Jump to content

Manusi condus


uhu10uhu
 Share

Postare recomandată

;)

exact asta cautam si eu acu ceva timp!!! manusi din astea pentru sofat fara degete - buuuun:

1. cum la noi in tara nu am gasit am trecut la faza 2 si am cautat afara:

2. la Londra am gasit unele dar d-alea pentru cabrio - adica cu degete si perforate - interesante dar am zis sa mai caut: pret 100 Lire (erau originale Porsche) - piele finutza si subtire - o splendoare

2'. caut la Monte Carlo - o gramada - ca doar sunt atatea magazine de accesorii auto p-acolo - am gasit exact cum vroiam - cu degete la 1/2 perforate - pret 190 eur (originale Lamborghini) - sincer mi s-au parut cam subtiri - daca trageai mai tare de pielea aia - riscai sa o rupi

In fine nu am luat nimica nici pana astazi tot am zis ca ma mai uit si la altele

Oricum la noi nu cred ca vei gasi - dar iti urez succes !!! ;)

Daca gasesti sa stii ca ma intereseaza si pe mine ceva k-lumea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • uhu10uhu

    16

  • MOTANUL

    7

  • CBR

    6

  • godoroja

    4

Top Posters In This Topic

In concluzie vad ca nimeni nu stie unde se gasesc. Asta e. Mai asteptam :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca am timp caut si eu in weekend; Eu unul nu caut fara degete. Nu stiu de ce insistati atat sa fie fara degete - cind o fi zapada de 10-20 cm pe parbriz nu cred ca va avantajeaza asa de mult...

In anii trecuti am gasit la Cocor. (nici nu stiu daca ii spune tot asa)

Doar sa fie perforate si cat mai "goale" pe dorsul palmei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma intereseaza un magazin cu manusi de piele de calitate (pt iarna)...cu degete cu tot :salut:

Stie cineva un asemenea magazin?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le vrei si imblanite?

am unele NOI

Sincer nu le recomand decit daca traversezi taigaua Siberiana ca pieton :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu manusile de concurs; Nu merg la o haina la un costum etc... Dar oricum linkul e bine venit pt. cine cauta manusi racing.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e, sunt sport alea si nici nu-s din piele. Sunt interesante , dar nu ceea ce aveam in minte. Astept si eu sa vad in week-end ce gasesc , poate am timp liber mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaaa i beg your pardon gents dar voi vreti maunsi de condus sau manusi de fite ???? Lasati-l pe James Bond in filme ca deja discutia cam suna a "sa imi iau Porsche galben sau Porsche negru ?!"

Voi spuneti ca vreti echipament profi gandit cu un anume scop dar defapt din discutie reiese ca vreti ceva care sa impresioneze prin simpla etalare in public.

Daca marii piloti de curse poarta respectivele produse inseamna ca or fi ele bune de ceva ..... de condus poate ?!

Daca cineva chiar e interesat de astfel de produse specializate si nu de imagine atunci dati-mi un pm si se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G60- Nu sunt Schumacher sa imi iau manusi racing si nici masina sper sa nu imi ia foc vreodata sa am nevoie de manusi din neopren. Manusi de schimbat roata poti folosi oricand dar dupa aia daca te urci la volan cu ele iti faci varza tot interiorul. Cred ca iarna asta o sa imi iau din alea gaurite, cu degete, dar pentru orice sezon vroian ceva fara degete. Manusile le port strict la volan , partea cu fitele era doar in gluma. Sunt cativa aici care au postat si au inteles ce caut (de ex. MOTANUL, andrei-rs4 ). Totusi unii mai merg la volan in mare parte a timpului la costum si cravata si de aia trebuie ceva elegant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

manusile elegante sint cele recomandate de Motan: decupate pe dosul miinii, degetele acoperite in intregime si perforate (manusile)

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut intr-o benzinarie (MOL) de ceva vreme acele manusi perforate. Mai demult (cca 20 ani ) am vazut la o cunostiinta intr-o Dacie ...poate si le-a luat de la A.C.R.(automobil clubul roman)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am lamurit asa ca mai bine imi vad de ale mele doar o singura mentiune mai fac neoprenu' e bun cand te duci pe munte cu cortu'.

