Jump to content

Antena Golf 4 - Totul despre ea si schimbarea ei


Shok
 Share

Postare recomandată

da, este garnitura (mare si mica) si piulita din ce stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg la reprezentanta , saptamana viitoare ,  si o sa incerc cu codul acela  sa vedem , multumesdc mult , cu stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesti si la stoauto,costa 70 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din  pacate , nu locuiesc in Romania , sant plecat in Italia  cu munca ,  trebuie sa merg aici la reprezentanta si cred ca , costa cam  25 de euro , multumes c mult  pentru  amabilitate , mult noroc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai da quote postarii imediat anterioare, incalca regulamentul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nenciu Victor

Salut din nou , am pus antena shark pe bora prinde semnal bunicel in oras , in afara praf ... i-am montat la mp3-player un amplificator de semnal ( https://www.emag.ro/amplificator-semnal-radio-fm-16db-wzmfm-16db-400339/pd/DCJ0YQBBM/ ) ceva ca asta si sincer e un pic de diferenta , amplifica adica prinde mai bine semnal . In afara orasului depinde mult de zona , dar in general prinde . Eu oricum ascult rar radio , mai mult de pe stick sau youtube ... Ati putea daca vreti un aspect mai dragut , ar fi sa cumparati doar carcasa de shark si sa o lipiti peste baza antenei iar la casetofon sa montati un amplificator de semnal ... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 07.07.2018 at 23:54, Aerofan a scris:

Nu e bun shark-ul. Batul e bun sa prinzi bine semnal.

trebuie sa ma repet :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare dragi colegi !  Pot monta o antena de golf 6 ( dupa ce fac adaptarea de mufa)  pe golf 4? Ma intereseaza daca  locasul de pridere este identic , si functional este ok . Mentionez ca momentan nu mai am playerul original . Este montat un Kenwood .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

locasul de prindere adica gaura din plafon?

poti compara dimensiunile antenelor/piulita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da , ma refer in primul rand la locasul din plafon , pentru ca nu vreau sa fac lucrari de caroserie (taiat ,gaurit ), apoi functional . Am vazut clar ca difera mufa de legatura pe care intentionez sa o schimb , adaptez .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt 100% sigur dar eu zic ca nu merge. Gaura la G4 e mai mica decat la G6, in plus nu stiu la ce te ajuta sa pui antena de G6 pentru ca e doar antena de GPS, antena radio din cate stiu e in geamul de la haion la G6.

Eventual masoara sa vezi cat e gaura si cauta pe net sa vezi ce dimensiune au antenele de G6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Bun , atunci am gasit ceva de la golf 5 , de asta ce spuneti ? Exceptand mufa care trebuie modificata .

Screenshot_2021-02-06-22-04-28-1.png

Screenshot_2021-02-06-22-04-37-1.png

Screenshot_2021-02-06-22-06-14-1.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil ca receptia sa fie mai proasta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Nenciu Victor

daca e oem ar trebui sa aiba in ea amplificarea la golf v ... asta vreau si eu sa fac ... Daca mai ai baza oem de la golf si o poti desface pe cea de golf v schimbi doar firul, ca e lipit cu pistolul de lipit. Dai jos cauciucu ala de jur imprejurul bazei si ar trebui sa aiba suruburi pe care le desfaci si vezi interiorul :D De aici e simplu ... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nenciu Victor

Nu mai pot edita postul anterior ! Am dat jos antena shark de la masina mea si voila ... 

Se pare ca s-a spart protectia de plastic si a intrat apa ... 

Ultimele doua poze , dupa ce l-am curatat .. Pare a fi amplificat ... Il am de 3 ani montat pe masina dar radio a functionat rau de la inceput ... 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

curat 2.jpg

curat.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
10 hours ago, Nenciu Victor said:

Pare a fi amplificat

in antenele originale, este un mic amplificator. El este alimentat de unitatea originala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nenciu Victor

Asta da stiu, eu zic de cel pe care l-am pozat si postat, ca si el pare a fi amplificat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Automat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

salut!

Am luat o antena shark de pe un Phaeton si vreau sa o montez pe un G4, pe care am un MFD1.

Sharkul vine cu 2 fire, iar din DYI observ ca la G4 este o singura mufa, de un alt tip.

Imi puteti spune ce ar trebui ce fel de adaptor ar trebui sa cumpar si daca vreo unul dintre cele 2 capete de la shark ar trebui sa ramana liber(ne mufat)?

 

Mersi

 

shark.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adaptor cu mufe fakra, e suficient - in rest, le traforezi ca sa intre, daca e necesar - sunt forme diferite, cu blocator sa nu le poti baga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!