Jump to content

posesori de LUPO


SRV-JM
 Share

CITI POSESORI DE LUPO?  

71 voturi

  1. 1. TDI

    • diesel
      38
    • benzina
      33


Postare recomandată

arie speciala pentru LUPO cred ca inca nu este cazul,nici nu stiu daca suntem 20 de posesori,personal cred ca inca putem sta aici .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Polifem

    24

  • SRV-JM

    23

  • madalinutza

    15

  • jondo1ro

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu cred ca ar fi util, alternativa e un post cu n reply-uri in care se discuta n probleme.

+ ca noilor posesori le-ar fi mai usor sa ne gaseasca. (parerea mea....)

Modificat de jondo1ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La multi ani, sarbatori fericite, multumesc administratorilor pentru cadoul facut: sectiunea VW Lupo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare cu adevarat interesanta motorizarea 1.6 16v, 125 CP @ 6200 rpm si 152 Nm @ 3000 rpm.

Pacat ca motorizarea aceasta nu a fost adoptata si pe alte auto din gama VAG.

Modificat de Artanis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare!

Mai pulsez si eu cu un LUPO 1,7 SDI, de culoare gri. Si are si ceva experienta cam 187.000 km din 2000 pana azi.

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yes ;) Inca un SDI ... hai baieti, am incredere in toti cei care s-au .. "inhamat" la un SDI. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Furia lupilor :hainoroc:

1.4 TDi ... Alba ca zapada :D

nou posesor :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai nu mai sta..

da cu detalii in noi.

dotari,km sti tu....pret s.a.m.d.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ...

are cam 119 mii de km ... nu prea are dotari (Asta m-a ofticat ce mai mult) Doar aer conditionat ... fara geamuri si oglinzi electrice sau inchidere centralizata.

am folie omologata in germanica ... e cam rudimentara ... dar imi place motoru. e foarte fashneatZa :vaidecapulmeu:

am dat pe ea 6300 euro ... n-a vrut ala s-o lase mai jos de nici o culoare.

Masina a fost adusa in Romanica in noiembrie 2006 !!! :(

Sper sa fie bine ca am ceva planuri cu ea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dimineata!

Felicitari pt achizitie.

Have fun!

ms ms :vaidecapulmeu::(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Aveti careva trapa (din material textil) la Lupo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai e identica cu a mea,ca dotari ma refer,doar ca acel cas sigur nu este al masinii!!!!!

este modelul de pe g3!!!!

nu ai spus ce an de fabricatie este,sau nu vad eu?

Modificat de cristiseven7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristisenen7

An 2001 casu asa era pe masina ... si mi se pare "original VW"

am aflat ca km reali sunt undeva la 180.000 km dar este intr-o stare foarte buna.

Nu am abs, geamuri electrice, oglinzi electrice, inchidere centralizata.

Am in schimb A/Cu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristisenen7

An 2001 casu asa era pe masina ... si mi se pare "original VW"

Exact asa am si eu casetofonul, pe masina din 2002 - e prima si cea mai de baza :) versiune a casetofoanelor Alpha, facute special pt VW...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma inscriu si eu la capitolul posesori de Lupo :blink:

Salut tuturor celor care au ajuns aici inaintea mea si sper sa ne vedem si sa se cunoasca si masinutzele intre ele...

Cate ceva despre noua mea achizitie:

fabricatie: 2000

motor: 1.4 TDI/75hp

km: 90.000

culoare: verde

Ca dotari pot sa ma laud cu geamuri electrice, jante d aliaj vw, A/C, volan cu husa de piele cica originala si...cam atat cred :D

Dupa doar doua zile de cand am luat-o se pare ca nu m-am pacalit.

Sunt cateva probleme de rezolvat gen coliere, burdufuri, scartzaieli, zdranganeli, poate amortizoare si un zgomot f neplacut cand deschid usa de la sofer. Agatza ceva undeva pe-acolo cred. N-am avut timp sa studiez... Si vopseaua e putzin ciupita + putzin zgariata din cauza unui caine al fostului proprietar. Se pare ca dulaul aprecia masina si se catzara pe ea mereu....

