Jump to content

Caravana SEAT


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

Caravana SEAT Fast Forward condusa de dealerii - Alto Syncro, Metrotehnica International, Porsche Bucuresti Aviatiei si cel mai nou dealer al marcii, Porsche Bucuresti Vest 2, va defila duminica incepand cu orele 10:00 prin Bucuresti.

Intreaga gama va fi prezenta: Ibiza, Cordoba, Leon, Toledo, Altea, Alhambra! Se evidentiaza modelele de top: Ibiza Cupra 1.8 Turbo/ 180 CP, Altea FR 2.0 TDI/ 170 CP si - Best Of - Leon FR 2.0 TFSI/200 CP!

Plecarea de la Porsche Bucuresti Aviatiei cu opriri pe parcurs la Fantana Miorita (Vila Minovici ), Hotel Intercontinental, Alto Syncro/Pantelimon, McDonalds Dristor, Palatul Copiilor /Parcul Tineretului, Metrotehnica International, Academia Militara, Porsche Bucuresti Vest 2, Complexul Orhideea, parcarea Ateneu/Cal. Victoriei.

Intre 12:00 - 13:00 caravana SEAT Fast Forward se va opri la Palatul Copiilor din Parcul Tineretului, alaturandu-se competitiei careia SEAT ii este partener fidel: Dunlop Divers Cup.

Alaturati-va si voi Caravanei SEAT!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi interesant ca toti posesorii de seat sa se alature caravanei, sa facem o coloana gen vwfest.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:wub: ar fi sa stii. Oricum ne vedem in parcul tineretului.. Voinea mi-a luat-o inainte cu anuntul. :ceuameni:

Sper sa avem si anul asta participanti de pe forum la dunlop drivers cup.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a afisat lista cu participantii. ii stii mai bine decat mine pe toti membrii:

Nr. Numele concurentului Orasul

1 Spantoveanu Mihail Bucuresti

2 Andrei Petru Galati

3 Girjoaba Dragos Maximilian Bucuresti

4 Rusu Ionel Bucuresti

5 Mioc Ovidiu-Gheorghe Comuna Checea6 Kallos Robert Bucuresti

7 Manea Andrei Rosiorii De Verde

8 Antonescu Cristian-Nicolae Bucuresti

9 Buse Gabriel Bucuresti

10 Gavrila Florin Bucuresti

11 Rusu Eugen-Ioan Bucuresti

12 Bonache Sorin Bucuresti

13 Iordanescu Elena Ruxandra Bucuresti

14 Florea Mihaela Bucuresti

15 Demusca Adrian Bucuresti

16 Croitoru Daniel Mihai Bucuresti

uau, sunt si 2 fete. o sa fie distractiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca pot ajunge, acum ma duc sa spal masina. daca sunt pe acolo il sun pe xecutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei bine dragii mei, eu am fost al 17-lea concurent - Mihai Draghici. De fapt, am fost prima dintre rezerve si cineva a renuntat acum o saptamana. Si nu m-au prezentat nici pe scena, cred ca m-au uitat ... :Driver: . Nu prea a fost lume multa, deh, vremea urata. Oricum, de ieri din calificari mare favorit a fost Spantoveanu, a scos cei mai buni timpi de departe. Cursa a fost ff misto, destul de bine organizata ( mai putin partea cu mancarea, cand noi stateam si ne uitam si toti - oficiali, mecanici, arbitri, comisari, prezentatori - mancau pizza, iar noi concurentii beam apa la greu sa umplem matzu :) ).

Masinile - nu sunt foarte sigur ( ca nimeni nu era, de altfel :D ) - Seaturi Ibiza 1.4 de 100 cai ( chip ) si evacuare Borla. Dragutele, pt circuitul de-acolo.

O sa revin maine cu poze, sper sa-mi dea organizatorii ca eu nu prea am apucat sa fac :D

Modificat de KeGPR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hm. mie mi s-a parut un eveniment prost organizat, am fost cativa membri acolo, pasionati de seat si nu numai, dar organizarea evenimenului e clar ca nu ne-a putut tine pana la sfarsit. in primul rand, sunetul era sub orice critica, adica nu auzeam nimic din ce se vorbea, desi stateam pe marginea circuitului.

in al doilea rand, asta cu trasul la sorti... nu mi s-a parut ok. nu mi se pare un duel egal intre o femeie si un barbat, desi ele vor egalitate.

hm, caravana seat. si? cunosteam toate masinile alea, si oricum ce rost are sa le vezi in mers. nu era mai interesant de facut un fel de miniexpozitie, eventual si cu testdrive?

pana la urma care a fost premiul?

Modificat de CristiN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Premiul a fost masina de concurs. In speta erau 3 seaturi , identice ca echipare si motorizare. S-a alergat pe 1 si 2, numarul 3 a fost de backup. In rest n-au existat premii.

Eu n-am picat cu nicio fata, dar nu mi se pare absolut deloc unfair sa se aplice aceleasi reguli pt toti. Ce-ai fi vrut , sa alerge ele pe leon tfsi :D ? Oricum, una din ele a intrat tare de tot in butoaiele cu apa, asa ca nu cred ca o masina mai puternica le-ar fi ajutat, traseul a fost de kart, nu de viteza.

Castigatorul si-a ales una din cele 3 masini de concurs. Daca vii la intalnirile VW de la polivalenta, poate vei avea ocazia s-o vezi joi seara ...

Evenimentul a fost mediatizat, insa vremea n-a tinut cu organizatorii. Batea vantul si era destul de frig. In plus, a durat si destul de mult ( de la 12 la 16:30 ) ...

Modificat de KeGPR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lamuriti-ma si pe mine - cine a castigat seatul?

