Jump to content

posesori de LUPO


SRV-JM
 Share

CITI POSESORI DE LUPO?  

71 voturi

  1. 1. TDI

    • diesel
      38
    • benzina
      33


Postare recomandată

Pai spune-mi si mie cum aflu km reali ca ma bag...acu am luat-o nu mai am ce comenta.

Despre resoftare: ai pus-o pe dyno sau de unde stii cat ai acum?

Pretz? :(

Cat aveai consumul pana acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Polifem

    24

  • SRV-JM

    23

  • madalinutza

    15

  • jondo1ro

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

deci pt. resoftare si sa vezi cati km reali ... cauta user-ul voinea sau intra pe www.tcmturbo.com si ai acolo un nr de tel.

consumul il facusem pe 614 km ... cu un plin ... dar doar ce luasem masina si am venit de la constanta cu 170 km pe autostrada BLANA ... si porma am mers inspre moieciu si inapoi in buc ... tot intr-o mare forja :D ... si a iesit un 5.6 :D:D:D:D

pana mea ... me-s happy :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo serifule...esti pe felie.

felicitari inca odata...abia astept sa o vad :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine este Voinea si cum se numeste firma lui stiam,dar da si tu mai multe detalii!!!!!!!

Cit ai acum intr-a 3-a,normal ai 80 kmh la aprox.3000 rpm,acum cit ai?

Simti ca impinge mai bine ca motorul se misca " " mai usor?

Consumul la acelasi stil de condus(ceea ce ste foarte greu de realizat,ca deh ai mai muli cai si vrei sai scoti la joaca pe toti) va scadea,o sa vezi.

Pai spune-mi si mie cum aflu km reali ca ma bag...acu am luat-o nu mai am ce comenta.

Despre resoftare: ai pus-o pe dyno sau de unde stii cat ai acum?

Pretz?

Cat aveai consumul pana acum?

pai cel mai simplu iei actele masinii tale,talon+carte identitate autovehicul,mergi la o reprezetanta VW si spui ca doresti un istoric al masinii si gata.

In mod normal acum (in TM cel pultin) costa 110 lei.

Actele amsinii sa le ai 100% ca vor sa vada daca TU esti proprietarul masinii.

In cazul in care ,sa zicem ca i si o nevasta si ea este proprietar in acte,SA VINA SI EA.

Asta ca sa nu te trezesti ca iti vor spune" sunt informatii confidentiale si nu pot fi aratate decit proprietarului".......CA MI S_A INTIMPLAT.....mama lor!!!!!

ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiseven7 ... patience my friend ;) ... w/e asta voi merge mai mult cu ea ... in cursul sapt. nu fac mai mult de 4 km pe zi :D ca am munca aproape de casa :wub:

Modificat de Polifem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de urari

Culoarea este verde inchis. Cred ca seamana cu culoarea smaraldului (dar nu ma prea pricep la pietre pretzioase..). Oricum e inchis nu lime.

Cu usa: am un zdranganit in ea dar pb principala este boltul/opritorul care tine usa in pozitiile fixe si sa nu se dea peste cap. Practic e ca si cum ar agatza undeva si face un zgomot chiar deranjant cand deschid si cand inchid.... Nu m-am lamurit daca nu e prins bine, daca e stricat el sau daca chiar agatza ceva pe undeva. Oricum e nashpa rau ca tre sa fortzez putzin usha la fiecare punct unde opritorul o tzine in mod normal.

Eu sunt tare curioasa sa vad poze cu micutza! :icon_thumleft: :P

Si tot apropo de boltz, cand am fost la Mit Motors, aveam niste boltzuri pe care mi le cumparasem de la Augsburg inainte. Cei de la Mit mi-au spus ca n-are sens sa schimb boltzul daca poate fi strans cel existent si daca e ok asa. Mi l-au strans pe cel existent si intr-adevar s-a cam remediat problema... Adica nu se mai aude troncanitul ala nasol. Nu stiu daca asta e solutia cea mai trainica, totusi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am apucat sa mai studiez putzin pb boltzului si am obs ca nu prea se strange. N-am avut timp sa stau pe el + ca era bezna dar pare identic cu surubul din dreapta care e strans la max. Asta de pe stanga parca nu prinde. Cred ca o sa ma pun pe el diseara, sa vad ce pot sa-i fac.

Pana acum am reusit sa mai schimb un bec pe stop care era ars, sa aprind altul care nu facea contact, sa-mi schimb cd-u` pt ca am un sony care e ros-albastru si seamana mult cu bordul si cam atat.

