Jump to content

Curatare, intretinere şi recondiţionare tapiterii textile si piele


Guest andreiasa
 Share

Postare recomandată

ionut.fratila99

Salut! Am si o problema din imagine si caut rezolvare, asa am cumparat mașina, avea un sticker pe ea, niste soluții?? Plsss

E pe panoul de la usa  față șofer. Masina din semnătură

IMG_20200902_115411.jpg

Modificat de ionut.fratila99
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Cred ca cea mai ieftina solutie este o fata de usa. Poti incerca prin dezmembrari sa cauti una.

Zi faina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema des intalnita la Octavia 2 / Passat B6

alta fata de usa sau retapitata asta (varianta retapitarii este mai scumpa in cazul de fata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stiti pe cineva care ma poate ajuta cu repararea sezutului, in Bucuresti?

Concret, aripa stanga, din piele, probabil ecologica, s-a desfacut de partea din mijloc a sezutului, din material textil, trebuie cusute la loc cele doua parti.

Nu e o operatiune foarte complicata, dar trebuie dat scaunul jos, desfacuta tapiteria, cusut, apoi pus totul la loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,la intersectia Calea Rahovei cu T.Vladimirescu sunt doua ateliere dedicate pentru asa ceva,acolo am reparat scaunul sofer  de la golf,inlocuite ambele aripioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut. 

 

Tre sa fac un detailing interior serios, la masina de companie, ca e plina de par de caine. Cu tot cu husa, domnul Sunca, se baga sub ea. 

 

Aveti ceva recomandari? Stiu ca la un moment dat se ocupa @Muale 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, vb cu Valy. E super ok si profi, atent la detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...
  • 5 months later...

Pentru ceară topită care s'a lipit de alcantara, vreo tehnică specială pentru a face munca mai ușoară?

Am Sonax Xtreme Upholstery & Alcantara Cleaner, dar nu mă aștept să facă minuni din prima și as vrea să evit frecatul excesiv, care știu că nu e recomandat la alcantara, dacă e posibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O metoda din batrani pentru covor era sa aplici o bucata de ziar pe zona si sa dai usor cu fierul de calcat. 

Pe alcantara.com zice asa Chewing-gum and wax: put a plastic bag full of ice on the stain; when the material becomes hard remove the pieces and then treat with ethyl alcohol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasisem si eu pe google asta cu gheata si cu alcool, dar nu am vazut'o pusa in practica si am oaresce dubii, de aceea speram sa mai fi testat cineva diverse metode.

O sa o iau treptat, poate in weekend si revin cu, sper, reusita :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!