Tot ca prima impresie imi place cum se conduce, parca directia merge prea usor si te poate pacali. Ma socheaza faptul ca ai loc si te simtzi ca intr-o masina de clasa medie dar din acelasi motiv nu-mi place pt ca o masina atat de mica as fi vrut s-o simt ceva mai "aproape" de mine... Ramane sa mai consum ceva motorina ca sa-mi rafinez concluziile :P

Ca planuri de viitor ma gandesc in primul rand la ceva gen roti putzin mai late si neaparat chip. Daca ati facut/aveti de gand/aveti detalii pe tema chipului v-as ramane recunoscator sa-mi povestitzi si mie.

Cam atat deocamdata

sper sa revin si cu ceva poze in curand

si ca sa raspund la intrebarea din titlu...cu jumatate de gura voi spune Diesel

Modificat de zeneca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma inscriu si eu la capitolul posesori de Lupo :rolleyes:

Salut tuturor celor care au ajuns aici inaintea mea si sper sa ne vedem si sa se cunoasca si masinutzele intre ele...

Cate ceva despre noua mea achizitie:

fabricatie: 2000

motor: 1.4 TDI/75hp

km: 90.000

culoare: verde

Ca dotari pot sa ma laud cu geamuri electrice, jante d aliaj vw, A/C, volan cu husa de piele cica originala si...cam atat cred ;)

Dupa doar doua zile de cand am luat-o se pare ca nu m-am pacalit.

Sunt cateva probleme de rezolvat gen coliere, burdufuri, scartzaieli, zdranganeli, poate amortizoare si un zgomot f neplacut cand deschid usa de la sofer. Agatza ceva undeva pe-acolo cred. N-am avut timp sa studiez... Si vopseaua e putzin ciupita + putzin zgariata din cauza unui caine al fostului proprietar. Se pare ca dulaul aprecia masina si se catzara pe ea mereu....

Tot ca prima impresie imi place cum se conduce, parca directia merge prea usor si te poate pacali. Ma socheaza faptul ca ai loc si te simtzi ca intr-o masina de clasa medie dar din acelasi motiv nu-mi place pt ca o masina atat de mica as fi vrut s-o simt ceva mai "aproape" de mine... Ramane sa mai consum ceva motorina ca sa-mi rafinez concluziile :P

Ca planuri de viitor ma gandesc in primul rand la ceva gen roti putzin mai late si neaparat chip. Daca ati facut/aveti de gand/aveti detalii pe tema chipului v-as ramane recunoscator sa-mi povestitzi si mie.

Cam atat deocamdata

sper sa revin si cu ceva poze in curand

si ca sa raspund la intrebarea din titlu...cu jumatate de gura voi spune Diesel

Salut, bine ai venit si sa-l stapanesti cat mai mult si cat mai bine! ;)

Ce fel de verde ai? Verde-lime? Nu am vazut alt verde la Lupo si eram curioasa... ;)

Referitor la usa-sofer si eu am avut si poate mai am inca o mica problemutza la ea. Cand am cumparat masina, usa facea un fel de zgomot (troncanit)... Mi s-a spus ca un bolt (surub) al usii era putin deshurubat si de-aia - asta din cauza ca e o usa foarte grea si mai mare. La un service mi-au zis ca ar trebui schimbata balamaua (ba aia de sus, ba aia de jos), la altul ca opritorul usii ar fi de vina si uite asa, n-am ajuns la nici o concluzie. Cand am fost la alt service (Mit Motors) pentru o alta problema, cei de acolo au fost destul de dragutzi, s-au uitat la usa si au strans boltzul ala care facea figuri, si de atunci pare a fi totul destul de in regula... Pana la proba contrarie ;)

Poate detaliezi putin problema pe care o ai tu cu usa, si, mai ales, ce rezolvare ii gasesti B) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@zeneca ... welcome into the club dude :rolleyes: ... 1.4 TDi Rulez :lol: ... sa o stapanesti sanatos si fara incidente. Azi ma duc la Voinea si imi face resoftarea ... am sa scriu pareri. E o mica problema la mine caci simt ambreiajul cam mancat si am inteles de la Voinea ca si debitmetrul e pe duca :D oricum ... dupa ce voi avea ~100 de caluti voi lasa o prima impresie aici. Nu vrea sa te sperii dar sunt de parere ca masina are mai mult de 90.000 km :rolleyes:

@madalinutza & @zeneca ... am citit pe niste forum-uri afara ca este o problema la lupo boltul care tine usa de la balama. Ala e capul rautatilor in tot ceea ce se intampla. De obicei se schimba si nu mai sunt probleme. si usa mea din dreapta era cu zdranganeli, dar a strans-o ala de la care am luat-o si acuma nu mai face nici un zgomot. singura chestie e ca nu prea mai vine la cant caci e gatuita rau. o sa imi caut un bolt sa il schimb!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de urari

Culoarea este verde inchis. Cred ca seamana cu culoarea smaraldului (dar nu ma prea pricep la pietre pretzioase..). Oricum e inchis nu lime.

Cu usa: am un zdranganit in ea dar pb principala este boltul/opritorul care tine usa in pozitiile fixe si sa nu se dea peste cap. Practic e ca si cum ar agatza undeva si face un zgomot chiar deranjant cand deschid si cand inchid.... Nu m-am lamurit daca nu e prins bine, daca e stricat el sau daca chiar agatza ceva pe undeva. Oricum e nashpa rau ca tre sa fortzez putzin usha la fiecare punct unde opritorul o tzine in mod normal.

Polifem: Cine sau ce este Voinea? :( Vreau detalii ca tre` sa bag si eu chip si chiar o verificare mai serioasa p la motor, cutie, etc.... Nu da vre-un semn ca are probleme dar....nu pot sa stiu.

Nu in ultimul rand, chiar daca nu ma sperii, poate imi explici de ce crezi tu ca masina are peste 90.000

Modificat de zeneca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu doream sa pun cip la Lupo(am mai avut pe un passat) dar momentan sunt multumit de cei 75 cit are,si chiar sunt curios cum va trage masina cu 100 de cai.

Oricum vei "face" multe masini,care oricum,zic "da-l in m....a" pe asta cu buburuza lui.

Faza cu cei 90.000 de km ,e greu de crezut(nu inseamna cu nu are atit) tinind cont de anul masinii,si ca afara masinile fac mai multi km ca si in RO.

A mea este din 2003 si a avut 140.000(+/- ) cind am lut-o.

Eu la usa am avut problema ot asa,cind inchideam/deschideam parca pocnea ceva,am dat cu vaselina CASTROL,si nu mai am probleme.

ASTEPTAM DETALII,MULTE,DESPRE CUM ESTE >>>>>>>>>DUPA CIP :( :( :(

Modificat de cristiseven7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:(...voinea este adminul de pe acest forum si are firma TCM Turbo care face resoftari pt. masini.

El mi-a facut acuma softul pt. a mea :D ... foarte katerinka ... e si putin ud pe jos si fuge de n-are treaba :D:D:D senzatie. La cat de incantat eram inainte de cei 75acuma cica e undeva pe la ~95 ~98 cai ... am un ranjet foarte bizar :D mai ales ca o alerg prin bucuresti de-i sar capacele :D

o sa ii fac iar consumul sa vad cum sta :D

cum zice si cristiseven7 incearca la bolt ori cu o vaselina mai desteapta ori vezi ca se gaseste prin benzinarii WD40 (mi se pare ca ii zice) care are rol ca lubrifiant si e bun si pentru yale inghetzate ... baga pe la bolturi chestia aia si vezi diferenta.

@zeneca ... exact cum a zis si cristi ... masinile de germanica sunt cam alergate ... ele sunt foarte durabile sa zic asa ... dar au multi km cand sunt aduse la noi. eu m-am bucurat cand am vazut ca a mea are 12000km ... si nu m-am speriat cand de fapt are 180.000km :D

pana mea ... noi sa fim sanatosi :D

btw ... incercati o resoftare (flash) ... e foarte katerinka senzatia dupa!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!