O sa pun si poze dar tot uit sa iau aparatul cu mine si seara nu prea ies klumea...

cristiseven7: la asta cu mersul la reprezentantza ma gandisem si eu... doar ca nu ma macina chiar asa de rau ideea. Poate ma duc dar inca nu am actele gata si propitarul este tocmai in Bacau. Dupa ce rezolv actele o sa vad. Pana atunci dorintza mea ramane cipu` :)

Modificat de zeneca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hihihihihihih ... @zeneca :lol: dude ... azi am avut prima cursa la semafor cu un tovaras de-al meu cu un volvo XC90 diesel 2.4 l de 165 cai :D cutie automata :D :D:D:D:D:D ... l-am dat ... ma duc frumos in fata lui si mai eram in masina si cu unu de vreo 100 de kile :D ... SENZATIE:D foarte katerinka

astept sa ma dau cu o corolla de 115 cai (TTE la numar pt. cei ce stiu masina) si un renault clio tot de vreo 115 cai :D

sa vedem ce imi stie bestia :D .. luv' u Voinea :D

Modificat de Polifem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Propun sa punem buburuzele fatza in fatza. A trecut si a mea printr-o resoftare si ar merita o comparatzie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@zeneca ... facem facem ... am un renault clio cu care vreau sa ma incerc :D ...

@cristiseven7 ... ce tipuri de becuri sunt pe lupo ... H4 nu? ... caci vreau sa imi pun si eu xenoane ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am prins aproape 190 la 4200 rpm ... :):):) dar sa incerc sa schimb mai lung ... cre ca merge putin peste 190!

zeneca ... cat ai luat maxim?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da h4 sunt becurile,dar iti recomand(chiar daca sunt putin mai scumpe) cele BIXENON,crede-ma pe cuvint ca merita fiecare banut!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca n-am trecut de 150... Dar sunt chiar curios cum ajunge ea la 190 ca am obs pe la 100 ca am cam 2000 de ture. Adica ar trebui sa fie f lunga a 5-a ca sa ajunga spre 200. Dar o sa incer in curand. N-am avut loc pana acum:)

Xenoane m-ar tenta si p mine. Am auzit ca se vede senzational cu ele. Ce adaptari/modificari trebuie pentru xenon? Cristiseven7 da si tu niste detalii ca poate ma bag...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai ar fi foarte multe de sus mai ales la masinile noastre(lupo),dar as trebui sa incep cu incepultul,nu?

Se scot becurile vechi,se leaga la cablul existent al becului vechi becul de xenon,becul de xenon se leaga la brener,se regleaza farurile pentru a nu incomoda restul traficului si se DA TALPA!!!!!

:blink: :lol: :D ...........greu ha?

P.S:asta este la noi (cu becuri h4) la h7 este putin mai complicat

sa iti fie rusine.....170 merge lejer si fara cip("am mers 150"),a mea nu are cip.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

170 am mers si eu fara flash ... dar BLANA ... acolo ramanea ...

dar aproape de 190 am mers cu flash :D :D :D si merge :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este drept eu am atins viteza pe autostrada in germania,dupa ce cumparasem masina.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat masina din Buc, inca n-am iesit cu ea din oras si CREDETI-MA ca n-am avut unde sa-i dau...

150 am prins pe Mihai Bravu cu putzina aglomeratzie (si stres, ca franele nu prea sunt 100% si n-am ABS) ...dar nu-mi fac griji pt viteza finala. Daca fuge 200 o sa-i dau 210 (la vale sau remorcat, gasesc eu o solutzie)

Deocamdata m-am ocupat de acceleratzie putzin, nu m-a interesat vit finala. Nu ma astept sa gasesc prea multe masini care sa prinda 200 si sa-mi permit sa ma trag cu ele de la 150.... :(

Momentan sunt multzumit ca am mai pierdut vreo 2 sec pe drumul pana la 100

Modificat de zeneca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou MOD la mine ...

Alarma Code Alarm si inchidere centralizata de la WIZARDS ... FOARTE JMEKERA ...

Am deschidere a portbagajului la buton ... cu POP'UP :rolleyes: ... si am anulat deschiderea cu manerul de deschis :P

E un inceput pt. CLEAN-LOOK'ul care vreau sa il fac in spate :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok

hahaha ... smooth comment ... VREAU SA VII SA PLUSEZI :):D:D

faceti si voi ceva mod`uri la ale voastre ... ca am nevoie de inspiratie :) ...

ma gandeam sa imi pun plafoniera de golf ... cu 3 becuri ... ?! :) ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge? ... ai vazut pe vre-un lupo mod`u asta?! ...

am sa ma uit pe la americani sau englezoi ... ca ei fac chestii din astea! :D

cat m-ar costa lampa?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din simpla curiozitate.

Probabil ca topicul va fi sters.

Multumesc.

a noastra e pe benzina 2001 motor de 1.0 negru metalizat o splendoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa-i fac si cateva poze!!

Pun acum doar 2 pt ca restul sunt prea mari...

post-9842-1170592915_thumb.jpg

post-9842-1170592920_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!