Jump to content

Tempomat / Cruise Control Golf V


gabi71
 Share

Postare recomandată

Daca nu te descurci iti trimit eu un cablaj gratuit doar sa iti platesti posta/curierul

6hq90x.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Downgradeuri nu a suferit fiindca am scos de pe un site, contra cost :), documentatia (nu stiu cum se numeste) cu tot ce tine de masina ..., si apare without MFD/board computer. Am vorbit deja pentru cablaj. Multumesc tuturor pentru ajutor. 

@MykeMouse ... poate ma ajuti cu o maneta ... am vazut un anunt postat de tine (cred) aici

Modificat de KISSSKY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci inseamna ca cineva a inlocuit calculatorul de coloana.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ne spui si noua, te rugam, cu se numeste site-ul de unde ai scos documentatia? Multumim

Modificat de Barboo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat in proprietatile pdfului obtinut dar nu am detalii despre site ... Acum chiar imi pare rau ca nu l-am retinut ... Vad eu cum fac si il gasesc ....

Sunt off topic ... dar arata cam asa ....

post-43737-0-31848000-1396642046_thumb.p

post-43737-0-43189100-1396642056_thumb.j

post-43737-0-99468000-1396642061_thumb.j

Modificat de KISSSKY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca nu e o regula ca masinile fara BC sa nu vina cu modul care sa accepte CCS. La mine a venit standard dupa cum spune ETKA ....

post-43737-0-80015100-1396689204_thumb.j

Modificat de KISSSKY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astăzi am montat tempomatul. A durat cam 2 ore... Ma-am chinuit cu volanul un pic dar am avut avantajul că firul era deja tras. Totul funcționează minunat. Abia aștept drumurile lungi :-). Mulțumesc VWFORUM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca nu e o regula ca masinile fara BC sa nu vina cu modul care sa accepte CCS. La mine a venit standard dupa cum spune ETKA ....

CAnd o sa intelegeti ca in ETKA gasiti piesa care o puteti comanda acum de la reprezentanta si nu ceea ce e pe masina, mai ales daca piesa s-a schimbat de n ori intre timp ca si cod ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum că ai spus tu și eu am citit :-). Poți afla de undeva ce a fost montat din fabrică Cristi ? Ar fi util... Pentru istoric în cazul celor cu mașini SH

Modificat de KISSSKY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti afla doar ce dotari au fost din fabrica , nu ce piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.Am o intrebare..se potriveste modul 1K0 953 549 CQ dat jos de pe un golf 6 pe un golf 5?

Este midline si vreau sa pun cruise control pe ea.

Spira la golf 5 este tip2 si conform wikiross ar fi compatibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este fara G85 Steering Angle Sensor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 959 653 C - si asta e slip ring spira...crezi ca le pot imperechea?

Si nu prea stiu care-treaba cu g85 stering angle sensor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

G5 foloseste senzorul de roatatie a volanului de sub volan, G6 il foloseste pe cel din caseta de directie, deci nu merg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ,am inteles.Deci trebuie sa ma reorientez...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, cauta unul compatibil, care sa aibe G85 pe coloana volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

După ce am montat tempomatul am incercat sa asez volanul exact cum era ... i-am făcut un semn in acest sens, insă astăzi am observat că parcă trage un pic dreapta direcția. Nu știu sigur dacă e de la ce am facut eu cu volanul fiindcă imediat după am încălțat mașina cu pneuri de vară. Precizez că roțile au fost echilibrate toate înainte de montare și umflate la fel ..... . Spira (cea pe care scrie să se manevreze cu atenție nu am bruscat-o deloc. Nu am erori pe VCDS ....

Modificat de KISSSKY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volanul are semn, n-ai cum sa gresesti, poate sa fie o guma mai grea si de aia sa traga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

După ce am montat tempomatul am incercat sa asez volanul exact cum era ... i-am făcut un semn in acest sens, insă astăzi am observat că parcă trage un pic dreapta direcția. Nu știu sigur dacă e de la ce am facut eu cu volanul fiindcă imediat după am încălțat mașina cu pneuri de vară. Precizez că roțile au fost echilibrate toate înainte de montare și umflate la fel ..... . Spira (cea pe care scrie să se manevreze cu atenție nu am bruscat-o deloc. Nu am erori pe VCDS ....

 

daca volanul il montezi un pic decalat, directia nu o sa iti traga in lateral.... ci doar o sa stea volanul un pic stramb/virat - cand masina merge drept.

 

asa este, la modelul tau ai semne.... si pe coloana si pe volan - acestea sunt valabile cand totul este ok.... altfel exista o grama de masini la care volanul nu e pus la semne - ca sa stea drept....geometrie facuta prost, probleme directie, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pun volan cu comenzi de passat b7 oare funcționează ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

 

Nu imi merge pilotul din cauza switch-ului de la ambreiaj (conform VAGCOM).

 

Se poate inlocui/remedia?

 

Stiu ca e pitit prin spatele bateriei si se ajunge greu la el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu prea mai ai ce sa repari la el, din pacate.

 

cumpara altul - recomand OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Am o problema cu pilotul automat.Imi apare simbolul verde in bord cand ii dau ON din maneta,dar nu functioneaza si nici pe Vagcom nu il vede.ceva solutii?merci anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi daca lucreaza switchurile de la ambreiaj si de la frana.


Salut,

 

Nu imi merge pilotul din cauza switch-ului de la ambreiaj (conform VAGCOM).

 

Se poate inlocui/remedia?

 

Stiu ca e pitit prin spatele bateriei si se ajunge greu la el

Din ce an este masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!