Jump to content

Citatie abuziva


dannyb_ro
 Share

Postare recomandată

Haideti sa va explic mai pe larg : inteleg perfect ce ziceti voi cu semnatul stiu asta e politia se ia de tine iti expune gravitatea situatie si dupa aia iti arata ce ,,baieti buni'' sunt si iti zice ,,uite iti dam decat o amenda'' .Faza e ca omul ala (prietenul meu de la politie) m-a cam facut sa imi dau seama ca si-a pus obrazul pentru mine si nu era frumos din partea mea. Eu ma luam cu ala mai mare cu care vb el (cica vb cu o seara inainte cu unu) iar el imi spunea sa nu mai fiu asa ,,batos'' citez si sa o las mai moale.Va dati seama ca daca nu semnam amenda aia nu mai ma aveam bine cu omul respectiv...si pentru ce ... pentru 750 mii b p in ei....las-o asa.Oricum pot sa va spun ca daca era dupa politie aveam si carnetul luat si dadeam si traseul ....adevar ...pe naspa dar nu am timp sa fac 1000 de recursuri la citatii si tribunal si faze...nu imi trebuie asa ceva....daca aveam mai mult timp liber da dar asa in nici un caz.Eu zic ca am procedat cum trebuie iar daca ma duceam singur si ma luam cu ei nu se stie ce se mai intampla.Oricum m-am enervat am mers in ziua aia numai cu 120 prin localitate am depasit tot ce se putea :lol:

Ajutati-ma cu un program numit Blue Soleil ca sa va pot pune la dispozitie pe forum inregistrarea format .amr. Daca aveti rabdare pana sapt viit cand merg acasa si il fac si mp3 e in regula!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dannyb_ro

    34

  • Ratonul

    18

  • godoroja

    15

  • horry_bv

    13

mda , in fine , cel care a mers cu tine nu trebuia sa te faca pe tine sa te simti aiurea ci pe cel care a fost magar , in speta ,politianul , parerea mea e ca ai fost moale, nu avea nimeni cum sa iti ia permisul asa pe vorbe , exista si comadant si acea comisie cu abuzurile din Politie , etc. se pare ca nu ai inteles mai nimic sau mai bine zis nu ai folosit mai nimic din sfaturile date de noi , unii avem experienta mare in lupta cu organul ...

subscriu la ce zicea VEKAU si ma opresc aici. Pacat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca danny ( fara sa ma inteleaga gresit ) a acceptat sa plateasca amenda ca se simtea oarecum cu musca pe caciula ..haide-ti sa fim seriosi ... cati dintre noi nu ne enervam in trafic si facem tot felul de semne si ne mai si injuram .. mie unul nu imi e rusine sa recunosc ca mi-se intampla sa ma enervez la volan .. probail baiatul s-o fi enervat si si-a schimbat ceva semne cu respectivu politist .. ca sunt aia de la politie idioti .. dar nici chiar asa .. sa-ti trimita citatie ..acasa asa aiurea ... de vreo 2 ori am vazut cu ochii mei ca la tamponari .. daca oameni se inteleg si nu e grav .. ii trimite acasa fara prea multe hartii si amenzi .. si daca tot i-a trimis-o si intr-adevar au trimis-o pe degeaba .. trebuia sa se lupte cu ei pana la capat .. si din orgoliu si pentru faptu sa le demonstreze ca sunt niste gunoie indoctrinate ..daca citatia era nefondata sigurat catiga .. va dau si un mic exemplu cu ceva vreme mi-a fost lovita masina (fosta) usor in prcare la bila ,nimic grav ,spoilerul crapat 5-10 cm maxim , omul care m-a lovit ..foarte de treaba m-a asteptat si-a cerut scuze .. mi-a spus ca are asigurare ca plateste tot . toate bune si frumoase .. dar ca am mers la politie dupa 48 de ore ..din diferite motive ( gresala noastra si la propiu si la figurat ) ne-am dus ne-amprezenta am relatat ce s-a intamplat au facut procesele verbale iar la sfarsit ne asteptam ca omul care mi-a lovit masina sa primeasca o mica amenda si ata..dar surpriza .. ne-a luat permisele pe 3 luni la amandoi si amenda 1,5 mil pt amandoi ...(Stupefactie pe amandoi ) ei practic nu au rezolvat litigiul dintre noi ( nici macar nu au iesit sa vada masina , puteam sa declar ca e demolata masina ) ci ne-au sanctionat pe amndoi .. am semnat .. procesele (poate ca am gresit si aici ) mi-am luat un avocat .. am facut contestatie si am castigat fara drept de apel ..pe ce motiv .. legea se refera la conducatorii auto ..care nu se prezinta in 48 de ore .. eu nu eram in acel moment la volan .. si masina putea doar sa fie pe numele meu si eu sa nu am permis ( ce imi luau atunci ? sufletul ?) intr-adevar omu care m-a lovit a ramas fara permis 1 luna ,si contestatia a durat vreo 3-4 luni ( timp in care am avut dovada si nu am mai platit amenda ) dar am castigat .. alta chestie in timpul contestaiei jur ca s-au facut presiuni asupra mea .. am fost chemat la politie de seful politiei rutiere care a incercat sa ma intimideze spundu-mi ca ei au informatii cum ca tamponarea a avut loc in alte circumstante ...atunci mi-a sarit tandara si mai tare .. le-am cerut probe .. pe care nu le aveau !! ...

asa ca ... eu zic .. ca daca danny a avut dreptate .. si a fost citat abuziv trebuia sa lupte .. adverul iese la suprafata .. daca s-a simtit cu musca pe caiula .. asta este e vina lui .. trebui sa plateasca ..

