Jump to content

Cel mai bun bec H7?


Xeo
 Share

Care s-a dovedit a fi cel mai bun?  

694 voturi

  1. 1. versus intre becuri :P

    • Premium
      52
    • LongerLife
      29
    • VisionPlus
      194
    • BlueVision
      194
    • SilverVision
      38
    • power2night GT150
      27
    • NightGuide
      60
    • Bosch Xenon Silver
      20
    • X-Treme Power
      82


Postare recomandată

am facut unele si ziua,parca sunt mai concludente.

.

.

post-24530-0-35733000-1320575240_thumb.j

post-24530-0-35902000-1320575301_thumb.j

post-24530-0-30323100-1320575371_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesante Boschurile astea Xenon Silver o sa incerc si eu data viitoare cand mai schimb becurile de pe faza scurta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o diferenta vizibila fata de cele OEM,am avut si philips uri,dar nu m au multumit ca astea bosch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ceilalti participanti la trafic cu care se intalnesc cei cu "super lumini", stie cineva cum este ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

sau bosch xenon silver tot la 100 de lei setul.

super ok ca si luminozitate,iar estetic sunt albe,albe.

Unde se gasesc Bosch-urile?

Mersi si scuzati offtopicul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da pe internet unde se gasesc becurile astea ?

Nu au si ei un shop online sau ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am comandat si eu Philips ultimate efect blue vision ultra,sunt destul de scumpe in jur de 100lei setul.Vedem care e treaba cu ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu am facut trecerea de la Philips Blue Vision la Osram NightBreaker Plus si e diferenta f mare. Am facut si comparatie dreapta Osram si stanga Philips iar rezultatul a fost: Osram mult mai alb si mai puternic decat Philips BV. Raportul calitate:pret mi se pare foaarte bun. Recomand !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca e o dif mare intre cele 2 becuri mentionate de tine, din simplul motiv ca nu sunt in aceiasi categorie (nu fac parte din game direct concurente).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De Narva Range Power White sau Range Power Blue ce ziceti ? Din ce am inteles sunt cele mai albe si apropiate de xenonul din fabrica. Eu as vrea sa-mi pun pe faza lunga si pozitie. Momentan am pe pozitie Philips Blue Vision dar nu sunt chiar cum mi-as dori..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus acum vreo doua luni philips blue vision ultra,si dau bine pe masina,dar sa arate chiar ca un bec xenon nu cred ca vei gasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De piaa a auzit cineva?Cica sunt folosite cel mai des la Rally.

Este adevarat,costa cat un kit xenon!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Eu am night breaker de la osram si sunt foarte multumit. Mult peste cele de fabrica care era Philips.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@golf3ale- eu am avut pe passat-ul meu becuri PIAA primite cadou de la cineva care a fost "pe afara". Intr-adevar pretul este pe masura insa sunt foarte bune. Am renuntat la ele in favoarea "csenoanelor" si rau am facut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut

Am postat si pe alte topic-uri si am tot citit si m.am interesat si mi-am facut si mai mare "ciorba" in cap. am incercat sa compar 3 becuri pt a cumpara 1 model si tot nu imi dau seama. Daca ar putea cineva sa imi explice despre becuriele philips x-treme vision +100% h7 , philips blue vision ultra h7 si philips diamond vision h7. Vreau sa pun un set pe un golf 4 si unul pe passat b6, far cu lupa. Nu stiu care e diferenta intre blue vision si diamound. Va rog daca puteti sa ma ajutati cu cateva pareri pentru ca deja ma sttreseaza becurile astea :bom: va multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Osram Night Braker acum Plus (durabilitate mai mare),

luminozitate maxima (mai buna decat Philips), le-am ales pentru masinile noastre,

le recomandam si la vanzare. Sunt Made in Germany, sunt mai ieftine decat Philips,

sunt mai bune decat "xenonul" care nu e de fabrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Osram Night Braker acum Plus (durabilitate mai mare),

luminozitate maxima (mai buna decat Philips), le-am ales pentru masinile noastre,

le recomandam si la vanzare. Sunt Made in Germany, sunt mai ieftine decat Philips,

sunt mai bune decat "xenonul" care nu e de fabrica

si sunt pe stock ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volksman, imi puteti da si despre becurile mentionate de mine ceva informatii?

Modificat de Dan.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La naiba iarasi s-a ars un OSRAM Silverstar pe dreapta...de acuma notez sa vad care si cum tin...

Am luat cel mai ieftin H7 dintr-un PECO la 8 RON sa vedem cum se comporta :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Osram Night Breaker Plus avem si noi pe stock

Foarte bune intradevar, subiectiv vorbind noi niciodata nu am avut probleme cu becurile marca Osram.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte bune daca vrei sa vinzi multe,se ard mult mai repede decat Philips.Eu am schimbat 3 seturi de nb ,picau cam la 6 luni si am renuntat si am revenit la Philips.In genere am observat ca Osram se ard mai repede.

@The.ego : Am avut nightguide aproape 2 ani si am fost multumit de ele,se vedea cam cu 30-40% mai bine decat cu osramurile stock cu care venise masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot lauzi Philips atat de mult, ce model folosesti mai exact?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!