher. Daca ti-a gazat geamurile, are vopseaua praf etc astea le mai treci cu vederea si nu te certi pentru ele, dar daca ai o bara la vopsit si-ti sare vopseaua de pe ea, pentru ca nu are deloc primer, asta inseamna premeditare nu "greseala".

Sunt 100x100% de acord cu tine ca TREBUIE sa te comporti civilizat pentru ca asa este normal, dar stii si tu proverbul ca cine greseste...plateste. Si eu nu vreau ca Jacku sa plateasca o reintregire de polita pentru revopsirea barii (sunt convins ca stii ca in functie de evenimente ai si o reintregire de polita, oricum reducerea e "PA!" daca ai avut evenimente).

Toata stima pentru Lasting, dar au un stil un pic dezorganizat care este daunator eficientei, si sub apanajul caruia se pot strecura imediat "greseli".

Cat despre discutiile astea cu vopseluri bazate pe apa...

mie mi se pare o noua gaselnita pentru "rasol"

Exista niste coduri de culoare care trebuie respectate si diferentele nu sunt mari daca e meserias vopsitorul si cel care prepara vopseaua. Eu am avut masina vopsita partial (o jumatate) cu vopsea pe baza de apa si restul masinii era vopseaua originala (1998! cand apa era doar la robinet :icon_thumright: si nu s-au cunoscut diferente de culoare (a fost vopsita la Radacini Marasesti, dar nu va mai recomand serviceul pentru ca s-a umplut de spagari si s-a harbuit cuptorul)...

nu am vazut masina lui Jacku, dar daca zice ca are "pete" e cam aiurea ca vopseaua trebuie aplicata pe toata piese, asa ca nu trebuie sa se vada diferente de nuanta in cadrul ACELEIASI piese...

...aa... ca are TOATA piesa alta culoare decat masina...asta e altceva

Multumesc pentru rabdare,

PS iar teoria cu clientii.... ma face sa zambesc amar...

daca ai stii tu Rapier cate masini sunt in Bucuresti, si cati clienti poate sa "piarda" un service pana sa "inteleaga" ceva....traim 90 de ani si abia la parastasu de 7 ani poate se gandesc sa schimbe ceva. Sunt flote de masini ale unor firme care pe baza unor "simpatii" reciproce intre directorul de service si administratorul flotei asigura mai multe masini decat poate duce service-ul....asa ca tu si cu mine o sa punem mana de la mana si o sa facem un service pe sufletul nostru, unde in pauza, clientului i se proiecteaza un filmulet cu legendarul Audi 80 quattro, si se fac cadouri VAG-Com-uri :D ca altfel nu vad viitorul

Modificat de AlexA6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e Bogdan agent constatator, dar au acolo un agent Omniasig cu birou permanent. Se pot face constatari direct la ei in fiecare Joi intre orele 9:00-14:00 (daca nu ma insel)

Ai dreptate AlexA6. De asta am spus ca in cazul in care insista (frumos si cu explicatiile de rigoare), se refacea vopsitoria. Patronul (Dl. Sandu) este OK in acesta privinta, daca i se explica situatia. Am avut si eu o mica greseala de tipul asta si tot la spoiler-ul de plastic de sub bara. In 2 locuri, dupa vopsire, s-a dus pe o portiune de cativa mm vopseaua si se vedea primer-ul alb de dedesubt...tot de la spalat cu jet-ul. I-am aratat si mi-a spus clar ca in cazul in care doresc il pune pe vopsitor sa mi-o faca din nou (probabil il si taxa pentru asta). Nu am facut-o asa pt ca oricum vroiam sa vopsesc mai multe elemente la ei sa scap de toate zgarieturile de pietricele de pe capota, etc. Asa ca am deschis alt dosar de CASCO si am vopsit-o aproape complet. Si de data asta nu s-a mai intamplat nici o greseala de genul asta.

La vopseaua pe baza de apa nu ma refer la diferentele de culoare/nuanta. Asta e clar greseala de vopsit. Singura diferenta este la aspectul suprafetei. Nu mai este asa perfecta ca o oglinda, cum iese din fabrica. Are un vag efect de "coaja de portocala"...e altfel. Si Voinea si-a vopsit "Bolful" albastru la un service bun (nu mai stiu exact care) si chiar mi-a aratat diferenta asta care se datora noii vopseli folosite. Un lucru e clar...ca in fabrica nu iese nicaieri.

In ce priveste reintregirea politei, stiu ca de ceva vreme nici o societate de asigurari nu mai face asta. Singurul lucru pe care poti sa il platesti (asa a fost la mine) este plata in avans a ratelor ramase pana la finalul contractului de CASCO (pe anul respectiv) si asta NUMAI daca suma cumulata a tuturor daunelor facute pe CASCO in acel an este mai mare sau egala cu dublul primei anuale de asigurare (asa este in lege). Nu stiu cat e prima anuala pentru Jaku dar poate sa isi faca si el un calcul pe baza devizelor de pana acum. Decizia este a lui cum procedeaza. Eu daca as fi in locul lui si m-am hotarat sa ma duc din nou la CASCO, as vorbi cu Bogdan sau Dl. Sandu ca usa sa mi-o faca pe garantie (aia nu cred ca o vor da de revopsit cei de la CASCO, neavand nimic la ea)

Modificat de Rapier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PRoblema cu usa e mai complicata..ca nu se vad petele tare decat daca te uiti dintr-o anumita pozitie, in rest se vede un pic vopseaua neuniforma. Dar...decat sa ma plimb iar pe drumuri..ma duc la politie, imi declar bara aia si asta e. Nu stiu daca stii rapier senzatia aia de lehamite..vreau doar sa o fac si gata...si sincer nici nu prea am timp sa ma plimb cand la ei cand la servici,,.,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa incep cu inceputul:

-Golful dlui Voinea a fost facut la noi,

-Umbrele de sub lac dispar dupa o vreme (este de la solventul vopselei pe baza de apa),

-Dl Sandu cum il numesc unii are un mod propriu de seiozitate. Acum mai multa vreme am avut o afacere din care pot spune ca m-a lasat cu ochii in soare , eu bazandu-ma doar pe cuvantul sau! Intrucat am un gust amar colegul Rapier care are o relatie stransa cu dansul poate sa-l intrebe de istoria respectiva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PPPPP, cred ca ar fi cazul sa nu te implici in topicul asta... nu de alta, dar reprezinti concurenta Lasting Service, si chiar nu ai fi tu in masura sa arunci cu noroi in Lasting.

Nu sunt nici clientul RPA, nici Lasting, insa daca nu poti imbunatati imaginea firmei tale - RPA Auto prin imbunatatirea serviciilor nu incerca s-o strici pe a altora. Sper ca m-am facut inteles. In rest, orice litigii comerciale ati avut voi nu e problema vwforum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am aruncat cu noroi. Ba chiar cred ca l-am ajutat spunand ca umbrele cauzate de vopseaua cu apa dispar si nu se impune o revopsire pe garantie. Eu am facut o referire CORECTA la seriozitate. Nu a fost un litigiu ci pur si simplu o promisiune neonorata. Nu am nimic de impartit cu nimeni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa lasi pe cei care au beneficiat de serviciile Lasting sa ne impartaseasca impresiile. Orice alt comentariu se considera off-topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!