Jump to content

RCD 300


alxrro
 Share

Postare recomandată

Am ”scris” pe un CD Verbatim cu cea mai mică viteză pozibilă acum - 10X. O să încerc și cu Nero.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    30

  • lucaflo26

    24

  • archaeon

    22

  • F l o r i n

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, am nevoie de putin ajutor, as vrea sa schimb rcd 300 de pe masina cu un echipament navd-723 insa nu imi dau seama cum sa leg firele pentru a nu descarca bateria. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca sunt probleme in acest sens, faci update la can gateway sau il inlocuiesti. Si rezolvi problema asa cum trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare! Ma puteti ajuta, am un RCD300 caruia ai trebuie un cod, si nu am decat seria lui,nu si codul. Mentionez ca am si cartea dar nu se potriveste cu seria radioului(probabil a fost schimbat intre timp cel original) Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...
Nicoara Sergiu

Salutare. Am un Golf V, iulie 2004. Am o problema cu Rcd300, in sensul ca nu citeste cd urile cum ar trebui, da eroare la cd daca e prea incalzit, se intrerupe muzica. Am observat ca merge mai bine cu cd-uri originale insa dupa ce merge cateva piese incepe sa faca la fel. Sunt cd-uri audio, facute de mine, care nu le citeste deloc. 

Ma gandesc sa inlocuiesc radio-ul cu un rcd310 sau alta varianta care sa permita si mp3, aux, usb sau bluthooth,  oricare din variante, insa am tot citit ca unele descarca bateria ori trebuie facute ceva update. Ce sfaturi imi dati, ce sa imi pun? 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr x10 trebuue schimbst /update can. Cauta un rcd 500 cu mp3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

saua poate vrei sa ai conexiune BT, mirror link, etc... caz in care recomand rcd 330g - plus update can - si stii ca ai o unitate care este la un nivel de conexiune decent... nu te intorci in timp. 

Acest retrofit aduce plus de ergonomie - telefon via BT, muzica, waze pe unitate... etc... la un pret decent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nicoara Sergiu

Mersi de sfaturi. Updatul asta il pot face la orice service ce are programul de diagnoza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu - trebuie cineva care se pricepe si are cu ce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Am un Golf 5 1.9 TDI 2004 si ieri am schimbat unitatea RCD 300 cu un RCD 300 MP3. Cu unitatea veche, auzeam cateodata (la inalte puternice) un "scartait" in boxe, dar doar la unele melodii. Cu noua unitate aud la aproape orice melodie acel zgomot. Exista situatia in care RCD300 mp3 sa emita frecventele mai puternic si de aici sa se auda acel zgomot aproape permanent? Rezolva ceva daca dau cu spray de contacte pe mufe?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ! am un rcd 300mp3 care ramane cu becurile de iluminare aprinse peste noapte...stie cineva despre ce e vorba  ???

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic
  • 1 year later...

Salutare stie cineva care e procedura si cit costa recuperarea codului de siguranta la RCD 300?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reprezenta sau decodare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!