Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

Mar83

Probleme stergatoare parbriz

206 postări în acest subiect de discuţie

abcxxx

Va salut! Am citit tot topicul asta si nu am gasit exact problema care o am la stergatoare . 

Problema e urmatoarea : stergatoarele merg numai in treapta 2 de viteza . 1 si intermitent nu mai merg deloc precizez ca am un Polo 6n2 2001 . Modelul meu are releu ? pe net am vazut ca sunt de cumparat relee pt masina mea . Dar unde e situat exact?

Multumesc anticipat.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
zhcostin

Salutare,

Poate ma ajuta si pe mine cineva cu ceva ideei legate de noua problema a stergatoarelor.

Stergatoarele mele raman blocate pe viteza maxima, raman fara semnale/avarii si chiar daca scot cheia din contact acestea functioneaza in continuare la viteza maxima...solutia este sa deconectez/conectez borna de la baterie si totul revine la normal.

Link către postare
tzontzolino

In mod normal cand opresti motorul si ai cheia in prima pozitie ar trebui sa se opreasca. Eventual cand scoti cheia din contact si casetofonul ar trebui sa se opreasca, Ai un scurt pe undeva. Eu am patit o chestie asemanatoare cand am pus alt casetofon, mi-au legat aiurea firele.

Link către postare
F l o r i n

sau o problema la centrala electrica - trebuie verificat cablajul, centrala electrica, etc

Link către postare
zhcostin

Am inteles. Recomandari unde pot face aceste verificari?

Link către postare
vwpolo08

salutare,

am o problema cu ansamblul de stergatoare. de ceva timp tot incerc sa cumpar unul SH, dar am probleme cu codul piesei. este vreo diferenta intre: 6Q1955023E, 6Q1955023D si 6Q1955601B ?

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.