Jump to content

Part numbers SKODA


BogMW
 Share

Postare recomandată

Cautand pe google codul de mai sus imi tot apare Octavia Combi. Pt hatchback este diferit?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna la toata lumea. Rog pe cineva daca ma poate ajuta cu codul la suportul scumiera +pahar din jumbo box pentru Octavia2 ???Am atasat poza.Multumesc. http://www.skoda-par...px?polozkaID=95

Punand asta mai raman grilele de aerisire spate sau alea se scot?

Nu imi dau seama din poza cat de mare este.

LE:Am gasit aici : http://briskoda.net/forums/topic/49888-rear-passenger-cupholder/page__st__20

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, grilele raman. Eu vroiam sa fac aceasta modificare dar sa iau suportul cu gaurile de butoane de incalzire, care vin in locul scrumierei de sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

poate sa-mi spuna cineva codul pentru aceasta piesa

Octavia 2 grila centrala aerisire + compartiment depozitare

post-87676-0-55558800-1345807356_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Va salut,

 

O mica intrebare pentru posesorii de skoda. Calculatorul de airbag este acelasi pe toate modelele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, difera in functie de cate airbaguri are si an de fabricatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Va salut.Va rog sa imi spuneti si mie codul oem pentru portiera si aripa fata dreapta pentru skoda octavia tour 1.9 tdi, motor axr 74kw, an 2007, vin: TMBDS41U178870713 si daca are cineva......si preturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ma intereseaza un cod pentru un capacel de plastic de la Skoda Octavia 2 an 2005. Capacul vine in dreptul cercului din poza dar spre interiorul portbagajului, nu cel ce l-am incercuit. Este dreptunghiular. Sper ca m-am facut inteles si va multumesc anticipat! O zi buna!

post-51701-0-09712700-1439885311_thumb.j

Modificat de alyn08
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1Z5863475  47H

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma puteti ajutata cu un cod pentru modulul senzori de parcare, senzori de parcare si buton TPMS pentru Skoda Fabia 2, VIN: TMBGF25J293106665?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

        Salut, am nevoie de o informatie, daca capacele de la proiectoare din bara fata, cu codul 5J0 807 367/368  potrivesc pe  SKODA SUPERB ( care are acelasi model de proiectoare ca si FACELIFT ) , sau cel putin asa m-i se pare ? 

   Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveam eu o banuiala.... Seamana dar nu rasare.Mersi, numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Am dat jos de pe mașina mea, Skoda Superb 2012,  unitatea Columbus deoarece am înlocuit-o cu un sistem Android, iar acum Columbusul vreau să il dau unui prieten care are Amundsen pe Skoda lui. Ce vreau să întreb este dacă trebuie să îi dau și modulul Bluetooth de sub scaun (oricum stă degeaba acolo... cred) sau funcționează cu modulul Amundsenului din dotare? Poate întreb o prostie dar îi trimit Columbusul în Germania și să știu dacă le trimit ambele sau nu și dacă mașina mea mai folosește acel modul la ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Ii trebuie si acel modul sa aiba cum conecta si telefonul. Si un kit de cabluri pentru bt. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- modul bluetooth de sub scaun

- cablajul

- microfonul si cablajul acestuia - aflat in plafoniera.

recomand sa ii dai numai modulul, iar kitul de cabluri si microfonul se cumpara de la carsystem.pl - asta sa nu canibalizezi masina ta, deoarece cablajul nu-l poti scoate intreg, trebuie sa tai mufele, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Al Bundy, @F l o r i n :

Vă mulțumesc! Nici nu mă gândeam la "canibalizare", să se descurce...

Modificat de grigsound
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Va salut.

Caut codul  spiralei volan  / airbag pentru SKODA Octavia 2 Facelift:
Serie:  TMBCT21ZXB2099995    Cod motor:  1Z AACAYCX01    An fabricatie:  2011. Masina nu are comenzi pe volan.

Va multumesc anticipat

Modificat de Cyp78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut!

Am si eu o rugaminte, imi poate da si mie cineva ce cod PR am la discurile frana fata pentru Octavia 1 Combi ca eu gasesc 3 variante. Pentru spate am gasit insa fata nu.

VIN TMBGP21U532802057

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! Intuisem eu ca sunt LS dar aveam nevoie de confirmare!

Cu stima,

Adrian

Modificat de Adyp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

stie cineva P/N pentru DRL  (banda LED si unitate de control ,  partea dreapta)  Skoda Octavia 3 (nov 2013)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la octavia 3 banda LED e integrata in far

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare, ma poate ajuta cineva cu codul OEM pentru burduf planetara fata, spre roata? Am gasit pentru SOT 1.9 tdi ALH doua modele. Diametrele mic/mare sunt la fel dar inaltimea difera: 83 mm si 109 mm. TMBDG41U968842108. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!