Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

........ant.exteriara poate fi o solutie......ok!

Daca iti convine ideea unor fire trase pe linga usi sau a unor gauri in caroserie poate fi o solutie :blink: . Exista antene exterioare magnetice.

Ai vazut negru antracit ? E o culoare foarte interesanta dupa parerea mea. Stylish ! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi place si Latte Machiatto, e undeva la limita intre deschis si inchis, are careva interiorul asta, care sa confirme??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Latte macchiato este culoarea cafelei cu lapte. este destul de rezistenta la tavaleala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este o optiune..

ar merge si cu negru si si cu arg. metz...............

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este o optiune..

ar merge si cu negru si si cu arg. metz...............

Si eu am ales la tapiterie "latte macchiato" . Cum se traduce oare ? Lapte imputzit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Culoare interioara are o legatura intrinseca cu cea exterioara. O culoare inchisa nu e rezistenta la mizerie, ci doar o mascheaza. Mai bine o culoare deschisa, vezi unde sa cureti. Un negru exterior, cu o culoare deschisa interioara este de vis. De altfel, la insertii de lemn, Vw impune anumite culori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...corect friend!

nici eu nu sunt de acord sa bag mizeria sub covor

iar un contrast int-ext compatibil trebuie pastrat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Poze cu interior culoare "latte machiatto" asa cum vrei tu am postat eu pe site, eventual da un search ca sa vezi cum arata. INtr-adevar mi se pare nuanta cea mai placuta, depnde acum si de culoarea exterioara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din 1 ian 2007 se elimina accizele la masini europene, pentru cei care nu stiu.

@Paul_L, cand te astepti sa iti soseasca masina?

Ce scrie pe contract, daca o primesti masina anul viitor mai platesti accizele sau nu?

Si eu sunt foarte aproape sa comand un passat si nu stiu daca sa las comanda pentru anul viitor.

Modificat de adi76
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt in faza de acte . In mod sigur O sa vina anul viitor. Nu stiu cum va fi cu acciza dar o sa intreb daca mi-ai atras atentia. Cit era pina acum acciza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acciza era 2.5% pentru 2.0 TDI iar de la anul este zero.

M-am interesat si eu iar pe contractul de cumparare scrie ca taxele se vor plati conform legislatiei in vigoare la data importului nu la data platii avansului deci totul e ok, nu se va mai plati acciza. Problema apare daca masina e vamuita anul acesta iar inmatricularea se face anul viitor si in acest caz se va plati si acciza si taxa de prima inmatriculare deci esti furat de 2 ori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In legatura cu vama am si eu o intrebare....Eu am platit restul de 70% din masina cum scrie in contract, teoretic cand ajunge in vama actele sunt facute si plata, ar trebui sa treaca direct..dar ma gandeam la cum masina mea nu vine singura pe trailer, daca ceilalti nu au platit lafel ca mine de acum cei 70% o mai intarzie nu? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In legatura cu vama am si eu o intrebare....Eu am platit restul de 70% din masina cum scrie in contract, teoretic cand ajunge in vama actele sunt facute si plata, ar trebui sa treaca direct..dar ma gandeam la cum masina mea nu vine singura pe trailer, daca ceilalti nu au platit lafel ca mine de acum cei 70% o mai intarzie nu? -_-

N-are legatura. Pana in vama sunt aduse impreuna, de acolo se poate sa se separe.

In realitate cu siguranta nu pleaca doar a ta din vama. O sa astepte putin sa se formeze un nr. de masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-are legatura. Pana in vama sunt aduse impreuna, de acolo se poate sa se separe.

In realitate cu siguranta nu pleaca doar a ta din vama. O sa astepte putin sa se formeze un nr. de masini.

azi am aflat ca de ieri era masina in vama..azi am achitat restul banilor...si paradoxal am fost asigurat ca joi vineri o am sigur sigur...deci se poate si rapid din Curtici nu 2 sapt :blink: :) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- Covorase textile :blink: . Parerea mea ca mai bine iei covorase de cauciuc

Covorasele de cauciuc au la PoRo pret de parca ar fi din... aur :) La reprezentanta VW din Austria am luat la bani MAI PUTINI si covorase de cauciuc ORIGINALE Passat si o "tava" de cauciuc (nu stiu exact cum ii spune) care acopera tot portbagajul, speciala pentru Passat, ca sa nu murdaresc mocheta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tava impreuna cu covorasele de cauciuc (fata+spate) au fost cam 80 sau 85 euro. Nu stiu pretul separat. Cind am intrebat la D&C Oradea (reprezentanta PoRo) mi-au spus ca numai covorasele de cauciuc fata costa cam 60 euro aproape

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D :P :hainoroc:

Si spuneti ca-s nebun cand va zic ca astia-s hoti ..........

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la inceputul saptamanii acesteia s-a fabricat masina!

passat 2.0 TDI 4motion.

cam in cat timp se livreaza?

Modificat de duroterm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la inceputul saptamanii acesteia s-a fabricat masina!

passat 2.0 TDI 4motion.

cam in cat timp se livreaza?

Cel putin 2 saptamani. Iar daca nu ajunge pana in 15 decembrie...mai ai sanse la anul. Ca se inchid vamele si astepti pana in ianuarie dupa data de 5.

Sa speram ca nu va trebui sa astepti atat.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o veste proasta ...firma trebuia sa trimita actele in vama sa dea drumu' la masina de luni si cica nu le-au mers calculatoarele la Bucuresti Luni si Marti si nu-mi mai vine maine masina cum trebuia, vine Luni :rolleyes: stiu ca suna urat si unii mai au de asteptat atat de mult pe langa 4 zile ale mele dar nu mai am rabdare... de aproape 3 luni fierb :angry: Asta e ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost sunat de cei de la porche, si au spus ca masina a plecat si estimeaza o livrare in perioada 11-15 dec. cu posibilitatea de a ajunge mai devreme...

:Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost sunat de cei de la porche, si au spus ca masina a plecat si estimeaza o livrare in perioada 11-15 dec. cu posibilitatea de a ajunge mai devreme...

:Driver:

Neseriosi ca de obicei.

Nu ma mai mira nimic.

Si...vand masini in draci, daca nici ei nu pot estima corect...atunci cine sa o mai faca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Eu stiu faze reale cand cei de la reprezentanta luau banii de avans pentru o masina si plateau alte comenzi facute cu ceva vreme in urma, si tu stateai si asteptai ca prostu' sa vina masina care nici nu era arvunita macar.(Va spun asta din surse sigure, dupa ce am facut si eu un scaldal monstru, dar fara nici o urmare ca ei tot asa au procedat in continuare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Eu stiu faze reale cand cei de la reprezentanta luau banii de avans pentru o masina si plateau alte comenzi facute cu ceva vreme in urma, si tu stateai si asteptai ca prostu' sa vina masina care nici nu era arvunita macar.(Va spun asta din surse sigure, dupa ce am facut si eu un scaldal monstru, dar fara nici o urmare ca ei tot asa au procedat in continuare)

Si eu am avut senzatia asta.

Insa poti depista daca e adevarat sau nu.

La mine au incercat ceva de genul asta, insa m-am prins la timp.

La timp...ma rog, cu toate astea tot am asteptat 8 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!