Jump to content

Ati auzit de carluxauto din ploiesti un parc de masini


valighe
 Share

Postare recomandată

Daca ati auzit de carluxauto din ploiesti e un parc de masini si as vrea sa achizitionez o masina de acolo sunt seriosi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am auzit de nume. da mai multe detalii. daca vrei, trec pe acolo intr-o zi si ma uit ce au .... si mai aflu detalii intre timp despre ei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. stiu locatia, dar nu stiam de existenta lor. maine sau sambata dau o fuga :(

primele impresii de pe site: la VW apare un Audi :(.

nu sunt date exact date despre masina..km, marca exact..

si e un Golf 2004 care mi se pare cam ieftin la 8000 e. ?!

dar arunc un oki maine..sau sambata!

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap am observat ca nu sunt date clare despre masina sunt asa orientative care sa pice bine daca ajungi pe acolo si te uiti poate iti faci o impresie si imi spui si mie parerea ta mersic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D Poate datele masinii is la cerere, spui ce vrei si aia primesti.... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate nu am putut ajunge decat azi dimineata acolo si era cam liniste...

d-abia spre weekend mai pot ajunge. ...deh..serviciul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

sal,

Daca mai este cineva care a cumparat de la ei sau stie ceva despre ei.Chiar dau garantie,km sunt reali,etc? Il rog sa posteze cateva impresii sau alte lucruri despre ei.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu i-am urmarit site-ul lor, vand masini de sting chiar daca este criza.

masinile nu stau mai mult de max 2 saptamani si apare vandut

sunt interesat si eu de ei daca sunt seriosi si daca sunt reale masinile ( nu km dati inapoi, lovite, furaciuni, cosmetizate etc)

pareri?......................

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa felul cum sunt redactate anunturile (OPEL BREK, OPEL ASTRA MODEL NOU, jante aliaj CAUCIUCURI SPORT, UNIK PROPRIETAR, LINIE AUDIO "NOKIA" CU REGLAJE SUNET, DIN INERIORU MASINI, SUSPENSI SPORT) as zice ca sunt niste amatori sau niste samsari mai "rasariti"...

Modificat de ZBENG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am cerut informatii despre masini poate cineva priceput care a luat sau le-a vazut nu despre anuntul postat de ei, nu cred ca exista o persoana care cumpara masina dupa anunt. Anunturile am observat si eu ca la masini gen vw passat anunturile sunt aceleasi fara modificari la majoriatatea lor (chiar daca au scaunele incalzite sau nu anuntul este acelasi)

Asteptam mesaje de la cei cunoscatori

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt niste jegosi de samsari care dau toate kilometrajele masinilor inapoi, in cardasie cu francezii de la parcurile de licitatii din Franta ! Vorbesc in cunostinta de cauza ! Uitati-va si voi pe site-ul lor ! Toate masinile au 68000 km, 87000 km, 58000 km ! Uitati-va si pe site-urile din afara, din Germania, Franta, unde se pomenesc la banii aia sa aiba kilometrajul aia ? Sa fim seriosi ! La un Vw de exemplu, o simpla verificare in baza Porsche, daca masina a fost servisata la ei ar trebui sa arate km reali, nu ce arata astia de la Carlux pe bord, cu carti service cumparate in alb ! Mare grija la ce cumparati ! Am verificat zeci de auto la Porsche si 90 % din ele aveau bordul dat inapoi ! Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niste samsari. Aveau in vara o Octavia 2 cu DSG neagra si era f. ieftina.Am fost la ei si cand am intrebat detalii despre ea mi s-a raspuns de catre un coate goale : "Oricum nu mai vezi tu masina ca asta prin Ploiesti,nu e pt. oricine,si ce tot pui atatea intrebari uite-te la ea daca iti place o iei,daca nu, nu... Am ramas cam perplex..

Dupa episodul asta intr-un colt am vazut un Passat B6,si m-am dus la el intrebandu-l cate ceva despre el,mi s-a raspuns pe un ton acid si grav sa plec de langa ea ca nu e gata de vanzare..cu toate astea m-am dus si m-am uitat in ea (avea geamul deschis)..FRATILOR,nici 10 ani daca nu speli masina nu ajunge ca aia la interior,butoanele erau asa de murdare incat nu se vedea ce scrie pe ele,volanul lucea de jeg,canapele patate,scrum de tigara peste tot,mirosea urat,si dupa doua zile am vazut-o pe site : "Foarte ingrijita,fara defect",etc.

