Jump to content

Faruri Passat B4


kovacs
 Share

Postare recomandată

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alinelu2006

    21

  • mabial

    18

  • bogdan.tuta

    15

  • cristi-bv

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci cu xenonu problema sta in felul urmator

pe b3 cu faruri normale nu prea merge deoarece farurile nu au sticla clara si o sa ii cam deranjeze pe ceilalti

doar daca se punfarurile sa bata mai jos atunci este ok

daca doriti xenoane am si eu de vanzare mai multe tipuri si modele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

problema -faruri matuite

rezolvare partiala - luat 1 bec osram din metro H1 55 w -night breaker - 45 ron. rezultat frumos.

sa vad cum se regleaza farurile :tuktuk: si cumpar si pt stinga unul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile de B4 se pot modifica foarte usor...

este un tip care face din plexiglas geamul farului la preturi foarte bune zic eu.

asta in ideea de a scapa de sticla cu striatii si sa isi poata monta oricine o instalatie de xenon... ;)

post-46846-0-40167800-1289507172_thumb.j

post-46846-0-83861100-1289507181_thumb.j

post-46846-0-11160100-1289507197_thumb.j

post-46846-0-55830500-1289507208_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai depinde...

eu l-am intrebat pe meserias cat m-ar costa sa imi faca si mie o pereche de "geamuri" pt farurile mele si mi-a spus ca este 200 lei...

pt mai multe detalii contactatii meseriasul pe ID-ul asta de mess: hadobaspeter

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cei pasionati va supun atentiei poze cu b4 cu faruri de bmw e36 post-9816-0-95938900-1290063328_thumb.jp din ce am citit se pot instala cu ajutorul unor urechi de prindere confectionate manual in functie de cum se aseaza farul fata de grila si pentru ajustarea directiei spotului de lumina

post-9816-0-98075400-1290063209_thumb.jppost-9816-0-85861400-1290063248_thumb.jppost-9816-0-67450600-1290063222_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda...chiar arata bine farurile...

cat despre modificat poti sa modifici orice la masina si sa pui faruri chiar si de Opel...Ford...etc...asta numai daca esti un mester bun ;)

eu de exemplu am vazut un 35i cu stopuri de Alfa Romeo 156...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tianu a venit cu un ajutor,in sensul ca cel mai usor de adaptat la b4 sunt farurile de e36(cu lupa),ca sa nu le mai modifici .Si astea chiar dau bine pe b4,pentru ca si seamana cu cele after market de passat,.Stiu un baiat din Polonia care a facut adaptarea asta si dau foarte bine.Nu stiu cat de bine ar da cele de opel ,ford ca sa nu mai vorbim de cata munca ar fi sa le adaptezi.

Farurile din primele 2 poze sunt cele after market cu 'angel eyes' pe interior negru,nu cele de e36.

post-32190-0-31548600-1290107258_thumb.j

post-32190-0-38249700-1290107264_thumb.j

post-32190-0-11270400-1290107301_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Aseara am facut o timpenie. Farul functinind, am spalat farul cu zapada si s-a crapat. Acum ma intreb daca gasesc sticla de schimb. La dezmembrari prin brasov n-am gasit far de stinga, numai de dreapta.

Modificat de cristi-bv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gasesti si de dreapta...

sau daca nu cumpara un set de sticle noi si sti ca nu mai ai treaba ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat numai sticla dar nu gasesc. Faruri am gasit de la 220ron -1200 ron. Am gasit hella cu 370. Dar ma gindesc cum o sa arate un far vechi si unul nou. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...daca le iei noi ar trebui sa cumperi 2-a...

dar gandeste-te ca si o sticla veche de far poate sa se vada diferenta fata de cel pe care il ai tu...

iti las un pm cu un link unde gasesti sticla de far la 145 ron... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus becuri H1 12V 100W si pe lunga si pe scurta,pe scurta mi sau topit putin firele si le-am schimbat,pe lunga leam lasat pentru ca nu fol asa mult faza lunga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la puterea asta recomand sa mai pui un releu pe firu de la bec pt protectie sa nu ti se mai topeasca firele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus becuri H1 12V 100W si pe lunga si pe scurta,pe scurta mi sau topit putin firele si le-am schimbat,pe lunga leam lasat pentru ca nu fol asa mult faza lunga.

sunt ilegale , risti sa iei foc si o amenda

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farul meu cu probleme. Am gasit far complet (becuri+ motoras) la 120 ron.

post-65440-0-44440900-1293099400_thumb.j

post-65440-0-92207400-1293099490_thumb.j

post-65440-0-70603600-1293099509_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine nu imi merge motorasu' de reglat farurile....am desfacut acolo inauntru butonu si totul este ok......oare o fo dus motorasu care le regleaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...poate sa fie si motorasul de vina...

dar mai bine verifica sa vezi daca primete curent motorasul ca poate ai ceva fir rupt sau poate face undeva scurt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se misca nici unul? Sau doar unul dintre ele, cand dai Sus-Jos? Daca e doar unul, verifica daca nu cumva e mufa din spate iesita, aia care intra in motoras. Mai au prostul obicei sa iasa cand schimbi becul. Am umblat cateva luni asa, crezand ca e motorasul ars, si era mufa de vina. Daca nici unul nu se misca, problema e in alta parte, nu la motorase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se misca nici unu.....si faza ii ca butonu dinauntru merge foarte usor..cel putin mie asa mi se pare....poate fi si butonul da vorba lui bogdan....tre sa verific daca ii vine curent la motoras...da asta maine....si revin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Intradevar,faza scurta e foarte slaba...am noroc cu proiectoarele uneori,desi nu le prea folosesc decat daca e necesar...Faza lunga merge foarte bine...Nu stiu exact ce fel de becuri sunt pe Passat-urile astea(H3,H4)habar nu am...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu H1 am pe scurta....pe lunga nu stiu ca nu am schimbat...da am schimbat pe dreapta scurta ca tot mil arde....tre sa ma duc la un electician

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!