Jump to content

Halkidiki


VEKAU
 Share

Postare recomandată

cosmin cautis

Super peisajul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VEKAU

    24

  • horgarban

    9

  • ADU 33

    7

  • MOTANUL

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si ai avut nevoie de 1 an sa iti dai seama de asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

salut,

pe data de 25.06.2011 vom pleca spre nikiti ...

mai merge cineva atunci ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. A incercat cineva sa plece "la risc" adica fara rezervare? Gasesc ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu plec pe 25.06 dar la ora 00.00

adica vineri spre sambata la miezul noptii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau sa ajung in halkidiki la jumatatea lui august.

Aveti vreo sugestie de cazare? Nici prea prea prea, nici foarte foarte :)

Modificat de kirkus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vlad, nu e cam devreme acea ora plecarea spre halkidiki ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o sa plec pe data de 03.07. Ma gandeam sa plec pe la ora 02:00 (dimineata)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Plec pe 14.07 la orele 2-3(dimineata) din Bucuresti spre bratul Kassandra, Hanioti. In Grecia trebuie vigneta in 2011?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In gr nu ai nevoie de vigneta. Ai grija la radare in gr.e primul an cand vad masini oprite (culmea de ro).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se iau si permise pentru viteza excesiva. Vigneta nu este in Gr, dar este taxa de autostrada dupa Thessaloniki si pana in sud in Peloponez sunt diferite taxe 1-3 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ceva recomandari pentru Halkidiki 4*all? Vreau sa merg si acolo 7,8 zile in august. Plaja cu nisip fin si intrare in apa fara pietre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

S-ar putea sa gasiti taxe de autostrada pana la Salonic. Pe 16 iulie m-am intors si am vazut montate barierele (inca nefunctionale) pt. taxare intre Alexandroupoli si Salonic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Acelea urmeaza sa fie deschise,(nordul Greciei este mai slab dezvoltat ca infrastructura si sunt subventionati, dar de cand cu povestea numita criza vor mai aparea si alte bariere) langa lacul Volvi, dar daca vine prin Promahonas, nu are taxe pana in Halkidiki. Eu mananc drumurile astea de 15 ani.

Modificat de Petros
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pleaca cineva spre Vourvourou pe 6.09.2011 pe la 22.00-23.00 din bucuresti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la ora de plecare 22-23, e o ora care iti va da de furca pe parcursul calatoriei..adica pe la 3-4 dimineata incepi sa te intrebi ce cauti pe drum in loc sa fii in pat (ma rog e o forma de a zice). Poate esti constrans de hotel,etc, dar eu m-am lecuit in a pleca la ore din astea (a doua zi eram de parca m-a batut cineva).

Oricum cu atentie si rabdare o sa ajungi. Ca si sfat, abia m-am intors din zona unde te duci tu...ai grija in Bulgaria prin localitati, pe la 2-3 dimineata aveam 55km/h si m-au oprit "niste amiabili" ... a trebuit sa le dau "bonus" 15euro (negociat ca la piata) ca am depasit limitarea de viteza de 40 intr-un satuc.

In Grecia am fost oprit de control si am fost intrebat unde merg si apoi m-au lasat sa plec in voie, in rest sosele bune, insa incepe aglomeratia cand te apropii de Thesalonic.

Drum bun iti urez!

p.s alimenteaza din BG, in Grecia e ceva mai scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de sfaturi, cu Bulgaria ma descurc, merg dupa semne si asta e, iar referitor la plecat la 23.00 este ora la care plec c-am mereu in concediu, in iulie am plecat la 23.00 din Campulung, arges, era vineri, si duminica la la 12.00 eram in Barcelona, si mi-am continuat inca 500 de km din Barcelona pina in sudul Spaniei, Javea....asa ca nu am probleme cu intrebarea de ce nu sunt in pat! Ideea e ca nu am mai fost in grecia, si de aia vreau sa imi iau o marja ca sa ajung la 12.00 in Vourvourou...Mi-am rezervat 13 ore de drum cu multiple opriri, ca na cu 2 copii in masina asta e :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!