Jump to content

Semnalizare oglinzi


C o s m i n
 Share

Postare recomandată

Si de ce nu intrebi in aria Golf5?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna seara tuturor am si eu o intrebare am un pasat 2005 cu semnalizare in oglinzi si azi am vazut ca a intrat apa cu timpu ci nu mai merge precizez ca dor semnalizatoru nu pot sa-l despac este casat pot sa imi comand doar semnalizatorul aveti ide si unde multumesc mult noroc tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

stiti cumva daca montam oglinzi cu semnalizare de passat de anglia pe europa "vedem " ceva in ele ? unghiul bratelor oglinzilor e mai mare ca la europa? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La oglinzile cu semnalizare nu stiu, e posibil sa nu mai fie problema asta. Dar la oglinzile de Anglia fara semnalizare difera unghiurile fata de europene. Am montat eu odata si cea de dreapta era mult prea deschisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,stiu si eu am montata pe dreapta oglinda mare de anglia insa trebuie sa ne confirme sau sa ne infirme cineva de pe forum daca e valabila treaba si la cele cu semnalizare..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiti cumva daca montam oglinzi cu semnalizare de passat de anglia pe europa "vedem " ceva in ele ? unghiul bratelor oglinzilor e mai mare ca la europa? 

 

 

La oglinzile cu semnalizare nu stiu, e posibil sa nu mai fie problema asta. Dar la oglinzile de Anglia fara semnalizare difera unghiurile fata de europene. Am montat eu odata si cea de dreapta era mult prea deschisa.

 

Apare aceeasi problema.

 

Si la ele difera unghiul care il face bratul, fata de caroserie.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am si eu o intrebare. Vreau sa stiu daca oglinzile de pe un passat b5 se potrivesc la un passat 3bg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Talpa si prinderea e diferita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosminu.... de B5 si B5.5 (3bg) - oglinzile sunt perfect compatibile. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, a amestecat merele cu perele si am citit B6. 

De la B5 la B5.5 merge. Sau de la 3B la 3BG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

mi am cumparat niste oglinzi cu semnalizare insa trebuie sa vopsesc carcasa in culoarea masinii si nu prea gasesc instructiuni precise pentru a demonta carcasele oglinzilor.din cate am citit ar trebui sa fortez cu o surubelnita lata intre brat si carcasa si sa imping in sus? am zis sa intreb colegii mai cu experienta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu vrea sa iasa... da jos sticla, da jos motorasul si o sa ai acces mai usor la cleme - poti scoate si semnalul si eliberezi carcasa.

 

atentie la urechile de plastic, ca sunt cam fragile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am reusit dand jos si motorasul si surubul de la semnal.iese mai usor carcasa asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unlimited2010

Salut,

 

Am montat si eu oglinzile cu semnal dar m-am lovit de urmatoarea problema.Oglinda de pe stanga e de Anglia iar cea de pe dreapta e model pentru volan pe stanga.Dupa montaj daca incerc sa reglez pe cea din stanga se misca amandoua iar daca incerc sa reglez doar pe cea de dreapta e ok.

 

Unde am gresit cu montajul?

 

Mersi anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nicaieri, asa fac ele, vezi si in manualul de utilizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unlimited2010

Cum pot rezolva problema asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu nu intelegi ca nu e o problema, ca asa functioneaza ele, chiar daca erau de fabrica?

Ai citit manualul de utilizare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unlimited2010

Nu am citit,am inteles acum.Mersi.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. As dori sa-mi montez oglinzi cu semnalizare si vreau sa stiu daca pot sa le alimentez led-urile direct din releu (butonul de avarii).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar din stalp ce are?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur ca nu din releu.... ci asa cum e si de fabrica - si cum ti-a zis si Cosmin - din pillar picioare - stalp A - ai mufele acolo, te legi la pinii existenti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
terminatoru

Mi-am cumparat si eu oglinzi cu semnalizare dar am o problema la cea din dreapta,la semnalizare,are ceva fisura cred si a intrat mizerie si s-a innegrit (nici nu stiu daca functioneaza led-urile,ca nu le-am probat inca),intrebarea mea e daca le pot decapsa sa le curat sau se comanda semnalizare noua si daca da, un pret daca stie cineva?post-58309-0-90538600-1432722377_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Nu ai ce sa-i faci. Iei alta. E in jur de 100ron una noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!