Jump to content

Cum curat injectoarele si unde


Bambu
 Share

Postare recomandată

MariusPD   Am auzit si eu de Megasel ca da rezultate bune, dar nu am testat, am folosit insa STP  Petrol Injector Cleaner din Kaufland, cu rezultate bune, s-a  simtit o diferenta.

 

 

Alt produs de care am auzit numai lucruri bune este BG44K, la noi e 80 lei flaconul insa nu am incercat. Ala ar curata totul, inclusiv depozitele din camera de ardere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu pt injectoare am auzit de acest megasel si am si vazut la cineva.e mai scumput dar cica este de calitate.daia vroiam sa stiu daca este cineva pe aici care il foloseste pt injectoare si nu ,numai...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am probleme cu injectoarele dar 1 data pe an vara la un drum lung de mare am folosit preventiv aditiv de curatare care se pune in rezervor, nu stiu ce sa zic dar pana acum  am fost multumit de rezultat, rau nu face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

salut,

de ceva vreme masina(mai exact motorul)imi facea probleme.trepida foarte rau,mers in 3 pistoane,martor motor aprins in bord.am schimat bujii,fise, bobina,sonda lamba si se parea ca totul este ok.

pana zilele trecute cand a inceput sa aiba aceleasi simptome.dus masina la mecanic si ajuns a concluzia ca este o problema cu injectoarele.a pus tester ul si a dat missfire intermitent pe cilindrul 3.

mi a zis ca trebuie curatate si mi-a oferit doua variante:ori pun un aditiv in benzina pentru curatat injectoarele ori le demontam si le curatam cu ultrasunete.

acum voi,din experienta,ce ma sfatuiti:sa bag un aditiv in benzina si daca nu da rezultate sa ma duc sa le curat cu ultrasunete sau direct curatat cu US?

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura solutuie daca s au dus..e de schimbat...in rest cu,curatatul dai banii degeaba..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am curatat in baie ultasunete injectoarele din VW Passat 1.4 TSI ecofuel (cod motor CDGA) demontate la Rune - Mechanicus. Super profi. S-a efectuat curatarea pe bancul de reglaj injectie directa pana la echilibrarea debitelor celor 4 injectoare. Diferente pozitive evidente in mersul motorului, consum reglat, eliminare rateuri.

 

 

20171114_133441.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat a costat toata operatiunea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Demontat ansamble, rulat programe curatare injectoare pe bancul special, montaj, aproximativ 500 lei. Operatiunea a durat aproximativ 6 ore.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Unde as putea curata 4 injectoare de benzina in Bucuresti, cu aparatura si nu cu spray...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!