Daca totusi ai ghinionul sa iei foc incearca nomexul e posibil sa te ajute mai mult cel putin asa zice F.I.A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G60: Uite, de exemplu poate sunt interesat de manusi tip racing. Totusi, am cateva intrebari:

1. Tin de frig iarna (in masina)?

2. Ce preturi? Ziceai ca ne poti da o oferta.

3. Am o nelamurire... Am vazut ca Sparco face manusi de genul asta pentru karting. Ce au in plus/minus fata de cele normale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G60: Neomex, ai dreptate. Aici am gresit. Nu te supara pe mine. Doar ca manusile de care vorbesti tu nu sunt ceea ce ma interesa. Altceva ce mai ai interesant in afara de manusi? Da-mi un pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uhu10uhu NOMEX nu neomex omule !!!!!

Daca vreti sa vedeti mai multe accesorii, piese etc ... ca tot va vad din Bucuresti faceti si voi o excursie pe str Berzei nr.68A unde ma puteti gasi zilnic intre 10 si 19.

Nu cred ca are rost sa facem schimb de nspe mesaje cand putem discuta direct la obiect si cu exemple palpabile atit pt styling cat si pt mecanica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din nou scuze pt alta greseala. Esti cumva la Racing Nick pe Berzei? As veni sa discutam, sunt interesat de mai multe repere, dar sunt prins la munca si doar la 6 seara plec. De asta dau si eu mesaje ca sa nu umblu aiurea, sa merg direct la tinta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uhu10uhu: Daca e la Racing Nick iti dau eu reper: mai sus de Pronto Padimex (magazin de covoare, nu ai cum sa il ratezi), cum mergi inspre p-ta Matache.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi CBR, ma descurc eu sa ajung acolo ,doar ca ma omoara timpu liber. Oricum ,cand o sa ajung ii duc omului si o bere :blink: .

Sper totusi sa fie cineva pe forum care sa stie unde gasesc ceea ce cautam cand am creat topicul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti. Mi-ati facut si mie pofta cu manusile asa ca l-am rugat pe un prieten de-al meu din Galati sa-mi caute. Mi-a luat, mi le-a trimis dar imi sunt un pic cam mari. Deci le vand ca sa-mi iau acelasi model dar mai mici.

Daca vrea cineva sa i le vand sa-mi zica si ne intalnim sa se uite la ele. PS: sunt din Bucuresti. PPS: nu au fost purtate. PPPS: sunt din piele subtire, gaurite, decupate in partea din spate, dar nu au degetele taiate. Negre. O sa pun si poza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumva arata ca cele de mnai jos??

Nu te mai agita sa cauti in galati; ca gasesti si in bucuresti...

Si daca nu iti vin bine pe miini le cumperi degeaba.

img6908zv2.th.jpg

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nemo: Sunt eu interesat. Poza, marimea mainii si pret, te rog. :D

Modificat de CBR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Manusile nu sunt ca alea din poza lui MOTANUL. Sunt mai marfa :D Vreau pe ele 1 mil.

PS: eu mi-am luat 2 perechi in afara de asta, un pic mai mici -- unele negre si unele crem. Deci oferta mea se adreseaza celor cu maini mari :D

11112006001hf9.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum am gasit si in anii trecuti si anul asta tot la Cocor/bucuresti am gasit manusi de condus.

Am luat si o pereche fara degete. Sunt 2 magazine la et. 2 Au si negre si bej si verzi si cu si fara gauri etc; si mai multi producatori etc. Unul din ele e mult mai bine aprovizionat (eu deja cumparasem de la primul pina sa il vad).

img6957bp1.th.jpgimg6955uk0.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumparati-va bmw e38(seria 7 model 2000) ca are incalzire in parbriz.Se gaseste vad ca mai usor decat manusile:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!