Jump to content

Cel mai bun bec H7?


Xeo
 Share

Care s-a dovedit a fi cel mai bun?  

694 voturi

  1. 1. versus intre becuri :P

    • Premium
      52
    • LongerLife
      29
    • VisionPlus
      194
    • BlueVision
      194
    • SilverVision
      38
    • power2night GT150
      27
    • NightGuide
      60
    • Bosch Xenon Silver
      20
    • X-Treme Power
      82


Postare recomandată

Toate modelele sunt de la Philips. Mai multe detalii puteti gasi aici. Dar prefer sa se voteze din experienta biggrin.gif. Ma intereseaza ca lumina sa fie cat mai puternica pe sosea nu in ochii celorlalti, nu conteaza durata de viata sau costurile.

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat VisionPLus, cu toate ca folosesc deja de ceva vreme (si pe 2 masini dferite) si alte 2 modele, BlueVision si SilverVision. Lumina este net mai buna iar bataia pare mai lunga. Am VisionPLus pe faza scurta/lunga si BlueVision la proiectoarele ceata stock. Silver am la semnalizatoare. Sunt f multumit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am votat tot VisionPlus. Mai folosesc SilverStar (sau cam asa ceva) de la Osram

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am de cateva luni bune Vision Plus... si pe faza scurta si pe faza lunga! Sunt excelente!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vision Plus sunt comparabile din punct de vedere al luminozitatii cu becuri Xenon Aftermareket sau acestea din urma sunt mult mai luminoase ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bluevision dau tenta aia putin albastruie. VisionPlus bat mai bine decat cele stock. Iti spun asta dupa ce am investit in multe becuri. Bluevision, gt150 ( pe care le tin acum ), VisionPlus....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

A aparut X-treme Power de la Philips pe H7 si H4, si marketing-ul zice ca in clasa 80% +, fata de Vision Plus cu 50% +. Are cineva de astea pe masina? eu am avut Vision Plus, am luat acum X-treme si le pun cand imi iese masina din service. urmeaza feedback-ul meu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am pus Vision Plus acum doua saptamani pe Leon-ul meu si din chior ce era, deodata chiar lumineaza ... :)

Chiar nu credeam ca pot obtine diferenta asta si asa ca mi-am luat adio de la ideea de a-mi lua xenon aftermarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am votat blue vision.Tenta luminei este chiar alba,de la distanta zici ca e xenon dar pe ploaie sunt cam nasoale.Vision plus au tot tenta alb-albastruie ca le-as schimba...as pune vision plus..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au lumina alba si doar o usoara tenta de albastru (mai ales cand te uiti la far).

Pe ploaie le-am incercat doar in Bucuresti si am vazut ca functioneaza multumitor; o sa vad si dupa un drum lung.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A aparut X-treme Power de la Philips pe H7 si H4, si marketing-ul zice ca in clasa 80% +, fata de Vision Plus cu 50% +. Are cineva de astea pe masina? eu am avut Vision Plus, am luat acum X-treme si le pun cand imi iese masina din service. urmeaza feedback-ul meu

Te astept eventual si cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai aveti de asteptat cu pozele. astazi m-am lovit de culmea nesimtirii la Moldotrans, dealer-ul Seat din Iasi unde am lasat masina la reparat, pe langa defecte grave de vopsire si montaj, am gasit nisip in farurile noi noute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am pus Vision Plus acum doua saptamani pe Leon-ul meu si din chior ce era, deodata chiar lumineaza ... :)

Chiar nu credeam ca pot obtine diferenta asta si asa ca mi-am luat adio de la ideea de a-mi lua xenon aftermarket.

Zorin, ai scris cuvant cu cuvant ce as fi scris si eu, fara exceptie !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

o intrebare... stie cineva unde pot gasi visionplus in Constanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Importatorul oficial este ASPAD din Bucuresti...intra pe aspad.ro si contacteaza-i telefonic pt a-ti spune ce distribuitori au in C-ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Feedback: am urmatoarea configuratie de becuri pe Golf IV, cu faruri noi si becuri noi, reglate cu precizie.

Faza scurta: Philips X-treme Power

Faza lunga: Philips Vision Plus

Proiector: Philips Premium

Pozitii: Philips Bluevision

Semnalizare: Philips SiverVision

Pot sa spun ca X-treme Power sunt SUPER meseriase! lumineaza foarte intens si bat mult peste cele stock. Pe vreme rea lumina parca este putin absorbita de asfaltul ud, dar atunci aprind proiectoarele care au o tenta galbui si totul e 100% ok.

Nu am facut fotografii pentru ca rezultatul este irelevant (aparatul pe care il am isi autoajusteaza albul perceput dupa scheme numai de el stiut).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce au in plus Philips X-treme Power fata de Philips Vision Plus. Iar pentru proiectoare in loc de Philips Premium nu erau mai bune Philips All Weather?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mi-am montat si eu aseara Philips X-trem ..si la prima vedere intr-adevar au o luminzitate mai puternica fata de ce aveam inainte (Philips NightGuide )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Stie cineva daca exista vreo diferenta intre Philips Vision Plus si Philips Xtrem Power ??? Care ar fi mai bune ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceste ''phlips X-trem power'' au lumina alba nu :P ?as pune pe faza scurta.

Are cineva idee despre ''philips longer life''...cele care ar merge pe proiectoarele mele..au tot tenta alba :P ?

Mersi mult! :lol:

Modificat de 4abc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca inca nu am ajuns sa-mi pun Xenon merg pe Philips Blue Vision. Ma multumeste, ca inlocuitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Bun, dupa mai multi km umblati noaptea, am putut sa vad mai bine eficienta becurilor Philips ExtremPower. Concluzia : fata de becurile stock se vede o mare imbunatatire. Dar fata de becurile anterioare, Osram SilverStar, imbunatatirea nu este foarte mare.

Nu inteleg cum la unii dupa ce si-au pus becuri Philips ExtremPower, au putut sa vada si cu 20 m mai mult ...

Dar, parerile sunt subuiective ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!