In plus scena cu datul kilometrilor inapoi de catre ei e stiuta de tot orasul,de la multi am auzit ca tot timpu cauta pe cineva sa le dea kilometrii inapoi.

Nu ma mai duc la ei nici platit,m-am simtit jignit ca am cerut niste detalii despre o masina de care eram interesat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... nu cred ca exista o persoana care cumpara masina dupa anunt.

Pentru mine cel putin conteaza acest aspect pentru ca stiu ca, cocalarii nu prea au grija de masina. Daca vrei iti exemplific cu cateva anunturi de pe net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt niste jegosi de samsari care dau toate kilometrajele masinilor inapoi, in cardasie cu francezii de la parcurile de licitatii din Franta ! Vorbesc in cunostinta de cauza ! Uitati-va si voi pe site-ul lor ! Toate masinile au 68000 km, 87000 km, 58000 km ! Uitati-va si pe site-urile din afara, din Germania, Franta, unde se pomenesc la banii aia sa aiba kilometrajul aia ? Sa fim seriosi ! La un Vw de exemplu, o simpla verificare in baza Porsche, daca masina a fost servisata la ei ar trebui sa arate km reali, nu ce arata astia de la Carlux pe bord, cu carti service cumparate in alb ! Mare grija la ce cumparati ! Am verificat zeci de auto la Porsche si 90 % din ele aveau bordul dat inapoi ! Bafta !

Au preturi suspect de mici, isi permit pentru ca masinile arata foarte bine, cel putin in poze.

Am cerut si eu seria de sasiu la una din ele sa o verific.

In anunt spunea ca are 50 000km asta in 2009, reali am gasit ca masina a schimbat o piesa prin Germania in 2007 la 150.000km(alte reparatii, revizii nu mai figurau). Deci trageti voi concluziile...si era o masina mare care face cel putin 40 000km pe an afara.

Fara mama, fara tata, fara frica...mai ofera si garantie...de care bineinteles ca nu o sa beneficieze nimeni.

Modificat de VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred că e offtopic, așa că o să
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam eu ca sunt niste ipocriti,dar am zis sa mai intreb si eu poate mi s-a parut.Dupa ce am vazut anuntul lor in care scria ca accepta si masini second ca si avans la una din parcul lor,m-am dus si eu acum 1 an cu masina ( passat ,2001,130cp,clima,trapanavi,etc ) si i-am intrebat politicos cat ar vrea in plus pentru un Passatdin 2006.Pe langa faptul ca vorbeau cu mine ca si cum eram ultimul prost, mi-au evaluat masina mea la 3000Euro.L-am intrebat inca-odata,am crezut ca am auzit eu prost dar asa era.Si eu care eram hotarat sa imi iau masina de acolo,e bataie de joc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am vazut de cand este primul post, 2006!...si inca mai sint pe piata...nasol...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate, chiar ca este foarte nasol ca au rezistat atat pe piata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit cazuri cind unii au mers la reprezentanta pt. diverse probleme cu masina si cand au aflat ca masina lor in loc de 80.000km avea 500.000km mai aveau putin si lesinau acolo saracii oameni.

Nu fiecare testeaza masina SH si merg pe buna credinta....sint oameni care nu se pricep la asta.

Din pacate unii dintre noi chiar nu sintem oameni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci ce am patit eu au patit mai multi..mie nici 3000E n-a vrut sa-mi dea pe Passat,mi-a zis ca nu vor Variant ca nu se vinde,cel putin burtosu ala care cica raspunde de parc se vede clar pe fata lui ca nu prezinta incredere...chiar nu se poate face nimic impotriva celor ca ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit din intamplare acest subiect. pot spune si eu ca am vazut oferte foarte bune ale celor de la carlux pe autovit si chiar imi puneam intrebari daca nu cumva masinile de acolo sunt "manarite". din pacate, se pare ca asa este

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ceea ce mi se pare ciuat la romani este ca toti dar absolut toti vor masini bune la preturi mici. Asta e imposibil. Uitativa la preturi pe mobile.de si mai puneti inca minim 500 euro peste si veti afla pretul real al masinii cautate. Bine inteles asta fara taxa de inamatriculare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se pare un lucru normal sa iti doresti cat mai mult si sa oferi pt. asta cat mai putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!