Jump to content

Caravana SEAT


voinea
 Share

Postare recomandată

Din pacate nu am dreptul de a pune pozele aici. Cel putin nu deocamdata, sunt sub copyright. Am identificat in schimb masina : este Seat Ibiza Sport, din 2005 , cu 10.000 km la bord. Pret DDP : 16.000 euro. In afara de evacuarea Borla, nu stiu de alte modificari la ea. Inca nu am luat-o si nici nu cred ca mai este vreo sansa sa se intample saptamana asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am patit la fel.... Noroc ca am avut aparatul personal la mine...

Din cate stiu eu pe linga evacuare nu sunt serie:

1. spoilerele

2. pragurile

3. jantele

4. anvelopele

Hai 1-2 poze macar... De la participanti daca nu de la tine;

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update-uri : nu am luat inca masina ... porcii de la Porche au o mare lene in a radia autoturismul ( trebuie trecut pe Goodyear Romania ) . Au trecut deja 2 saptamani . Stiam de mult timp ca sunt niste nemernici si niste hoti, ma asteptam intr-un fel sa li se rupa . Astept cu interes, chiar am intrebat " CAT TIMP va ia s-o demontati de tot ?! ce tot vreti sa luati de pe ea, e un rahatzel de Ibiza, ma fut in ea de masina ca oricum nu e din nici un punct de vedere mai frumoasa si mai buna decat vectra mea de 170 cai cu xenon, piele, scaune incalzite, climatronic, cruise control si-asa mai departe ... "

Deci : **** domnului Valmar si restului de pulifrici de-acolo ...

Masina are 7.000 km si este din 2005, in afara de evacurare nu mi s-a confirmat ca ar avea ceva schimbat pe ea. Anvelope Dunlop SP Sport 01, folosite doar la antrenament.

PS Acum 2 saptamani un coleg de la firma a lasat la PBN golful 4 sa ii inlocuiasca butucul de la cheie si usi ( a pierdut unica cheie ) . Cand sa ia masina, geamul de la sofer cu un fir metalic iesind din usa ( macara defecta deci ) si sub motor era o mare balta de antigel :( .. a innebunit !

PSS O cunoscuta a luat masina cu 1000 km in plus ..

Ma baieti ... sunteti toti posesori de vw / seat etc Chiar nu se poate face ceva ? Nu stiu, scrisori de sesizare la VAG in Germania etc ? Nu lucrati nici unul in media ? Stiu, si altii sunt la fel ( vezi dibas, gtt, ipso etc ) Porsche insa depaseste orice imaginatie :(

NB Noua Opel Romania ne acorda macar un minim interes .. ne-au adus Corsa Noua la intalniri, beneficiem macar de ATENTIE ...

DDC2006_026_resize.jpg

DDC2006_187_resize.jpg

DDC2006_223_resize.jpg

Modificat de KeGPR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

mai usor cu exprimarea.. toti avem suparari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici macar suparat nu prea sunt :)) . Saptamanile astea am avut atata treaba ca nici macar acum nu constientizez parca faptul ca intr-un weekend am luat sa zicem 11-12.000 euro . Plus ca am avut si masina de la serviciu ( fabia 1.2 :o ) .

Dar mi se pare o mare bataie de joc , constat si eu asa, oarecum obiectiv . Ce-ar fi ca toate publicatiile auto + agentii de stiri sportive europene + UK sa primeasca un mail cu tot cu poze, detalii despre competitia incheiata acum 2 saptamani .... si cu faptul ca omul care a castigat asteapta niste acte care se fac in 2 zile ? :blink: Asa, in gluma :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa fi multumit ca ai castigat o masina atat de simplu. Altii s-au chinuit sa castige o pereche de anvelope si un curs de pilotaj in doua etape. Nu te mai enerva gratuit si mai usor cu limbajul si adresele la Porsche Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Repet : nu m-am enervat, daca m-as fi enervat as fi pus altfel problema :rolleyes: . Problema voastra ca vreti sa aparati Porsche Romania, poate lucrati acolo sau poate aveti vreun deal cu ei. Nu ma intereseaza. Constatarea obiectiva este ca in 3-4 zile acele acte se pot face ( intre PBV si Goodyear Dunlop Tires ). Accept si eu ca atatia altii bataia de joc, telefoane zilnice si intrebari "cat mai dureaza" ... Va rog sa ma contraziceti daca cumva am gresit cand am generalizat comportarea angajatilor Porsche Romania. Astept argumente, eu v-am adus si mai am.

Alta idee : tatal prietenei mele are un Polo Classic din 2001. O vizita la PBN pt inlocuire geam l-a costat trusa de scule, medkitul si macaraua dreapta a cedat dupa 2 luni. Imi cer scuze daca v-am ofensat pe VOI cu limbajul folosit, aia sunt insa niste animale :( . Si nu inteleg de ce toata lumea sta cu mainile in san si nu face nimic.