in speranta ca nu v-am plictisit va urez o zii buna

mircea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar e cum zici tu, castig de cauza poate exista si intr-adevar am schimbat replici (dar faza s-a intmplat de la o distanta de cel putin 50 m) dar inca o data cel mai destept cedeaza si nu ma apuc acum sa stau prin tribunale si chestii . Oricum la faza care ti s-a intamplat tie nici nu aveai cum sa nu ai castig de cauza. La mine e cu ? mai ales ca asta nu mai are superiori ca sa-l sanctioneze cum a f cazul tau...nu-mi spune ca ai dat peste alt sef ca nu te cred....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da , Daniel , nu mai are superiori , ii spuneam ca ma duc la ziar si spun cum face domnul sef al politiei , cum injura si tot asa , dar in fine , ti-am zis ,e clar ca voi ati adoptat o atitudine ... umila, ca de, el e politian... si tu din start esti contravenient , adicatelea vinovat... daca ai mers acolo cu iluzia asta... e clar ca te-a multumit sa pleci cu 750 mii lipsa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da mai cristi asta-i sistemul ,,ticalosit'' lasa nu e problema ca am dat o suma de bani care sigur e mai mica decat avocat + relatii + drumuri+ motorina+alti nervi + scoala pierduta + TIMP+ toata politia de pe DN cu ochii pe mine .Eu zic ca am procedat cum trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ danny .. nu nu am dat peste alt sef ... eu am contestat o decizie a subalternilor .. dar de contrat m-am contrat cu seful politiei .. chiar daca era diferenta de varstra .. si sa zic asa functie .. aia nu insemana ca el nu poate gresi !

acuma una peste alta .. bine ca ai rezolvat-o intr-un fel sau altu .. probabil ca in felu in care tu poti sa stai linsitit .. si sa-ti vezi de viata oarecum si asta conteaza ... ideea noastra .. a colegilor de forum .. era sa te facem sa intelegi ca la ora actuala politia romana face abuzuri in servici ( si nu numai ei ) si daca noi .. romanii de rand continuam sa nu luam atitudine nicio data nu o sa ajungem sa schimbam lucrurile si mentalitatea in bine .. ..

numai bine

Mircea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai sa incerc , trebuie sa imi fac un cont nu?

cati mb are.trimite-l direct pe brancus_daniel@hotmail.com

Modificat de dannyb_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai sa incerc , trebuie sa imi fac un cont nu?

nu! dai pe free jos in dreapta, astepti sa treaca secundele, scrii in casutza cifrele alea 3 si dai download.

Modificat de ratonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca o data : 1 am dat clic pe linkul tau

2 apar alea trei bulinutze (bifez 3) si mai jos scrie upload

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca o data : 1 am dat clic pe linkul tau

2 apar alea trei bulinutze (bifez 3) si mai jos scrie upload

offf.... hai ca-ti trimit in mail...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite ce scrie : clar nu merge :

,,You have reached the download-limit for free-users. Want to download more?

Get your own Premium-account now! Instant download-access! (Or wait 51 minutes)''

sa-mi spui can e gata mailul ca sa trag si eu mai repede ala! Din diverse motive o sa va dau inregistrarea tot pe mail sau mess.Mai degraba pe mail(ca o tr la mai multi o data)

hai cu mailul!

Modificat de dannyb_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dannyb_ro, tu ai permis de sub un an cumva? Ca altfel nu vad cum ti-ar putea anula permisul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu andrei....merg pe 5 ani ...stiu ce zici cu incepatorii dar crede-ma afli mai mult despre un om, prieten , politist etc daca ii place cum ii sta cu puterea in mana

si toate amenzile care le-am avut pana acum au fost de radar...asta-i prima de neacordarea prioritatii

Modificat de dannyb_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata ti-am trimis. si inregistrarea mi-o trimiti mie inapoi pe mail si o pun eu pe net. pun link pe forum si o ia cine vrea cand vrea. fara sa stai tu sa dai 1000 de mailuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am intrat pe hotmail dar nu am primit nimic.in ceea ce priveste inregistrarea te rog nu o pune lasa ca trimit eu la cine vrea.mai fac si eu rost de adrese de la baieti :D :(

Modificat de dannyb_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esti culmea. daca vrei adresa cuiva o ceri pur si simplu. acum toata lumea trebuie sa stea dupa tine sa le dai tu inregistrarea... solutia mea era mai practica... in fine faci ce vrei... si vezi ca eu ti-am trimis... sper ca era corecta adresa de mail...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai mah nu stiti de gluma pai cum sa fac asa...am adrese

cu ala ti-am zis ca nu merge. stiu si eu sa citesc un mail(si tataie stie:P)

brancus_daniel@hotmail.com m-am uitat de 10 ori

Modificat de dannyb_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am primit nimic pe mail pe adresa de mai sus (si am intrat si iesit de vreo 10 ori)

propun ceva mai inteligent

intra pe messenger pe hotmail si - mi trimiti direct programul si rezolvam mai repede

Modificat de dannyb_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum il descarc sper sa nu fie probleme ca e de evaluare

si daca ascultati inregistrarea o sa va enervati si voi mai rau.... :(

in 10 min sper sa fie trasa si inreg si tot terminat

@ angel ba da a fost chiar abuziva , nu ai citit tu tot inseamna

a terminat de tras , o am in calculator, da-mi adresa ta ratonule :D

tui hotmailul masii nu vrea cu 2 mega ...o crap in cateva segmente

Modificat de dannyb_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!