Jump to content

Upload de poze pe forum


Bogdan_wrc
 Share

Postare recomandată

Dai click pe More Reply Options, apoi sub caseta in care poti scrie textul ai butonul de Attach Files. Click pe el, apoi click pe fisierul dorit si apoi click pe Attach This File. Atentie la marimea fisierului, nu trebuie sa depaseasca 1.99 MB.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, am verificat si se pare ca n-am explicat eu bine ce voiam de fapt, si anume sa atasez poze la mesaje intre membrii forumului (PM-uri) si nu la post-urile din forum.

La PM-uri nu apare sectiunea "Attach files" ca la reply-urile pe forum.

Trebuie facut ceva special sau pur si simplu nu exista facilitatea asta la PM-uri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Este restricționat acest lucru ca o măsură anti SPAM.

Poți folosi Galeria pentru share poze.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se pot posta nici poze de pe tapatalk v 2.0

 

2ymsguf.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Tapatalk schimba setarea la photo sharing ca in poza de mai jos (scriu de pe tapatalk)

post-1145-13770217237727_thumb.jpg

Ps: e upgrade 2.0.1 pentru "serious bugs"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Da foarte util,din pacate multe poze pe unde am citit ce ma interesa nu le vedeam se vedea doar caroseria si imageshack.La multi ani tuturor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, stie cnv cum pot schimba dimensiunea de upload la poze , ca acum imi apare 1 mb si pozele nu au mb... Va Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

am incercat sa adaug si eu poze inline, fie cu %7Boption%7D ... [/img, sau cu butonul de image, dar de fiecare data imi spune "You are not allowed to use that image extension on this community."

 

necesita drepturi speciale pentru a putea pune poze inline? in caz afirmativ, cum se obtin ele :)?

 

 

mersi.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-ţi trebuie drepturi speciale.

Uite am făcut un printscreen, l-am urcat pe Photobucket, apoi am dat click stânga pe poză să apară opţiunile de Share links,  click stânga pe fereastra cu Direct cum vezi mai jos, apeşi pe butonul Image, Paste şi rezultatul este mai jos.

Nu recomand să mai folosiţi ImageShack pentru că acest link direct este acum cu bani.

În altă ordine de idei poţi ataşa pozele şi direct pe forum folosind opţiunea de Attach Files care apare după ce apeşi pe More reply options

 

printscreen1_zpsf8eb576f.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, nu ştiu de ce nu merge, după înserare apare în cadrul postului, dar când apăs add reply apare eroarea pe care ai primit-o şi tu

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate exista ceva filtru doar pentru anumite site-uri? ai putea eventual sa verifici cumva? ai access la loguri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cel mai simplu mod de a adauga poze este sa luati un program de redimensionare a pozelor cu ajutorul caruia sa faceti pozele de cativa kb poza astfel o sa va incadrati in spatiul de 1mb care este disponibil pe forum si le puteti atasa direct cu ajutorul forumului prin attach  file. Simplu si eficient ! Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Scuze de la inceput ptr postarea in categorie necorespunzatoare.

Problema mea este ca nu pot posta decat in anumite locuri din forum.

Aveti idee de ce ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai citit regulamentul?

- «Membru Primul Pas» - este perioada in care un utilizator se considera in etapa «de proba». Se urmareste evolutia acestuia si i se poate retrage oricand dreptul de membru vwForum. In aceasta perioada nu este permisa postarea anunturilor de vanzare si nu are posibilitatea de deschidere de topic/thread nou in aproape nici o arie a forumului (face exceptie aria "Masina mea"). Membrii din aceasta categorie nu au acces in anumite sectiuni ale forumului care sunt rezervate doar membrilor. Vanarea de posturi in scopul obtinerii unui alt statut de membru se sanctioneaza cu warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un coleg amabil ar putea posta niste print screen-uri ..pas cu pas legat de acest subiect..si vorba aceea Patria ii va fi recunoscatoare. Bineinteles cand va avea timpul necesar.Multumesc anticipat si cumva dau si o berik ..

Modificat de vaja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

In primul rand daca vrei doar sa scrii ceva...dupa ce ai scris apesi butonul de Post...daca vrei sa atasezi si poze apesi butonul More reply options 

 

post-14266-0-24993300-1443120252_thumb.j

 

 

Iti va aparea jos in stanga optiunea Attach Files unde apesi Choose files

 

post-14266-0-78144600-1443120252_thumb.j

 

Ti se va deschide fereastra aceasta de unde selectezi ce poze vrei sa atasezi postului

 

post-14266-0-29541800-1443120253_thumb.j

 

Daca tii apasat pe CTRL iti permite sa selectezi mai multe poze dupa care apesi OPEN si pozele selectate vor aparea aici

 

post-14266-0-79793700-1443120253_thumb.j

 

NU poti atasa mai mult de 10 poze in acelasi timp!

 

De aici mai ai 2 optiuni...apesi ADD TO POST si pozele iti vor aparea ca la mine...integrate in post sau dai ADD REPLY si pozele vor aparea toate grupate la sfarsitul postului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Si totusi cand o sa fie valabil si un upload de pe telefon.la o dimensiune minima?...instrumentul cel mai comun si mai rapid.Fara alte linkuri..si complicatii. si care ar fi impedimentul in a uploada de pe telefon sau tableta...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
On 2/4/2015 at 4:14 PM, lupo_bv said:

Nu-ţi trebuie drepturi speciale.

Uite am făcut un printscreen, l-am urcat pe Photobucket, apoi am dat click stânga pe poză să apară opţiunile de Share links,  click stânga pe fereastra cu Direct cum vezi mai jos, apeşi pe butonul Image, Paste şi rezultatul este mai jos.

Nu recomand să mai folosiţi ImageShack pentru că acest link direct este acum cu bani.

În altă ordine de idei poţi ataşa pozele şi direct pe forum folosind opţiunea de Attach Files care apare după ce apeşi pe More reply options

 

printscreen1_zpsf8eb576f.jpg

După cum se vede s-au porcit şi ăştia de la photobucket. Posibil ca toate site-urile de photosharing să procedeze aşa  până la urmă. Asta este dacă nu m-am învăţat minte prima dată acum trebuie să pierd iar vremea să pun pozele la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Hai că orice problemă are rezolvare.

Pe Firefox şi Chrome s-au făcut nişte add-on  care permite vizualizarea fotografiilor upload-ate cu Photobucket care nu mai pot fi vizualizate

https://addons.mozilla.org/en-GB/firefox/addon/photobucket-embedded-fix/?src=api

https://addons.mozilla.org/en-GB/firefox/addon/photobucket-fixer/?src=api

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,cumpot vedea o poza incarcata in Image Shack.Dau pe un link postat de un coleg si nu se deschide.Multumesc

5a46c47277581_Captur.thumb.PNG.bcc5e238d52715c427addf7873ec3758.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi că am scris eu mai sus de ce nu merge. Dacă vrei să vezi poza trebuie să-l contactezi pe respectivul coleg și să-l rogi să ți le trimită.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!