Jump to content

Part numbers SKODA


BogMW
 Share

Postare recomandată

Deci stie cineva codul exact pentru masina mea? Codul se pare ca este 498203 cu 1jo, 1ko 1ho, 6Qo in variante A, B sau fara.Nu stiu care se potriveste si din pacate eu le-am inlocuit in timp pe amandoua si nu mai am unde sa vad codul original.

LE: Deoarece a trecut pe pagina noua repun vin-ul TMBDG41U968842108. SOT 1.9 tdi-alh, 2006 cu pdg. Multumesc

 

Modificat de CristianH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua!
Ma puteti ajuta cu un Cod pentru pompa servo la o Skoda Fabia 1.4 16v din 2001, numar de identificare TMBND26Y613177459, motor AUB.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Poate cineva sa-mi spuna codul de la elementele de prindere a capacului de portbagaj la hayon, pnetru masina din semnatura. Este o bucata de sfoara care e legata de capac la un capat si la celalat capat e prinsa de haion, ca atunci cand ridici haionul sa se ridice si capacul. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am si eu nevoie  codurile pentru urmatoarele repere: 

1. Oglinda stanga (sofer) completa

2. Geam incalzit pentru oglinda dreapta.

VIN: TMBDS41U888868409

 

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Trebuie sa schimb pompa de apa de la încălzirea auxiliara pe Octavia din profil și nu știu codul. Ma poate ajuta cineva? La part number apărea 5Q0963272C dar nu găsesc nimic pentru asta. 

IMG_20180921_180500.jpg

IMG_20180921_180936.jpg

Modificat de ktf
Pic atasata
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

5Q0965561C sau codul nou 5Q0965561E

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc :) Vad ca doar ultima litera difera intre ele, oricare din ele este ok ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru sezorii de parcare la O2 2006 combi

TMBHS61Z762167756

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SPATE

1Z5919491A GRU 2 bucati spre lateral

1Z5919491 GRU 2 bucati pe centru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat pe google si codurile ar fi de la suporti, nu de la senzorii in sine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut

 Exista un cod pentru doapele mici de la haion octavia 2? Imagine atasata.

Multumesc.

20181023_134239.jpg

Modificat de cikyu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa le gasesesc intr un final.

Pentru cine mai are nevoie, codul este:

1j0827713

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut!

Am un arc fata rupt la masina din semnatura. Am dat comanda ptr. piesa online, dar operatorul firmei m-a sunat sa-mi spuna ca am ales un cod gresit, si imi va trimite un arc cu alt cod , potrivit pentru masina mea. Problema e ca el( probabil) nu a vazut ca e vorba de o Octavia 1  (cu AC), iar arcul ales de el este pentru   VW Golf,   fara AC, aceeasi motorizare. (Am verificat aceasta pe catalogul firmei producatoare, dupa primirea coletului). Probabil ca forma este aceeasi, dar pot diferi unele caracteristici. Rog pe cei cunoscatori sa-mi spuna daca ar trebui sa-l returnez , s-au pot sa il montez pe acesta. Care ar fi riscurile?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic

Oare nu este mai simplu sa comanzi dupa seria de sasiu si implicit PR no. aferent masinii tale odata ce ai codul de original nu ai cum sa gresesti , in cel mai rau caz ai codificarea cu bulinele colorate pe arc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat codul si acesta a fost rezultatul.  Si nu de critici am nevoie, ci de ajutor.

Modificat de strider
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si crezi ca un arc difera in functie de AC/ fara AC ?

sau ca arcul de G4 este diferit de arcul de O1? 

in fine, lasa seria de sasiu si codul pe care ti l-au ofertat cei de la firma de piese. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru intentie, am montat deja arcul, este mai scurt cu 3cm.  Cred ca este o diferenta  intre masinile cu si fara AC. Scuze de intarziere, am  fost banat de un moderator ca am solicitat din nou atentie , si nu am putut posta. Dar eu fac naveta cu masina si nu aveam cum sa astept.  Acum o sa cumpar altele. O zi  buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut, 

Am ramas fara furtunul din poza. Nu l-am gasit la dezmembrari si n-a stiut nimeni sa-mi zica cum se numeste, cum sa il caut. Daca ma poate ajuta cineva, mii de multumiri. 

 

20181219_113016-2016x1512.jpg

20181219_201301.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

daca puneai o serie de sasiu, sau un cod de motor si an de fabricatie, probabil se gasea vreun coleg sa te ajute

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut. Ma poate ajuta cineva cu niste preturi pt ornamentele din plastic de pe aripi la skoda karoq. Sunt 2 bucati plastic pe fiecare roata fata si 3 bucati plastic pe fiecare roata spate. La reprezentanta initial au spus 800 lei iar acum 1300 lei. Totusi mi se pare mult prea scump fata de optiunea din configurator care costa 135 €. Ar fi vreun site de unde le pot cumpara? Multumesc.

maus.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cam ala e pretul, in magazinele alternative care vind OE, numai doua bucati fata sunt 100 de euro fara transport. Extrapolezi si ajungi aproape de pretul de reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca s-ar potrivi si cele de la ateca. Daca avem colegi care pot face rost de coduri (la ateca si karoq) ar fi bine. Ma interesez eu la seat de preturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu sunt identice. Au coduri diferite

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

racataian@yahoo.com

Salut, de cateva zile masina a inceput sa nu mai traga si mi a aparut martor de eroare in bord. La diagnoza zice senzorul de presiune dpf. Cand l-am desfacut e complet ars, topit chiar. Motorul e de 1.6 D din 2013. Puteti sa ma ajutati cu un cod pentru senzor si pentru mufa senzorului?

Aveti idee ce problema ar putea fi de s-a topit efectiv piesa? Mi-e teama ca o schimb si iar se topeste. 

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@racataian@yahoo.com despre DPF este un topic kilometric aici:

Ai avertisment pentru deschiderea unui topic nou complet aiurea si fara cautare prealabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!