Jump to content

A8 3.3 TDI QUATTRO


l.u.v
 Share

Postare recomandată

Servus..

Nu stiu daca sunt in aria potrivita dar intreb si eu:

Imi cam face cu ochiul A8-ul din titlu,este a unui amic,o are de vinzare si vroiam sa stiu daca a calarit cineva asa ceva,ce-mi poate spune despre model(an 2002),motor,consum,fiabilitate,etc.

Motorul estew V8 bi-turbo din cite am inteles.

Am mers putin cu ea,baraca este bomba cind se aseaza la drum,are cutie automata cu comenzi si pe volan,full,dar vreau sa aflu si pareri autorizate.

Are idee cineva?

Multumiri pentru sfaturi..

Luigi Vicol

Modificat de l.u.v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se pare o masina ffff tare si pe mine m-a batut gandul acum 1 an sa dau rapid golful sa-mi iau asa ceva...motorul nu cred ca e v8 biturbo sincer (nu stiu nimic sigur) daca e si 2002 e facelift parfum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E super masina. Daca ti-o da la un pret de invidiat sa nu stai pe ganduri. De cat e motorul 225 CP ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e masina.... ce sa verifici, daca atunci cand urci in panta nu se incalzeste motorul.... are un prieten si de vreo juma de an, daca nu de mai bine, se chinuie sa afle de ce: a curatat toate radiatoarele, furtunele, a schimbat toate filtrele, lichidele(ulei, anigel, etc), nu are ici o eroare, dar, cand urca uin panta si nu mai stiu cand ii trece temperatura peste 90.... innebuneste. In rest masina rupe, e multumit de ea.

Parerea mea, la asa masina, o iei de proba cateva zile inainte sa dai banu.... vezi topicu sti tu care. :)

P.S. Nu e biturbo, si da are 225 cp stock :)

Modificat de maxu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

masina asta e un vis...e bomba pe roti...o are si un prieten de al meu...rupe si pt cunoscatori este intradevar biturbo si este si singurul motor comon-rail din generatia veche de audi!!!!!!!am vruto si eu dar nebunul mi-a cerut 20000euro pe ea si am cumparat a4 b6 2.5 tdi.nu se compara in nici un fel dar nici asta nu e rea fata de a8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna.

Sunt un posesor de A8 3,3 2002 D2 care are masina de 2 ani. Nu am avut probleme majore cu ea desi are 380 mii Km.Astazi s-a intamplat sa am ceva probleme la ABS dar inca nu am pus-o pe tester.

Masina este reusita si foarte fiabila. Sa te astepti la consum de 12-13 litri. Asta in conditiile de oras (Timisoara).

In rest costuri cu consumabile scumpe si impozit pe masura marimii masinii...dar in fond A8 ramane A8..si nu este pentru oricine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!