Ca o comunitate VW foarte bine organizata, cred ca ar trebui sa luati atitudine. Poate voi veti fi auziti. Nu pt mine - eu voi lua masina sii cu asta basta. Dar daca o voi pastra si voi deveni si eu un membru activ, mi-as dori o alta atitudine de la colegii mei forumisti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

atitudine a fost luata de mai multe ori pe topicuri dedicate si in mod corect expus.

usor offtopic dar tu nu sti ca traim in tara birocratiei ? sa te fereasca Domnul sa pierzi actele ca umbli la nu stiu cate cozi sa iei hartii , sa platesti taxe,sa te pozezi etc ... doar pentru un act ce ar fi putut direct eliberat de un singur punct de lucru guvernamental.

Sau un acchident usor ce se face seara la ora 17 si la ora 1 noaptea parasesti sectia de politie cu un cacat de hartiuta in mana pe care oricum trebuie sa-l duci la alta coada la constatare casco pentru a te programa la un service agreat (ca sa nu faci in regie proprie)... asta e romania. Felicitari pentru prezenta in jocul numit "noi suntem Romani" si felicitari pentru castigarea Dunlop Drivers Cup (si Vlad MHL dar si eu am fost concurenti in editia de anul trecut - vlad a reusit chiar sa termine castigator)

Nu te stresa, timpul le rezolva pe toate. Nu esti dependent de aceasta masina dar sti ca acum trebuie sa devina a ta. Te asteptam cu ea la intalnirile de forum saptamanale (sigur o sa o ai pana da zapada)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze de offtopic.

vlad, chiar nu te inteleg, mai ales tinand cont de pozitia ta de jurnalist auto. tie chiar ti se par normale relatarile a zeci de oameni de pe diferite forumuri vizavi de onor Porsche ??

cum adica sa fie multumit ca a castigat o masina atat de simplu ??

eu cred ca a asudat din greu si a indeplinit criteriile cerute de organizator. nu i-a obligat nimeni pe Dunlop sau Porsche sa puna la bataie drept premiu o masina.

si in general, de ce trebuie sa acceptam situatia de fapt?

bine, eu nu sint din Bucuresti, deci nu am de a face cu PB, dar cele auzit despre aceasta reprezentanta m-au facut sa nu prea iau in calcul achizitionarea unei masini noi.

dupa cate cunosc eu, Porsche n-are nimic de a face cu acest forum asa ca nu-i datoram nimic, nici macar clementa.

ba dimpotriva, tinand cont ca multi membrii ai acestui forum si-au cumparat masina prin ei sau isi fac service-ul pe acolo, deci au contribuit din plin la posibilitatea ca PB sa fie atat de generos incat sa propuna ca premiu un autoturism, ar trebui ca ei sa fie cei care vin in intampinarea membriilor forumului cu ceva.

un motiv in plus pentru mine de indignare este faptul ca seful PB este un german. si nu as dori ca asupra unui german sa planeze macar o umbra de banuiala, tinand cont ca originile mele (mai mult sau mai putin indepartate) sint din Germania.

nu in ultimul rand, o imagina prosta asupra PB se rasfrange automat si asupra masinilor VAG si nu cred ca vreti asta.

on topic : felicitari !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update : am fost azi chemat si eu , si reprezentantul Goodyear la PBN, sa facem actele si sa mi se dea masina. Plec in timpul serviciului, ajung acolo. O domnisoara foarte eleganta si amabila ( adica o vita imbecila care cine stie pe cine a "facut" ca sa ajunga acolo ) ne spune SENINA ca actele sunt gata DE MULT :blink: . Nerabdator, nu ma mai intereseaza asta, masina e la 2 pasi de mine, o vad, tremur de nerabdare si placere ca in sfarsit o sa o iau acasa .... Surazatoare, tanara domnita susura fin : "nu puteti insa sa ridicati masina, nu are numere rosii" ... Zambesc t

Modificat de KeGPR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am zis mai sus ca te-ai enervat prea mult pe acea tema cand puteai sa fi mai relaxat. Peste tot se intampla magarii, inclusiv mie la PBN. Dar asta e alta treaba. Atitudinea ta oricum lasa de dorit.

scuze de offtopic.

vlad, chiar nu te inteleg, mai ales tinand cont de pozitia ta de jurnalist auto. tie chiar ti se par normale relatarile a zeci de oameni de pe diferite forumuri vizavi de onor Porsche ??

cum adica sa fie multumit ca a castigat o masina atat de simplu ??

