Jump to content

Senzori De Parcare Oem sau AM


zeus
 Share

Postare recomandată

cred ca problema este de la un senzor, pt ca i-am scos mufa de la un senzor si nu mai face probleme, doar ca nu imi arata obstacolele pe partea dreapta , adica pe partea care este scos senzorul, am dat comanda de altul poate e de la senzor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare, de curand am achizitionrat masina din semnatura. Cred ca are 105 cp nu 110.

Doresc sa achizitionez un set de senzori de parcare eventual cu montaj cu tot. Ce ma sfatuiti ? Prefer sa merg la.cineva recomandat .

In scurt timp am sa postez si la.aria "masina mea"

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare tuturor....

Sunt si eu fericitul posesor al unui Passat Variant 2.0 140cp, fabrixatie 2009 Germania. Poate imi spune si mie careva cat ma costa sa pun pe el senzori de parcare (fata+spate) cu afisaj pe RNS510. De asemenea daca stiti cat m-ar costa sa montez si o camera pentru R cu afisare pe RNS....

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al Bundy

Merci de intentie dar nu imi merg linkurile. Mai poti trimite o data?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

link-urile erau bune, nu le merge site-ul.

cand isi revine, cauta-ti la ei - www.carsystem.pl

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci. Ai idee de careva care face astfel de instalari sa-mi fac un cost total ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca merita camera ... cum imi spunea doamna la al carei service am montat senzorii de parcare AM, cand parchezi te uiti in bord sau te uiti in oglinzile retrovizoare? Eu sincer nici nu ma mai uit la afisaj acum, ascult sunetul si imi este supersuficient.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa si eu, dar poate zic asa ca n-am camera. Nu stiu, insa e cert ca n-as da mai mult de 200 ron pe ea, la cat de utila o vad in acest mment...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci. Ai idee de careva care face astfel de instalari sa-mi fac un cost total ?

tu ce zici.... facem sau nu facem ? :icon_cheesygrin:

cauta la prestari servicii.....

e utila, daca nu ai senzori.... e frumoasa cand ai si senzori.... eu mi-am pus pe Passat-ul anterior, si era ok - dar nu aveam senzori.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca merita camera ... cum imi spunea doamna la al carei service am montat senzorii de parcare AM, cand parchezi te uiti in bord sau te uiti in oglinzile retrovizoare? Eu sincer nici nu ma mai uit la afisaj acum, ascult sunetul si imi este supersuficient.

daca ai senzori OEM OPS nu are rost camera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare, am si eu des intalnita problema cu bip-uitul continuu cand activez senzorii, ideea este ca mie nu imi blinkane butonul de PDC, apare si dispare problema uneori merg si alteori oha, am senzori fata si spate cei de pe fata s-au decojit de cromatul ala al lor si toti sunt curati si uscati... sa fie vre-un contact aiurea? Ar trebui sa ii fac o testare presupun...

Ideea este daca acesta testare se face cand imi merg corect mai identifica problema?

Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai avut eroare pe ei aceasta ramane stocata. Daca s-a dus cromul de pe ei de acolo si problema respectiva. Eu am schimbat acum unul si nu imi mai face deloc figuri - se umflase cromul un pic pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt mai newbie asa, presupun ca oricum trebuie sa fac o scanare sa fiu sigur ca de la asta e, in alta ordine de idei de unde gasesc sa ii schimb sau aveti vreo recomandare, din ce am citit in topic am vazut ca nu prea conteaza daca ii iau originali sau nu... btw ms pt promptitudine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crd ca cel mai ieftin gasesti prin Polonia sau ebay. La reprezentanta n sunt scumpi, ci foarte scumpi - mai ales cei cromati. Vorbeste cu Cristi (cridaia e nick-ul pe forum), poate te ajuta el. Sfatul meu este sa mergi pe original - nu cine stie ce balarii facute prin cine stie ce hala de vapor - pot sa difere privind sensibilitatea si atunci iar te apuca piticii de la tiiuit. Fa-i o scanare si asa poti sa vezi si cum lucreaza ei - distanta/ timp de raspuns, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai safe - scanare inainte, sa vada de unde este problema. Dupa aia, se verifica circuitul - daca este ok, se inlocuieste senzorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am urmatoarea problema la b6 .senzorii de pe masina sunt originali fata+ spate de citeva zile observ ca atunci cind este frig dimineata sub 0 grade se activeaza pe spate ca si cum as avea un obstacol( cind cuplez in marsarier) fata merge perfect.am pus contactul si cuplat marsalierul si cu degetul am verificat zona la fiecare senzor spate( 4 bucati am) la unul lateral spate dr am vazut ca nu se simte nimic cind apropii degetul de el( la ceilalti se aude ca un clic mic de cuplare decuplare). intrebarea mea e care e cauza de am probleme cu acel senzor doar cind e frig? in timpul zilei merge perfect totul! nu am zapada sau ghiata sau mizerie in jurul lui pe bara... se demonteaza usor asta de pe lateral? am inteles ca cei 2 situati pe centru spate e mai dificil trebuie bara data jos sa ajungi la ei. e ceva il el oare umezeala?

deci senzorul respectiv imi suna in continuu ca si cum obstacolul e la mai putin de jumatate de metru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil senzor dus - sa nu lucreze corect sau lucreaza, dar in afara valorilor de referinta - ma refer aici la distanta sau timp de raspuns la obstacol. vezi in blocurile de masura ce valori iti inregistreaza respectivul senzor. Pentru demontare, va trebui sa demontezi acele protectii de sub bara si o sa-i vezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum iar merge bine chiar daca pun testerul e posibil sa nu arate nimic daca merge bine momentan astept sa se defecteze de tot. oricum banuiesc ca se blocheaza ceva in interiorul lui.dac nu se poate face testul asta cu un obiect apropiat de fiecare dintre senzori si ar trebui sa se auda un clic in zona lui?( motorul oprit si cuplat in marsarier cu cheia in contact) la asta nu se auzea nimic dar alarma suna in continuu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am patit si eu anul trecut din cauza inghetului...

A trecut de la sine dupa 2 zile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am fost dimineata la masina si totul era ok.posibil sa inghete in interiorul cutiutei senzorului ceva..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

senzorul, nu are cutiuta.. e doar senzor... poate avea apa intrata si de la ea sa faca. Pune urechea la el, cand sunt cuplati si vezi daca ticaie.... daca nu, inseamna ca nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pu urechea si unul nu mergea adica dreapta lateral spate. insa de a doua zi totul e iarasi ok il las asa pina va pica de tot... eroarea ramine oare stocata pe calculator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate spune cineva ce cod au senzorii de parcare fata, cei din lateral ? se pare ca , cu vremea asta, ma lasa si pe mine unul.....a inceput sa vada obstacole cu toate ca nu are nimic in fata, ....si vreau sa ma pregatesc in cazul in care va fi nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!