Jump to content

vwforum.ro - Trade Mark


shkoda
 Share

Postare recomandată

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    5

  • shkoda

    5

  • bj

    4

  • andREI

    3

Top Posters In This Topic

Pentru cotizatiile membrilor din afara Bucurestiului, eu zic ca ar trebui deschise niste conturi unde sa se livreze banii. In orasele unde sunt mai multi membrii si se organizeaza intalniri, poate ar fi mai bine pentru admin ca cineva sa colecteze banii sa nu se trimita tot cate un leu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu propunerea. Subscriu si eu si astept un cont unde sa cotizez.

Salutari din faruri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
stie careva care este procedura de inregistrare a unei marci + logo ?

discutam daca ne intereseaza in mod real si concret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect istef. OSIM prin procedura pe care am descris-o mai inainte acroda protectia nationala a marcii. Pentru protectie internationala este alta mancare de peste si o procedura din asta poate costa de ordinul zecilor de mii de E. :)

protectia internationala se poate face prin intermediul OSIM - am facut un calcul simplu pe situl

http://www.wipo.int

si pentru toate tarile listate ar costa, pentru o marca combinata si pe o clasa de servicii, conform clasificatiei de la Nisa, cam 15.000 CHF (franci elvetieni) ceea ce e un maxim, avand in vedere ca ne putem alege cat de intinsa sa fie protectia internationala (adica numarul de state);

mai trebuie sa avem desemnat un reprezentant, de preferinta un consilier/oficiu/agent de proprietate intelectuala, tot din Romania; marca poate fi inregistrata (respectiv sa intre in patrimoniul/fondul de comert) fie de catre o persoana fizica, fie de catre una juridica, esential e sa aiba domiciliul/sediul in Romania, care este stat membru al Uniunii de la Madrid.

in legatura cu litigiile ce pot apare in exploatarea unui domeniu informatic de internet

http://www.wipo.int/amc/en/domains/cctld/ro/index.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am demarat ieri actiunea de inregistrare a marci vwforum.ro. Inchidem topicul acesta pentru moment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!