eu cred ca a asudat din greu si a indeplinit criteriile cerute de organizator. nu i-a obligat nimeni pe Dunlop sau Porsche sa puna la bataie drept premiu o masina.

si in general, de ce trebuie sa acceptam situatia de fapt?

bine, eu nu sint din Bucuresti, deci nu am de a face cu PB, dar cele auzit despre aceasta reprezentanta m-au facut sa nu prea iau in calcul achizitionarea unei masini noi.

dupa cate cunosc eu, Porsche n-are nimic de a face cu acest forum asa ca nu-i datoram nimic, nici macar clementa.

ba dimpotriva, tinand cont ca multi membrii ai acestui forum si-au cumparat masina prin ei sau isi fac service-ul pe acolo, deci au contribuit din plin la posibilitatea ca PB sa fie atat de generos incat sa propuna ca premiu un autoturism, ar trebui ca ei sa fie cei care vin in intampinarea membriilor forumului cu ceva.

un motiv in plus pentru mine de indignare este faptul ca seful PB este un german. si nu as dori ca asupra unui german sa planeze macar o umbra de banuiala, tinand cont ca originile mele (mai mult sau mai putin indepartate) sint din Germania.

nu in ultimul rand, o imagina prosta asupra PB se rasfrange automat si asupra masinilor VAG si nu cred ca vreti asta.

on topic : felicitari !

Imi cer scuze ca nu am postat mai devreme, am citit acum ceva timp acest post si nu am putut raspunde, apoi am uitat de el. Nu apar pe nimeni si nu sunt de acord cu asemenea probleme. Probabil ca, prin faptul ca lucrez in acest domeniu, am dat de multe astfel de situatii si m-am lecuit. Nu pot sa spun cat de asemanator se poarta si celelalte marci de pe piata. Insa problema mare este ca Porsche e cel mai mare importator si automat isi ia cele mai multe injuraturi. Deci, nu apar pe nimeni, ci doar am zis ca nu trebuie sa exageram inutil. Se mai intampla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad, te inseli. Pot sa-ti confirme doamna de la GY si domnul de la cohn&jansen ca NU M-AM ENERVAT :blink:. Stii de ce ? - ma asteptam. Atitudinea mea este foarte placuta si de bun simt, in fata unei asemenea batai de joc.

Hai sa punem problema altfel : cum s-ar fi simtit un alt om in locul meu ? Unul care nu are masina ? Care nu are bani deloc ? Relaxat stai tu, pe mine ma mira nedreptatatile care se fac acolo si faptul ca voi, forumistii, in loc sa faceti ceva, aveti o atitudine "ssst, taci din gura, si mie mi se intampla, asta e! ". Nu prea pot sa stau relaxat 3 saptamani, cand masina mea este la ei si orice agarici are chef sa faca niste drifturi prin parcare, o poate face oricand. Da, ok, am castigat o masina, acum e vina mea ca ei s-au hotarat s-o dea ?! WTF ?. Dar du-ti frate treaba pana la capat daca tot dai un premiu, nu-ti bate joc. Si tu, in loc sa spui : " ok ba boule_castigatorule, hai ca poate te ajutam cu ceva, ca poate stim pe cineva" vii si-mi tii lectii de morala.

In comunitatea Opel nu s-ar fi intamplat asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu scuze pentru domnisoara de la PBN. M-am lasat dus de val. O sa ii cer scuze si personal, insa o fac si aici. N-am mai putut rezista, nu suport nedreptatea ... si cand te enervezi faci si greseli, nu te mai uiti in cine dai.

In tara asta pana nu te isterizezi nu te baga nimeni in seama. Fara sa jignesti, fara sa fii tupeist si nesimtit, nu te baga nici dracu in seama. Educatia nu te mai duce nicaieri, decat la umilinte. Uite, refuz sa fiu luat de fraier, sunt eu mai al dracu. Sau poate un si mai mare fraier...

Tot ce este scris de pe ID-ul meu despre Porsche Romania si angajatii sai nu este adevarat si a fost scris de un cunoscut care a intrat pe contul meu. Eu cred despre aceasta companie ca promoveaza profesionalismul iar comportarea angajatilor sai este ireprosabila. Nu ma indoiesc ca toti clientii potentiali sau existenti vor beneficia din partea PBN de un customer care la cel mai inalt nivel. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tu crezi ca asa o dregi... ma rog. poate nu trebuia sa vorbesti asa urat de prima data, era mult mai bine si mai elegant. iti inteleg supararea, dar nu inteleg limbajul. oricum, nu avea rost ultimul post, faptul ca mai spui ca a intrat cineva in contul tau.... sa fim seriosi. si oricum, experiente cu porsche a avut toata lumea, unii sunt multumiti de modul cum au decurs lucrurile, altii nu.

Modificat de CristiN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!