Jump to content

Manusi condus


uhu10uhu
 Share

Postare recomandată

Sunt curios sa stiu unde as putea gasi manusi din piele pentru condus*( din alea fara degete). Are cineva pe aici asa ceva? Daca da, de unde, pret , orice informatii sunt binevenite. Scuzati daca este stupid topicul dar am cautat la mai multe magazine de tuning, accesorii etc si nu am gasit.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • uhu10uhu

    16

  • MOTANUL

    7

  • CBR

    6

  • godoroja

    4

Top Posters In This Topic

Acum ceva timp am gasit la magazine de piele asa ceva - manusi normale si taiate pentru condus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in completarea lui @shimano , mai au si niste gauri prin ele pentru aerisire...

Eu am o pereche dar le am luate de mult timp , sincer sa fiu nu m-au cucerit , un volan cu piele pe el si gata :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manusile pentru condus (fara degete) se numesc mitene. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

d-rive - volan de piele are masina mea, dar totusi mi s-a pus pata sa-mi iau manusi

FantomA - habar nu aveam cum se numesc. M-a bufnit rasu cand am citit.

Astept totusi poate are idee cineva de un magazin, o adresa ceva unde gasesc "mitene" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si tema era UNDE SE GASESC nu cum se numesc... :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma batea gandul sa-mi cumpar asa ceva dar nici eu n-am stiut de unde in special ca sunt din Timisoara. Daca ai volan de piele manusile ar trebui sa se potriveasca mai bine...si nu ma refer la aspect ci la utilitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manusile de piele le vreau si pentru ca s-ar uza mai greu volanul , dar si pentru ca arata cool ( si fetelor le place cool :) ). In plus, iarna nu mai simti volanul rece.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut asa ceva,dar nu m-am putut obisnui cu ele,nu "simteam" volanul ca lumea cu ele...

Asa ca am renuntat la ele,le-am mai folosit sa schimb o roate,etc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut care era subiectul, dar acum v-am spus cum se numesc puteti cauta usor pe internet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se gasesc la magazine de astea pt cei care trag de fiare. Sunt o gramada de modele. Undeva pe sus pe la unirii stiu ca am nimerit eu ceva. la etajele superioare dar nu mai stiu la cat.

Cele din Cora sunt de cacao, sunt prea tari, am luat eu si nu mi-au placut.

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in iasi eu mi-am luat pt bicicleta de la moto velo. trebuie sa fie si in bucuresti aceest magazin, daca nu la first bike.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut din alea de tras de fiare si erau altfel decat astea de condus dar o sa trec pe la unirii sa vad. Pe google nu am gasit nimic interesant , iar alea de bicicleta iarasi nu sunt ceea ce vroiam. Sa vad in week-end cand am timp ce mai gasesc prin magazine. Va tin la curent

P.S.

Mersi de raspunsurile rapide.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele auto sunt mult mai fine decat cele pentru "fiare" si pentru mountain bike , se gasesc dar mai greu , chestia ca alea romanesti se cam ia vopseaua si te faci negru sau maro , in functie de culoare :)

poti sa cauti "mitene" pana ti se face rau , cred ca greu vei gasi dupa denumirea asta... e ceva de genul shtrampi=dresuri ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact strampi si dresuri am gasit pe google cautand mitene. Sper sa am timp sa caut in week-end si poate incepem un nou trend in club cu manusile astea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, cele de tras de fiare sunt mult mai groase si nu sunt bune la condus (testat de mine).

Si eu sunt interesat de "mitene" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manusi pt. tras de fiare / first bike - nu sunt bune. Am avut si de condus si pt. tras de fiare.

Sunt mult mai comode cele special pt. condus (sunt pline de gaurele, subtiri si nu tin de cald );

Am zis si eu ca daca am volan de piele o sa fie mai bine dar nu simt nicio inbunatatire iarna - mai degraba volanul de piele ajuta vara ca nu se incinge asa rau cind lasi masina in soare

Ideea este ca daca sunt prea mari sau prea mici sau nu sunt pe forma miinii sunt bune de aruncat.

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manusi de condus am gasit la Leonardo si la House of Art, la cel din urma manusile pareau mai calitative.Preturile se invart in jurul la 700-900 ROL (70-90 Ron).

Nu sunt fara degete,dar au gauri din acelea rotunde, exact ca in filmele cu James Bond (cele din anii '60)... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi, pentru Bucuresti, unde gasim sigur asa ceva? Ma intereseaza mai ales model cum a descris negoctav mai sus, dar nu am timp sa ma plimb prin toate magazinele sa vad unde gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du-te la House of Art sau in Leonardo din Unirii.Vei fi satisfacut de oferta, poate pretul te va dezamagi... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

negoctav: Ah, ok. Thanks de info. Am vazut "From: oltenita" si deaia credeam ca nu sti unde gasesc in B. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In seara asta ma duc la unirii sa vad si leonardo si house of art . Maine dimineata va spun ce am gasit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

industria pielariei mai exista in Tirgu Mures asa ca poate colegii de acolo or sa gaseasca

Daca nu, asteptati sa aduca manusi de toate soiurile la Metro si o sa gasiti in cosurile alea patrate toate soiurile si toate culorile

MIT

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost in seara asta la leonardo si house of art si nu aveau ce vroiam. Erau din alea cu degete. Si am fost si la magazinul de fitness si aveau ceva interesant fara degete dar erau prea groase (pentru facut muschi). Deci inca mai caut. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!