Jump to content

Soft de navigatie pe Laptop


Ignition
 Share

Postare recomandată

aveti mai jos doua versiuni de emulator PPC

prima versiune se instaleaza foarte usor, dar din cate imi amintesc nu tine minte setarile de share si porturi...

http://rapidshare.de/files/35992940/WM_2k3_2k5_EMU.rar.html

a doua versiune este mai completa si se instaleaza mai greu, in functie si de parametri laptopului, dar stie de restore cu tot ce-ati instalat pe device

http://rapidshare.de/files/35992756/POCKET_EMULATOR.zip.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Fia, banuiesc ca te-ai referit la unul pe care sa il gasesti eventual gratis. Daca insa esti dispus sa dai bani, ia MapSource-ul de la Garmin. Ti-l recomand cu caldura si ca acuratete la harta si ca facilitati. Are si posibilitatea cuplarii cu un GPS prin bluetooth (da cred ca merge doar cu GPS-uri Garmin). Verifica pe site la www.rqa.ro sau vorbeste cu Greuceanu de pe forum. Am vazut ca el distribuie produse Garmin... O lucra la Sheba Distribution ca ei le vand in Romania. S-ar putea sa obtii si un discount. Nu sunt foarte scumpe daca tii cont de ce primesti.

Modificat de Rapier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fia... incearca cele doua emulatore postate de mine... de asemenea ptr un receptor de gps pe bluetooth, usb sau serial, cauta-ma pe privat si-ti dau un nr de tel al cuiva care are asa ceva de vanzare... astfel cu max 100 euro (in cazul in care il vei lua pe cel mai scump, cel mai ieftin e in jur de 200 ron), vei avea solutia de navigare in timp real care ti-o doresti... pe acel emulator poti incarca tot felul de softuri ca pe un PPC normal, inclusiv mai multe softuri de navigaite... pm me, daca nu te descurci...

la flamingo vad ca nu au nimic : http://www.flamingo.ro/produse.asp?cauta=g...at_9_subcat_905 si foarte important, daca ai cum, probeaza receptorul gps live... nu tot ce zboara... se "mananca"

Modificat de demon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau go la Flamingo si cumperi receptor GPS pe bluetooth cu 300 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am receptor GPS, am smartphone... deci solutia pentru masina o am.

Voiam sa ma "joc" pe laptop, sa-mi fac trasee, planning etc :)

Dupa cum am zis si mai sus:

Nu ma intereseaza neaparat sa aiba si conectivitate cu device-uri gps pe bluetooth (desi ar fi foarte frumos) ci in principiu sa aiba cat mai multe harti (drumuri, orase) din Europa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Route 66 varianta veche.

Sony Route Planner.

Autoroute cel vechi.

Chestiile online (Via Michelin si restul...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

A aparut AutoRoute 2007. Are si Romania, la o prima vedere foarte detaliata :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e chiar asa detaliata.

MS Autoroute foloseste hartile Navteq, deci are aceeasi acoperire cu Route 66 sau Destinator; asta inseamna Bucuresti detaliat la nivel de strada, iar in restul Romaniei, doar drumurile.

oricum e mai bine decat nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!