Jump to content

Ce becuri folosim la Golful 5? Recomandari pentru Interior si exterior


xqzme
 Share

Postare recomandată

@Raf le gasesti si la magazinele din Vitan (targ) in pavilionul cel nou construit .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-a zis xqzme azi la intalnire de blue vision si pe timp ce ma plimbam prin bucuresti la ora 3 dimineata oprec la AGIP cel de la piata muncii. intru vad direct becurile , le iau le-am si montat si faza scurta si pozitie. vroiam sa imi iau si de faza lunga dar avea decat o bucata.

au costat 1.300.000 dar nu am putut astepta pana ma duceam in targ. si cele de faza lunga costa 43.2 RON .

Modificat de Gabriel2006
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va rog sa ma ajutati si pe mine...pe faza lunga ce tip de becuri vin k mie pe site philips imi arata k vin alea identice cu cele de pe scurta..

pentru scurta si pozitie mi-am comandat dar nush ce tip sa iau pentru faza lunga...HELP PLS :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe faza lunga si pe faza scurta ai acelasi bec - halogen , din fabrica vin echipate cu philips si ar fi bine tot philips sa iti pui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult...de raspuns..Maine trec si eu la Blue Vision pe ambele faze :) ..sper sa merite investitia.. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat azi Blue Vision pe faza scurta(H7) si pe pozitii(W5W). Diferenta este foarte clara fata de becurile originale. Se vad alb si mult mult mai bine pe intuneric total...totusi pe insera cred ca sunt mai slabe decat cele originale.

post-3589-1172533767_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pana la urma am cumparat x-treme vision. Fata de cele originale (care erau tot philips) e de nuanta (bat mai departe park) si lumina mai clara si mai alba. Nu sunt convins ca s-a meritat investitia tinand cond ca am dat 1300 pe ele.

P.S mi-am luat si pozitii bluevision care defapt sunt albe.

Ma gandesc sa cumpar is pt proiectoarele de ceata....da nu sunt convins....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Pe proiectoare ce recomandari aveti?Stiu ca sunt HB4 dar nu stiu ce sa pun... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luati cu incredere Osram Cool Blue, se vand acum mai recent prin Metro, va asigur ca nu veti regreta. Raport calitate/pret excelent, sunt totusi made in Germany :blink:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poe lumina lor e foarte alba?...nu vreau sa arate ca un Logan cu proiectoare albastre din bazar...

PS:Ai idee cat costa unul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am philips h7, care vin cu pozitii albastre si faza scurta albe, m-au costat 1 milion 600 la reprezentanta, dar sunt super multumit, nici nu ma mai gandesc la xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la Philips Blue Vision nu?Pe ploaie eu nu vedeam nimic cu ele.Iti recomand sa incerci Xtreme Power si atunci vei fi cu adevarat multumit... :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal,

am intrat pe http://www.autoaccesorii.ro/ si am vazut acolo mai multe tipuri de becuri X-treme Power, H4 si H7. care mi le recomandati sa le pun?

Vreau sa imi pun si pe pozitie si pe faza scurta/lunga si pe proiectoare.

Va multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da.. sunt intr-adevar bune si ai sa simti imediat diferenta.

@4abc extreme power fratica :salut:

Modificat de radu1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Configuratia mea e urmatoarea:

Faza lunga:Philips Xtreme Power Tip H7

Faza scurta:Philips Xtreme Power Tip H7

Pozitie:Philips Blue Vision Tip W5W

Proiectoare:Inca ma studiez problema :salut: astea sunt HB4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe faza lunga le am pe cele vechi, dar trebuie neaparat schimbate.

becurile de la faza lunga sunt la fel cu cele de pe faza scurta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ambele sunt H7...citeste postul anterior sa vezi care cum sunt :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Configuratia mea e urmatoarea:

Faza lunga:Philips Xtreme Power Tip H7

Faza scurta:Philips Xtreme Power Tip H7

Pozitie:Philips Blue Vision Tip W5W

Proiectoare:Inca ma studiez problema :salut: astea sunt HB4

Merci,

Am sa fac comanda sau am sa ma opresc prin benzinarii poate gasesc. Sper sa le montez cat mai repede. Am sa incerc sa vin la urmatoarea intalnire cu ele montate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa mi le schimb si eu.. zilele astea pe cele de faza lunga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Configuratia mea e urmatoarea:

Faza lunga:Philips Xtreme Power Tip H7

Faza scurta:Philips Xtreme Power Tip H7

Pozitie:Philips Blue Vision Tip W5W

Proiectoare:Inca ma studiez problema :icon_cool: astea sunt HB4

exact la fel... inclusiv dilema proiectoarelor :) :D :D

Great minds think alike :P

sau read alike, anyway! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi cine are experienta cu Narva Blue astea HB4 pentru proiectoare? :) :D

Ma repet nu vreau sa imi arate proiectoarele ca la Loganurile cu tuning din bazar(albastre,super albe) vreau doar sa lumineze putin mai alb.. :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4abc crede-ma ca sunt super, nu tiganisme albastre, si-au mai pus prieteni de-ai mei la Zafira nou, Golf IV, foarte incantati ambii au H7 ca si mine de altfel. Mi-am pus si pe faza lunga H1 si se observa foarte putin o tenta de bleu fata de H7. In Metro H7 e pe la vreo 35 RON/buc. http://www.osram.com/osram_com/Consumer/Au...BLUE/index.html

Deci repet, nu se vede lumina albastra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus Philips Xtreme Power si pe lunga si pe scurta si pe pozitie Blue Vision.Lumina este pe toate putin mai alba..de asta intrebam...sa nu fie lumina proiectoarelor apoi, mai alba decat lumina farurilor..o sa incerc...sper sa gasesc HB4... :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de Narva. Eu nu mai am incredere in astea. Deja mi s-a ars unul si l-am montat acum mai putin de 2 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am...decat in Philips...insa doua HB4 costa 100 ron...si vreau sa le schimb ca s-au cam ingalbenit dupa 2 ani...cu toate cu nu prea le-am utilizat...o sa iau Narva din astea mai ales ca au lumina putin mai alba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!