Si nu uitati sa postati macar cateva poze de la eveniment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu. O sa pun poze cand o sa le primesc de la organizatori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu - adica tu ai castigat?? :)) Nu de alta dar sa stiu sa te felicit... Cu masina pe 3 roti aveti poze??

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu. Nu stiu, astept poze si filme de la organizatori, nu a avut nimeni acces pe-acolo. Nu cred ca iau masina pana joi seara, asa ca daca vreti puteti sa-mi admirati Vectra la polivalenta :exclaim:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari !! Asa premiu mai zic si eu :exclaim:

Daca stiai o chinuiai mai putin; :lol: :lol:

Anul trecut am concurat la Prisma pe betonul ala poros si intr-o zi de concurs am tocit anvelopele pina la atze... A doua zi au adus altele ca nu mai puteam concura...

Intilnirea de joi nu se tine doar joia asta asa ca vei avea destule oportunitati sa prezinti masina.

In 2005 nu ne-au dat decit cateva poze - cele facute de organizatoare. (restul filmuletelor + poze facute de un angajat dedicat nu au ajuns in posesia noastra) Au zis ca sunt cu circuit intern. Sper la voi sa nu fie la fel.

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

;) am ales masina nr 3, care nu a fost alergata decat la antrenamente ;) . Eu sper sa fac rost de poze, mai ales ca eu unul nu prea am facut ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pt concurs. Am fost pe acolo si stiu ca traseul nu a fost chiar floare la ureche.

aaa... o sa te alaturi grupului VAG sau o sa ramai cu cei de la OPEL ? :) :) :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu draga inima vin si pe la voi, daca ma acceptati :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit ca ai rupt ibiza aia. Ai mers numa cu a 1-a :( si ca diferenta dintre tine si locul 2 este de vreo 16 secunde.

O sa fac eu rost de poze maine!

Felicitari si te asteptam la intalniri! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari, omule !

intamplator, il cunosc pe unul din organizatori, asa ca daca X-Ecutor nu te poate ajuta incerc eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun eu o poza din 2005 prisma:

img1770lz7.th.jpg

Am auzit ca ai rupt ibiza aia. Ai mers numa cu a 1-a :lol: si ca diferenta dintre tine si locul 2 este de vreo 16 secunde.

O sa fac eu rost de poze maine!

Felicitari si te asteptam la intalniri! :hainoroc:

Cum sa fie diferenta de 16 sec?? Cat a fost traseul de lung? La brasov diferentele au fost de max 2-3 sec; Majoritatea duelurilor stranse s-au dezbatut la sutimi sau zecimi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D am ales masina nr 3, care nu a fost alergata decat la antrenamente :D . Eu sper sa fac rost de poze, mai ales ca eu unul nu prea am facut ...

Daca ai sti ce am alergat eu masina aia in 2005...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa fie diferenta de 16 sec?? Cat a fost traseul de lung? La brasov diferentele au fost de max 2-3 sec; Majoritatea duelurilor stranse s-au dezbatut la sutimi sau zecimi...

Asa mi-au spus cei de la seat, ca ceilalti concurenti nu au avut nici o sansa! Omul nostru a castigat detaaasat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pt complimente.

Am ales masina cu numarul 3, care nu a alergat decat sambata, in antrenamente. Nu-mi fac iluzii, insa mi s-a comunicat ca masina este in stare perfecta , nu se da un junk.

NU am mers numai cu a 1-a :) . Am mers - fara ESP evident - cam 70 % din traseu cu a 1-a si restul cu a 2-a. In antrenamente am incercat sa merg cu a doua, si merge si asa ff bine. Insa in ziua concursului am simtit nevoie sa am si a 1-a.

Traseul a fost de aprox 2,1 km ( 3 ture a cate 700 metri ). Foarte, foarte virajat. E adevarat ce v-au spus cei de la Seat :hainoroc: . Singurul cu care m-am luptat cu adevarat a fost Spantoveanu, pe care l-am invins in semifinale la 1 secunda cred . Restul au fost intr-adevar la peste 10 secunde in urma. De mentionat ca Spantoveanu conducea cu o mana doar pe volan si doar cu viteza a 2-a. Oricum, a fost destul de strans zic eu ...

Cel mai bun timp l-am avut de 2 min 56 secunde. A urmat Spantoveanu cu 2 min 57 secunde , restul au scos toti peste 3 min si 8 secunde. Nu sunt sigur de acuratetea datelor, am fost luat pe sus dupa finish ;) .

Maine fac rost de toate pozele hi-res, nu stiu insa daca voi avea dreptul de a le posta. Si joi nu cred ca voi veni cu masinuta, depinde de cei de la Porsche Buc Vest cat de repede se misca cu actele.

PS : daca nu vedeti ibiza preparata joi seara, uitati-va dupa un vectra b2, argintiu, 2.5 V6 ;)

Modificat de KeGPR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa mi-au spus cei de la seat, ca ceilalti concurenti nu au avut nici o sansa! Omul nostru a castigat detaaasat!

Sa nu uitam ca in 2005 au fost 2 tururi. Si din 48 (in primul tur) au ramas 12 (tur 2).. Cei 12 aveau habar cu ce se maninca (fiind castigatori la randul lor in primele etape). Si duelurile au fost echilibrate.

In primul tur (cel cu fete :( si picati prin tragere la sorti) au fost si diferente mari - adica iesit de pe traseu / facut 4 tururi in loc de 3, depasit linia pe care trebuia sa opresti etc. In finala (tur 2) concurentii erau deja puricati. :(

A ramas regula idioata cu opritul la linie??

Sa nu uit - Poze??? Multi s-au laudat putini au postat...

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!